Celá anglická fotbalová liga, včetně Premier League, umožní hráčům přerušit svůj půst během zápasů o ramadánu

Celá anglická fotbalová liga, včetně Premier League, umožní hráčům přerušit svůj půst během zápasů o ramadánu

Dnešním dnem začíná ramadán, který potrvá celý měsíc. Rok od roku se po celé Evropě množí ústupky, které jsou projevovány vůči muslimům právě během ramadánu.

Například v době, kdy řádili politici se svými ničivými lockdowny, měli muslimové v době ramadánu jisté výjimky. V době, kdy zkorumpovaní politici tvrdili, že se můžete nakazit na opuštěných ulicích v nočních hodinách, pročež vyhlásili zákaz nočního vycházení, byla muslimům udělena o ramadánu v některých evropských zemích výjimka.

Tehdy mohli muslimové vycházet po setmění –  a to i v době zákazu vycházení. Zatímco původní nemuslimské obyvatelstvo tak muselo sedět doma, muslimové se scházeli v mešitách a u slavnostních večeří. Samozřejmě měli úlevy i co se týká shromažďování.

Podobných ústupků je samozřejmě značné množství a s tím, jak islamizace postupuje, se toto podřizování islámu objevuje ve stále více oblastech, včetně sportu.

Anglická fotbalová liga letos následuje  příkladu ligy německé, která se již v minulém roce o ramadánu plně přizpůsobovala při zápasech potřebám muslimských fotbalistů. Totéž nyní svým hráčům slibuje i liga anglická.

Fotbaloví funkcionáři napříč ligami byli požádáni, aby umožnili hráčům přerušit svůj půst během zápasů o ramadánu.

Očekává se, že mnoho z nejlepších fotbalistů v zemi, včetně Mohameda Salaha z Liverpoolu, Rijáda Mahreze z Manchesteru City a Ngolo Kanteho z Chelsea, se tento měsíc postí a zdrží se jídla nebo pití během denního světla v průběhu ramadánu.

Jakmile slunce zapadne, budou muset přerušit svůj půst – a to ovlivní řadu hráčů, kteří se v příštím měsíci zúčastní večerních zápasů napříč divizemi.

Rozhodčím byly nyní vydány pokyny  s cílem umožnit přirozenou přestávku ve hře a umožnit hráčům přerušit půst tím, že se budou moci napít nebo si dát  energetické doplňky.

Byli také upozorněni na to, aby se ještě před prvním výkopem pokusili identifikovat hráče, kteří by mohli potřebovat přerušit svůj půst během hry, a pokud je to možné, dohodli se na čase, kdy by mělo k přerušení zápasu dojít.

Fotbalová asociace a PGMOL (Professional Game Match Officials Ltd) byly kontaktovány s žádostí o vyjádření.

Ramadán, který je devátým měsícem islámského kalendáře a muslimové po celém světě ho slaví jako měsíc půstu, modliteb, reflexe a společenství, začíná letos od středečního večera (22. března) a potrvá do pátku 21. dubna, kdy také skončí večerem.

Před dvěma lety byl přerušen zápas Leicesteru City s Crystal Palace, aby hráči mohli přerušit svůj půst během soutěže Premier League.

Při té příležitosti se oba kluby před zápasem dohodly s rozhodčím Grahamem Scottem, že bude ve hře pauza, aby Wesley Fofana a Cheikhou Kouyate mohli přerušit ramadán.

Fofana po zápase na sociálních sítích poděkoval rozhodčímu Guiatovi, Palace a Premier League za to, že mu umožnili přerušit půst, a dodal: „To je to, co dělá fotbal úžasným.“

Jisté je, že v muslimských zemích by k žádným ústupkům, pokud by o ně žádali vyznavači jiných náboženství, nikdy nepřistoupili…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Celá anglická fotbalová liga, včetně Premier League, umožní hráčům přerušit svůj půst během zápasů o ramadánu

  1. Portál poľských vlastencov /Právo a spravodlivosť nie je ani náhodou vlastenecká strana/ autonom.pl píše,že v Dusseldorfe ako prvom /a zrejme nie poslednom/ „nemeckom“ meste budú ulice a námestia označené aj tabuľkami v arabčine. Čo k tomu dodať? Azda len to,že Severné Porýnie-Vestfálsko je už dlho najislamizovanejšou spolkovou krajinou. A islamizácia Európy pokračuje závratným tempom ďalej a ďalej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout