Guvernér Floridy Ron DeSantis zbavuje Disneyland samosprávných práv, aby byly děti chráněny před „woke“ ideologií

Guvernér Floridy Ron DeSantis zbavuje Disneyland samosprávných práv, aby byly děti chráněny před „woke“ ideologií

Nejen v USA, ale dnes také po celé západní Evropě je tzv. „wokismus“ v kurzu. Jde ve zkratce o prosazování neomarxistické ideologie, která hlásá diktaturu menšin (rasových, sexuálních) a projevuje se to zejména podporou LGBTQI, BLM, protibělošského rasismu, transgenderismu a s tím související velmi rannou sexualizací dětí.

Tato veskrze škodlivá depopulační politika je stále častěji vtloukána i do hlav těch nejmenších, což je patrné na předvádění tzv. Drag queens ve školkách a školách, zpravidla mezi dětmi od 3 do 7 let.

Jde o muže, kteří se převlékají za ženy a – jak se také ukázalo – velmi často se jedná o pedofily.

V dětských pohádkách z provenience Disney se pak stále častěji objevují zlí běloši, přičemž bílé děti jsou poučovány o tom, že jsou jen pro svoji barvu pleti špatné. To je tzv. kritická rasová teorie, která se dostává v USA či velké Británii o do stále více škol.

Jiné dětské filmy se pro změnu soustřeďují na propagaci LGBTQI – v módě jsou dva zamilovaní homosexuální princové nebo trans děti, které si uvědomují, že by si chtěly změnit pohlaví.

Součástí woke ideologie je mimo podpory LGBTQI, transgenderismu a protibělošského rasismu či islámu také cenzura, přepisování knih a zásahy do filmů, které neodpovídají hlásané ideologii. Politická superkorektnost je pak samozřejmostí.

Právě proti této ideologii pak bojují mimo jiné i na Floridě, kde se již například LGBTQI propagandou nesmí indoktrinovat děti do 9 let, přičemž jinde v USA se tak děje již od batolat.

Jedinou výspou wokismu tak na celé Floridě zůstával pouze Disney park, který byl dosud jakýmsi státem ve státě. To by se však mělo změnit.

Spor mezi floridským guvernérem Ronem DeSantisem a společností Disney jde do dalšího kola. Republikán obviňuje zábavní společnost z ovlivňování dětí woke ideologií.

Floridský guvernér Ron DeSantis zrušil právo samosprávy komplexu zábavního parku Walta Disneyho, který se nachází nedaleko města Orlando. „Dnes se korporátní království konečně chýlí ke konci. Ve městě je nový policista a odpovědnost bude instrukcí dne,“ řekl republikánský guvernér.

Obrázek

Až dosud měla společnost kontrolu nad celou plochou parku. Disney měl vlastní veřejnou službu s hasiči a policisty. Kromě toho skupina obdržela masivní daňové úlevy. „Od roku 1960 se Disney těší privilegiím jako žádná jiná společnost ve státě. Měli svou vlastní vládu a zvláštní předpisy o zákonech, které musel každý ve svém oboru dodržovat,“ uzavřel DeSantis.

Na pozadí rozhodnutí je spor mezi vládou na Floridě a Disneym ohledně ustanovení známého jako zákon „Neříkej gay“. Podle republikánů má chránit děti před konfrontací s obsahem, který je údajně nevhodný pro jejich věk. Patří sem například raná sexuální výchova.

Odpůrci zákona ho označují za diskriminační a obávají se, že homosexualita a transsexualita budou tabuizovány. Konkrétně je opatření zaměřeno na pedagogy v mateřských a základních školách až do třetího stupně. Na rozdíl od toho, co se často tvrdí, nestanoví obecný zákaz mluvit o homosexualitě, ale má pouze působit jako filtr v učebních osnovách, který zajišťuje, že diskuse jsou přiměřené věku.

Disney DeSantise za tuto iniciativu ostře kritizoval. Šéf zábavní společnosti Bob Chapek také zastavil všechny politické dary své společnosti na Floridě. Guvernér vrátil úder na Disneyho, obvinil je z úmyslné indoktrinace dětí „woke“ ideologií a loni oznámil, že zruší právo zábavního parku na samosprávu.

„Disney šel opravdu proti věci, která měla chránit jen malé děti,“ kritizoval DeSantis znovu. „Měli by se naučit číst, psát, sčítat a odčítat, místo toho, aby jim jejich učitelé říkali, že si mohou změnit pohlaví.“ Skupina také uvedla, že tato témata zahrne do svého konceptu zábavy pro dospívající. „Chceme, aby naše děti byly dětmi, aniž by jim byla vnucována nějaká agenda,“ řekl guvernér.

„Hodnoty, které Disney představuje, neodpovídají hodnotám státu Florida. Podporujeme bezpečnost našich studentů a práva rodičů.“ Myslí si, že je spravedlivé, pokud se s Disneylandem bude v budoucnu zacházet jako s jakýmkoli jiným zábavním parkem ve státě…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

One thought on “Guvernér Floridy Ron DeSantis zbavuje Disneyland samosprávných práv, aby byly děti chráněny před „woke“ ideologií

  1. Aj plánovaná reedícia knižných predlôh filmových bondoviek má byť brutálne scenzurovaná podľa predstáv britských liberálnych fašistov. Ian Fleming sa musí v hrobe obracať…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout