Na rakouských hranicích byl zachycen terorista Islámského státu, který se chystal zabíjet nevěřící

Na rakouských hranicích byl zachycen terorista Islámského státu, který se chystal zabíjet nevěřící

Na německo-rakouských hranicích a pouze kousek od českých hranic byl zachycen jeden z mnoha džihádistů, kteří se již nějakou dobu připravují na větší koordinované útoky po celé Evropě. V posledních měsících tím vyhrožuje jak Talibán, tak ISIS, přičemž hlavy obou bojůvek tvrdí, že jejich vojáci jsou již v Evropě připraveni.

Zbraně jim velmi rády dodávají dokonce i ty země, ve kterých se chystají útočit. Džihádisté jsou totiž v posledním roce vyzbrojováni do značné míry přes Ukrajinu zbraněmi, které přijdou na tamní černý trh (jde o asi 70% dodaných zbraní).

Mladý Maročan (18) údajně plánoval teroristický útok s plně automatickou zbraní, podle tajných služeb. Chtěl prý „zabít mnoho nevěřících“. Nyní byl zatčen na rakouských hranicích poblíž Subenu (Horní Rakousy).

Co přesně se chystal islámský radikál, kterého měly bezpečnostní orgány na radaru od loňského léta, provést, je stále nejasné. Možná si právě jel pro zbraň nebo munici, se kterou plánoval svůj útok. Setkání s rakouskými příznivci IS není vyloučeno, stejně jako možnost, že se chtěl pokusit cestovat do Iráku přes Vídeň a Schwechat, aby získal podporu pro své plány.

Naposledy žil Maročan ve Frankfurtu nad Mohanem, kde policie v srpnu prohledala jeho byt. Na různých paměťových médiích byly objeveny jasné vazby na IS a záznamy poprav a islamistických bojovníků.

Státní zastupitelství ho obviňuje z plánování islamisticky motivovaného útoku. Podle policie chtěl plně automatickou zbraní zranit nebo zabít co nejvíce lidí. Aby mohl svůj projekt uvést do praxe, zkoumal na internetu návody na konstrukci výbušných a zápalných zařízení, stejně jako dálkově ovládaných výbušných mechanismů. V garáži svých rodičů měl také dlouhou bodnou zbraň.

To vše se o něm vědělo, přesto setrvával na svobodě…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Na rakouských hranicích byl zachycen terorista Islámského státu, který se chystal zabíjet nevěřící

  1. Neviem, či aj českým, ale slovenským mainstreamom prebehla správa, že Európska múmia plánuje v najbližších mesiacoch vyjsť v ústrety kosovským mafiánom, obchodníkom s bielym mäsom, teroristom, vrahom – a pre „občanov“ tohto „štátu“ zrušiť vízovú povinnosť. Špinavý zradca Vučič samozrejme mlčí ako hrob.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout