Demokraty navržený zákon v Illinois zavádí trestný čin „rodičovské šikany“ v případě verbálního napomenutí dětí

Demokraty navržený zákon v Illinois zavádí trestný čin „rodičovské šikany“ v případě verbálního napomenutí dětí

Ve většině západních zemí dnes již nesmíte zlobivé dítě ani plácnout přes zadek, neboť se tímto můžete dostat do rozporu se zákonem. Ovšem zatím bylo přijatelné zlobivé dítě alespoň verbálně napomenout, protože to je nakonec jediný možný způsob, jak dát dítěti najevo, že zlobí, aniž byste se vystavili hrozbě stíhání či dokonce odebrání dítěte (viz akce norského Barnevernetu).

V americkém státě Illinois by však chtěli kriminalizovat jakékoli napomenutí dítěte či jen gesto, jímž byste dítěti dávali najevo, že dělá něco špatného.

Tedy doslova by chtěli zakázat výchovu dítěte, takže trestáni by byli rodiče, kteří se snaží vychovávat, zatímco ti, kteří se o dítě nijak nestarají, by byli podle zákona správnými rodiči…

Zástupce státu Illinois La Shawn Ford (D-Chicago) navrhuje zákonem kriminalizovat rodiče, kteří „vědomě, s úmyslem ukáznit nebo změnit chování dítěte, dítěti sdělují cokoli, co by dítě donutilo změnit chování.“ Návrh zákona, který je v současné době projednáván, by kriminalizoval dosud zcela běžné chování při výchově dětí  jako „rodičovskou šikanu.“

Návrh zákona HB0029 uvádí:

Novelizuje se trestní zákoník z roku 2012. Nový zákon vytváří trestný čin rodičovské šikany. Stanoví, že rodič nebo zákonný zástupce nezletilé osoby se dopustí rodičovské šikany, pokud vědomě a s úmyslem ukáznit, uvést do rozpaků nebo změnit chování nezletilého, předá jakékoli slovní nebo vizuální sdělení, o kterém se rodič nebo zákonný zástupce důvodně domnívá, že by nezletilého donutilo změnit chování, zastrašovalo ho, obtěžovalo nebo by dítěti způsobilo značné emocionální utrpení.

Stanoví, že rodičovská šikana je drobný přestupek. Stanoví, že pokud je osoba odsouzena za rodičovskou šikanu, soud nařídí této osobě, aby uhradila náklady trestního stíhání a aby část uložené pokuty určená soudem byla uložena do úschovy za účelem zakoupení potvrzení o úschově, které oběť může použít, až dosáhne věku 18 let.

Ford představil návrh zákona v prosinci.

Následující reakce na návrh zákona zcela oprávněně upozorňují na to, že by se tím zcela zabránilo jakékoli výchově dítěte a šikanovaným by pak byl rodič nebo ten, kdo má dítě na zodpovědnost:

Přemýšlejte o všem, co by vás kriminalizovalo: Křičíte-li na své dítě, aby přestalo házet jídlo na stůl. Pokárání vašeho dítěte za to, že nedělá domácí úkoly. Pokud se na dítě špatně podíváte, protože mluví sprostě. Seznam prohřešků, které by vás kriminalizovaly je nekonečný.

Na webových stránkách navrhovatele zákona, demokrata La Shawna Forda (D-Chicago), se uvádí, že „pevně věří v sílu zodpovědného rodičovství a založil Radu pro zodpovědné otcovství, jejímž cílem je podporovat otce a pomáhat jim, aby se stali zodpovědnějšími.“

Označení disciplinovaného rodičovství za „šikanu“ může být to poslední, co Chicago potřebuje. Pouze 11% černošských dětí ve veřejných školách v Chicagu čte na úrovni své třídy. Pouze 6% umí matematiku na úrovni třídy. To je selhání rodičů. A kriminalita? Může nějaký rozumný člověk popřít, že epidemie kriminality v Chicagu pramení částečně od rodičů, jejichž děti neznají disciplínu?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.5]

4 thoughts on “Demokraty navržený zákon v Illinois zavádí trestný čin „rodičovské šikany“ v případě verbálního napomenutí dětí

  1. vidím že LGBTI… sa snažia. To je krok práve ku gender a úplnému zničenia ľudstva. Pomali a systematicky, len nech si to nik nevšimne. Veď ich prvým krokom bolo uznanie buzerantov a lezieb za absolútne normálnych ľudí. Čo tam na plat, že sú zvrateny a diabli. Povšimnite si ako pomali a isto idú proti bohu. A výroky lucifera Bergoglia a jeho odpornej ženy Uršuli=peklo2 stále tlačia na LGBTI… ako niečo výnimočné a dobre. Lucifer ich obhajuje skutočne plnou podlosťou a lstivosťou. Všimnite si že u nich ani raz nespomenie že sú to deti zla a idu bez milosti do oh.jaz.Veď sám lucifer Bergoglio sa stal pedofil buzerant a jeho žena lezbou a pedofilkou. To sami seba obhajujú. ich učenie sa zakladá na tom, že ak si pedofil, budeš večne mladí a budeš večne ziť. 😇. veď obaja majú po 119r a tvrdia že oni sú toho príkladom. No pozabudli na boha ktorí im toto dal, no vek im vymeral na 120r.len si všimnite aké si dali dátumy. Práve tento skutok je základom 666.Klamat podvádzať, zatajovať pravdu. Bude veľký ich pád. Toto sa už zastaviť nedá.

  2. Už z mena La Shawn každý ihneď uhádne, že ide o černocha… a celá NBA /a tiež jej ženská verzia/ je plná negramotných opíc s menami, ktoré sa často ani nedajú vysloviť.

  3. Trestný čin „rodičovské šikany“ v případě verbálního napomenutí dětí vyplývá, že si děcko udělá co chce, aniž by bylo verbálně napomenuto. A co je tento zákon, který omezuje právo rodiče na výchovu dítěte. Globalisti se spravedlnosti dočkají. V GITMO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout