Kanada: Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrál již 4 běžecké závody

Kanada: Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrál již 4 běžecké závody

Degradace ženského sportu pokračuje a Trudeauova Kanada samozřejmě nemůže být v prosazování této šílené politiky nijak pozadu. Možnost prohlásit se za ženu i bez operace je tam umožněna již poměrně dlouho a pokud chce být jakýkoli muž úspěšný v některém silovém sportu, pak není nic jednoduššího, než se prohlásit za ženu.

U některých sportů je vyžadována i hormonální léčba (operace změny pohlaví se zpravidla nepožaduje) a pak má muž víceméně výhru jistou, neboť příroda mu sama nadělila takovou tělesnou konstituci, že nemá mezi ženami v závodu konkurenci. Tedy dokud se neobjeví další biologický muž.

Trans-identifikovaný mužský atlet se dostal na první místo v další kanadské běžecké soutěži žen a přidal se k rostoucímu seznamu vítězství proti atletkám, které si na své konto připsal.

Tiffany Newell (50) se nyní umístil(a) na prvním místě v halové soutěži žen ve věku 50-54 let na 1500 metrů, která se minulý týden konala v Torontu v Ontariu. Toto je nejnovější Newellovo vítězství a přidalo se na jeho dlouhý seznam prvních míst a rekordů v ženských běžeckých soutěžích.

8. ledna se Newell umístil na prvním místě v běhu na 3000 metrů žen ve věku 45–49 let na Winter Mini Meet a o několik dní později se umístil na prvním místě v běhu na 5000 metrů žen ve věku 45–49 let.

Poté se 5. února umístil na prvním místě v běhu na 1500 metrů pro ženy ve věku 45–49 let a po narozeninách, které ho zařadily do nové věkové kategorie, se umístil na prvním místě v běhu na 1500 metrů v kategorii pro ženy ve věku 50–54 let v soutěži konané od 23. února do 26. února v Torontu.

Zprávu o posledním Newellově vítězství oznámilo International Consortium on Women’s Sport, kampaňová skupina obhajující kategorie pohlaví, což vyvolalo hněv a nedůvěru u těch, kteří se zabývají zachováním ženského sportu.

„To je směšné a žádný fanoušek atletiky to nebude považovat za jakýkoli úspěch,“ napsal Colin Winter v reakci na oznámení. „Je to fraška a každý to ví, ale příliš mnoho lidí je příliš pokryteckých, než aby to řekli nahlas. Pokud je něčím úkolem chránit integritu sportu, je to to, co musí udělat. Pokud to nemůžete udělat, rezignujte.“

Někteří také vyjádřili obavy, že Newellova nová věková klasifikace povede k tomu, že nyní získá titul na 5000 metrů od Marie Zambranové, atletky s mnoha rekordy napříč věkovými skupinami, ve kterých závodila.

Minulý rok Newell vytvořil kanadský rekord v halovém běhu na 5000 metrů pro ženy ve věku 45-49 let, který se konal na York University v Torontu. Newell zaběhl vzdálenost za 18:02,30 a překonal předchozí rekord o šest sekund. 

Jeho rekord byl ratifikován kanadským Masters Athletics v prosinci a stalo se tak poprvé, kdy trans-identifikovaný mužský atlet v Kanadě překonal národní rekord v závodě žen.

Ve stejné soutěži se Newell umístil na prvním místě v závodě žen na 800 metrů pro ženy ve věku 45-49 let.

Jeho vítězství mu vyneslo „čestné uznání“ jako sportovec měsíce Ontaria Master’s v březnu 2022, pouhý měsíc poté, co obsadil přední příčky.

V lednu 2023 se Newell opět umístil na prvním místě v běhu na 5000 metrů pro ženy ve věku 45-49 let během turnaje Ontario Master’s Mini Meet, který se konal v Torontu.

Dříve Newell získal stříbrnou medaili na kanadském XC šampionátu v roce 2021 v masters 8K a také skončil druhý na Hamiltonském maratonu v roce 2022.

Newell (vlevo) překonal i dosavadní rekord Jamesové – biologické ženy (vpravo)

Newell začal se změnou pohlaví v roce 2017 a soutěžit v ženském sportu začal v roce 2020 poté, co tvrdil, že splnil doporučené hladiny testosteronu, jak jsou stanoveny směrnicemi World Athletics pro transgender sportovce.

Loni v červnu vydal globální regulátor pro plavání, potápění a vodní pólo rozhodnutí zakazující transgender sportovce, kteří zažili mužskou pubertu při plavání a jiných vodních sportech. 

FINA se místo toho rozhodla vytvořit „otevřenou kategorii“, aby zachovala spravedlivost kategorií podle pohlaví. Rozhodnutí přišlo po mezinárodním odporu kolem úspěchu Lia Thomase, trans-identifikovaného muže, v ženském plavání.

V rozhovoru pro Running Magazine začátkem tohoto roku Newell odmítl koncept „otevřené kategorie“ pouze pro transgender sportovce v běhu a prohlásil, že by mu mělo být umožněno soutěžit proti ženám, když se sám jako žena identifikoval.

„Tato politika dává smysl pro nebinární sportovce, ale necítím se dobře závodit proti mužům. Zařazuje mě do pohlaví, podle kterého nejsem identifikován,“ řekl Newell. „Jsem žena a cítím se nejpohodlněji závodit proti ženám nebo jiným transgender ženám. Věřím, že otevřená kategorie může fungovat, pokud sportovci mohou i nadále závodit proti sportovcům stejného pohlaví.“

Studie trvale potvrzují, že mužští sportovci, kteří se prohlásí za ženu, si zachovávají významný náskok před svými ženskými protějšky, a to i po zahájení hormonální terapie.

V roce 2020 studie zveřejněná v  British Journal of Sport Medicine  zjistila, že trans-identifikovaní muži byli schopni dokončit o 31 % více kliků a o 15 % více sedů lehů za jednu minutu v průměru než ženy v armádě u letectva. Také běželi 1,5 míle o 21 % rychleji.

A dokonce i po dvou letech na léčbě potlačující testosteron byli muži stále v průměru o 12 % rychlejší než biologické ženy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Kanada: Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrál již 4 běžecké závody

  1. Začalo to v tenisu bratri Wiliemsovými .Divím se že to ostatní sportovci tolerují ale peníze nesmrdí tak přivřou oči a budou běžet a soutěžit třeba s koňmi ,nevadí jim že z nich dělají debilky. Tohle a celkově vrcholový sport není pro běžné lidi důležitý, zaobejdou se bez něj .Sportovci stejně tak komedianti a spěváci jsou poskoky globalistů a systému za to jsou tak královsky odměňovány ne za svůj výkon.

  2. Zdravim, tuhle jsme s kamarady nasli zpusob jak je vytrestat jejich medicinou. Co kdyby se hokejiste (muzi) jednoho statu rozhodli prohlasit za zeny a nastoupili na MS v hokeji za zeny? Jak by se k tomu postavili hokejovi cinovnici zrovna z Kanady, kdyby dostali nakladacku tak 10:0.

  3. Už na první pohled je to krásná baba. Celý západní svět je zvrácený a spěje k záhubě jako říše římská. Komunisté měli naprostou pravdu, že je to prohnilý západ.

  4. Už sa teším, kedy aj v niektorých provinciách Kanady bude platiť tá najbrutálnejšia šaría. Predpoklady pre to sú vďaka neustálemu dovozu miliónov moslimov do tejto krajiny dané. Veď aj sám premiér Trudeau je moslim a zatiaľ sa bezchybne pretvaruje.

  5. Mezi nohama mi něco překáží, aha to je penis. Asi si dam vločky z kobylek a mléko z červů. Z radosti že prezident je komik teda par don komouš. Jeho vzor je jak jinak Zalezlý par don, jelenzlý myslím zelensky. Pustím si televizi ať jsem stejně vypatlanej jako dnešní mládež. Myslím ze sme se dostaly do doby kdy tv pro mládež je zhoubnější než drogy. Pavel je nový Havel. Hmmm nebyl Havel nejnižší otrok Washingtonu. Který se záhadně vypařil před rozdělením Československa a pak se vytěžené vrátil. Ještě ze to hovado hulilo 60 denně a chciplo tak brzo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout