Rusko plánuje předložit korespondenci týkající se vyšetřování útoku na Nord Stream

Rusko plánuje předložit korespondenci týkající se vyšetřování útoku na Nord Stream

Dmitrij Poljanskij, první zástupce stálého představitele Ruska při OSN, uvedl, že Německo, Dánsko a Švédsko kategoricky odepřely Moskvě jakýkoli přístup k informacím o vyšetřování sabotáže Nord Streamu.

Rusko nyní předloží Radě bezpečnosti OSN svou korespondenci s Německem, Dánskem a Švédskem ohledně vyšetřování útoků na plynovody Nord Stream 1 a 2.

Uvedl to ruský diplomat Dmitrij Poljanskij 9. března v rozhovoru s Jacksonem Hinklem na kanálu YouTube The Dive .

Uvedené země totiž Rusku odepřely jakýkoli přístup k informacím, stejně jako jakékoli zapojení, ačkoli jsou dotčenou stranou.

„Musíme se účastnit vyšetřování, ale dostáváme pouze dopisy, že se tím zabývají jiné země a měli bychom se starat o své vlastní záležitosti,“ řekl Poljanskij.

„Abychom byli transparentní, brzy zveřejníme tuto výměnu dopisů a předložíme ji členům Rady bezpečnosti OSN,“ dodal.

O rezoluci o mezinárodním vyšetřování sabotáže ropovodů by podle Poljanského měla Rada bezpečnosti OSN hlasovat na konci března. Také řekl, že předběžné hlasování o návrhu rezoluce postupuje špatně  .

Diskuse o incidentu se nyní znovu rozhořela poté, co americký novinář Seymour Hersh s odvoláním na anonymní zdroj napsal, že za výbuchy v Baltském moři jsou zodpovědní potápěči amerického námořnictva.

Washington tuto publikaci jednoznačně označil za lež. Kreml si stěžoval, že Rusku bylo znemožněno zúčastnit se vyšetřování.

The  New York Times  nedávno uvedl, že existují důkazy, že loni provedla útok na ropovody proukrajinská skupina. Michail Podoljak, poradce ukrajinské prezidentské kanceláře, ale řekl, že Ukrajina s incidentem nemá nic společného.

Této verzi se také vysmál Seymour Hersh, který slíbil, že příští týden přinese na toto téma další zajímavý článek, který podpoří jím rozšířenou verzi…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “Rusko plánuje předložit korespondenci týkající se vyšetřování útoku na Nord Stream

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout