New York: Cyklistický závod žen vyhrál biologický muž, prý se cítí jako superhrdina

New York: Cyklistický závod žen vyhrál biologický muž, prý se cítí jako superhrdina

I když se po velkém humbuku povedlo nedávno alespoň na čas zvrátit rozhodnutí vpustit muže do ženské světové atletiky, tak v celkovém měřítku v rámci západních „pokrokových“ zemí je účast mužů v ženských sportech stále častější.

Zejména pak na národní a regionální úrovni je tato praxe obzvláště v demokratických státech USA zcela běžná. málokdo si troufá něco namítat, aby nezískal nálepku „transfoba“ a biologické ženy mohou v mnoha sportech na zlato zapomenout.

Transgender cyklista – tedy lépe řečeno muž, který se prohlásil za ženu – obsadil první místo v ženském závodu v New Yorku uprostřed probíhajících debat o začlenění transatletů do ženských soutěží.

46letý Tiffany Thomas, narozený jako muž, skončil na nejvyšším stupínku v cyklistickém závodě Randall’s Island Crit a sesadil konkurenci z trůnu a zajistil si první místo.

Přestože Tiffany začal s cyklistikou teprve v roce 2018, zaznamenal rychlý úspěch a posledních několik let dominoval ženským soutěžím. Nedávno získal místo ve špičkovém cyklistickém týmu LA Sweat, kde je jeho nejstarší týmové kolegyni pouhých 32 let.

Jeho častá vítězství však vyvolala hněv některých kritiků a kolegů sportovců, kteří se ptají, zda nemá Thomas v ženském sportu nespravedlivou výhodu.

Thomas po svém nedávném triumfu na Instagramu napsal: „Byl to skvělý den pro cyklistiku s přáteli. Poslední závod s naším dresem LA Sweat Team 2022. Nebudu lhát, občas jsem si připadal jako superhrdina, co ho nosí,“ napsal v příspěvku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “New York: Cyklistický závod žen vyhrál biologický muž, prý se cítí jako superhrdina

  1. verím že tohoto sfetovaneho buzeranta museli tieto dievčatá nechať vyhrať, inak by vraj nikdy nezávodili. (určite aj nejaká tá odmena padla, a nebodaj ešte aj myslenie mali zvrátené ako ten buzerant. Kto vie, no sedí všetko.

  2. Choré ako celý prehnitý západ. Myslím, že by bolo dobre zaviesť aby športovci vystupovali iba v jednej zmiešanej kategórii, kde by súťažili muži a ženy spolu. Aby takýchto lemplov, vždy vyradili t prvých miest. Lebo kto má svedomie nebude sa snažiť obrať ženy o ocenenie ktoré im po práve patrí. A toto je okrádanie žien o umiestnenie sa, podľa zásluh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout