Neziskovka Transparency International byla v Rusku prohlášena za nežádoucí

Neziskovka Transparency International byla v Rusku prohlášena za nežádoucí

A to samozřejmě na základě zákona, který platí nejen v Rusku, ale například i v Izraeli nebo v USA (zákon FARA). V EU je tento zákon ilegální. Jakmile jej zavedli v Maďarsku, tak jej po roce platnosti na žádost Bruselu byli nuceni zrušit.

EU tak zcela otevřeně podporuje vměšování cizích mocností do záležitostí obyvatel členských zemí, což ovšem není žádná novinka. Samotná EU byla založena právě proto, aby bojovala za zájmy korporací, zpravidla proti zájmům samotných Evropanů.

Připomínám, že nejde o první podobně „postiženou“ neziskovku působící na území Ruska. Před asi třemi lety byla stejným způsobem označena i Pánkova neziskovka Člověk v tísni.

Ale zpět do Ruska, kde byla nyní prohlášena mezinárodně působící neziskovka Transparency International za nežádoucí.

Transparency International, berlínská neziskovka (NGO), byla 7. března prohlášena za hrozbu pro ústavní pořádek Ruské federace.

Generální prokuratura označila činnost Transparency International (TI) v Ruské federaci za nežádoucí.

Organizace ve své práci zjevně překračuje deklarované cíle a úkoly, uvádí list  Izvestija s odkazem na ruskou generální prokuraturu.

„I když TI formálně vystupuje jako organizace bojující proti korupci po celém světě, zasahuje do vnitřních záležitostí Ruské federace, což představuje hrozbu pro ústavní pořádek a bezpečnost země,“ stojí v prohlášení.

Prohlášení za „nežádoucí“ znamená, že ruským státním příslušníkům hrozí vězení, pokud pracují pro organizaci. Pokud ji finančně podpoří nebo rozšíří její působnost, musí počítat i s dalšími sankcemi.

Ministerstvo spravedlnosti již v roce 2015 klasifikovalo ruskou pobočku Transparency International jako „zahraničního agenta“.

Transparency International byla založena v roce 1993.

Mezi její zakladatele patřili bývalí úředníci Světové banky a zaměstnanci americké zpravodajské služby. Po tvrdé kritice Transparency International v roce 2017 byla odebrána akreditace její americké pobočky. Mimo jiné se objevila obvinění, že americká pobočka je skrytým „hřištěm“ pro nadnárodní korporace.

V roce 2012 předala TI svou cenu za bezúhonnost tehdejší americké ministryni zahraničí Hillary Clintonové a zablokovala výzvy k podpoře whistleblowera NSA Edwarda Snowdena.

Opět se zdá, že Rusko zde dělá moudré kroky, zvláště když je Evropa doslova rejdištěm různých pofiderních neziskovek, v čele s těmi promigračními, jejichž cílem je výměna evropských obyvatel…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Neziskovka Transparency International byla v Rusku prohlášena za nežádoucí

  1. Rusko už dávno malo zrušiť nezmyselné moratórium na trest smrti. Ale kým bude zradca Putin prezidentom, určite sa tak nestane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout