Církev podporuje LGBTQI: Historický londýnský kostel hostí transky v show Drag Queen

Církev podporuje LGBTQI: Historický londýnský kostel hostí transky v show Drag Queen

Církev se od nástupu Bergoglia mění a přidává se na stranu progresivistické politiky – mimo jiné  se to vyznačuje i neutuchající podporou LGBTQI a genderové politiky. A nejde jen o katolickou církev, stejnou cestou se vydávají i další křesťanské církve, včetně anglikánské.

Historický anglikánský kostel v srdci Londýna poprvé uspořádá Drag queen představení s bývalými soutěžícími RuPaul’s Drag Race UK, aby „oslavila umění a vynalézavost v každé oblasti života“.

Kostel svatého Jakuba ze 17. století na Piccadilly v Londýně, který tvrdí, že demonstruje „průkopnické přijetí LGBTQAI+ komunit a dalších marginalizovaných lidí a skupin“, poprvé ve své 340leté historii uspořádá „LGBTQIA noc“ nazvanou PREACH! uvnitř kostela.

Farní kostel anglikánské církve uvedl, že bude hostit nejméně dvě představení PREACH! — jedno v sobotu 4. března a druhé 3. června.

V sobotu se představili drag trans umělci River Medway a Veronica Green, kteří se oba objevili jako soutěžící v televizním programu RuPaul’s Drag Race UK.

„St James’s přivítá drag ikony z celého světa, aby vystoupily pod zdobeným zlatým stropem a představily některé z největších jmen v umění dragu, stejně jako čerstvé talenty,“ uvedl kostel.

Navzdory tvrzení, že je  kostel odhodlán chránit děti, mladé lidi a dospělé, St James’s neřekl, že drag show je věkově jakkoli omezena, což naznačuje, že děti budou na show vpuštěny.

V poslední „myšlence týdne“ zveřejněné na webových stránkách kostela, řekla Derrie Shurville:

„Drag je mimo jiné o odmítání akceptovat stereotypy o oblečení a o tom, jak by muži a ženy měli vypadat, s čímž naprosto souhlasím. Je to druh aktivismu, který jako feministka plně podporuji.“

Co přesně má drag společného s křesťanstvím nebo proč by církev měla hostit takovou událost, nebylo v jejím příspěvku vysvětleno.

Představení je jen nejnovějším příkladem posunu anglikánské církve doleva – směrem k progresivismu.

Pod faktickým vedením canterburského arcibiskupa Justina Welbyho se Rada Evropy často zapojovala do politických témat dneška, často obhajovala levicovou agendu, zejména v otázkách, jako je ilegální imigrace a změna klimatu.

Welby se také zabýval moderní woke genderovou teorií, když předtím prohlásil, že Bůh je „genderově neutrální“, navzdory tomu, že Bible velmi jasně popisuje Boha obecně a Ježíše Krista zvláště jednoznačně mužskými pojmy.

Na podporu Welbyho tvrzení však Církev minulý měsíc oznámila, že se pustí do projektu rozvoje inkluzivnějšího jazyka obklopujícího genderový jazyk o Bohu.

Jen o několik dní později církev hlasovala pro nabízení „Božího požehnání“ sňatkům osob stejného pohlaví.

Arcibiskup Welby ve svém prohlášení uvedl, že doufá, že toto rozhodnutí bude znamenat „nový začátek pro církev, když hledáme cestu vpřed, nasloucháme jeden druhému a především Bohu. Především se nadále modlíme, jako se modlil sám Ježíš, za jednotu své církve a za to, abychom se navzájem milovali.“

Je ironií, že navzdory tomu, že se Welby a vedení církve obecně zavázali k radikálně levicové agendě, někteří, včetně laického místopředsedy Rady farní církve svatého Jakuba (PCC), Dr. Wilsona Wonga, tvrdí, že nezašel dostatečně daleko.

Po oznámení požehnání manželství osob stejného pohlaví Wong napsal na webových stránkách svatého Jakuba, že „ortodoxní teologie vyžaduje plné občanství členů LGBTQI, ne kulhavé prohlášení arcibiskupa Welbyho z tohoto týdne, že členové LGBTQI jsou vítáni a jsou cennou součástí těla Kristova.“

Wong také prohlásil, že anglikánská církev by měla nejen žehnat sňatkům osob stejného pohlaví, ale také je pořádat a vykonávat, a že parlament by měl vyhrožovat zrušením církve, pokud se nepřizpůsobí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.4]

3 thoughts on “Církev podporuje LGBTQI: Historický londýnský kostel hostí transky v show Drag Queen

  1. Nie je ďaleko doba,kedy bude v celom UK /a zďaleka nie iba tam/ za vlastníctvo Biblie trest smrti… a samozrejme aj za perverznosti, ako je tá opísaná v článku. Protestantské cirkvi v Anglicku, Holandsku, Švédsku, Nemecku atď. možno ani samy netušia, že podporujú vlastnú záhubu aj skazu vlastných ovečiek.

  2. Tak toto je absolútny úpadok západnej civilizácie!!! Slovensko a silne kresťansky založená krajina by mala preto okamžite vystúpiť z tohto spolku diabla. Slovensko by sa malo osamostatniť a malo by vystúpiť i zo zločineckej teroristickej organizácie NATO, lebo nás sťahujú do pekla horúceho!!! Ak sa nezbavíme EU a NATO, tak nám ani naša patrónka Slovenska, sedembolestná panenka Mária už nedokáže nijak pomôcť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout