Arcibiskup Švédské církve křičí „Alláhu akbar“, říká, že Mohamed je prorok a zve muslimy do církve

Arcibiskup Švédské církve křičí „Alláhu akbar“, říká, že Mohamed je prorok a zve muslimy do církve

Velkou podporou islamizace Evropy je také samotná církev, která si říká „křesťanská“. A je jedno jaká odnož, protože v tom jede jak údajný „katolík“ Bergoglio, tak různé protestantské církve, včetně německé či švédské.

V případě německé jde zejména o financování pašeráckých neziskovek a zajišťování ubytování pro džihádisty z muslimských zemí. Švédská církev zachází mnohem dál a stala se nejen „přátelskou k LGBTQI“, ale také k islámu, který tak začíná v této severské zemi výrazně dominovat.

Mnoho švédských kostelů se již přeměnilo na mešity – a to často s přímou podporou Švédské církve.

Kultura, která nemá žádnou vlastní identitu a vítá ty, kteří ji chtějí dobýt a podrobit si, je kulturou, která se brzy stane historickou záležitostí. Tito dva arcibiskupové (odcházející a nový) jsou ukazateli švédské církve na cestě k zániku, ale také postupného zániku samotného Švédska jako nemuslimské země.

Situace ve švédské církvi je nyní jakýmsi lakmusovým papírkem toho, jak to bude zřejmě postupně vypadat všude v Evropě. Přechod od křesťanství k islámu je patrný i podle toho, že současné vedení církve zve do svých řad muslimy bez toho, aby se stali křesťany.

V této skandinávské zemi totiž valem ubývají ovečky Švédské církvi, která podporuje LGBTQI, klimatickou agendu i islamizaci. Úbytek křesťanských oveček nyní církev hodlá nahradit muslimy, kteří však pro členství ve Švédské církvi nemusí odejít od islámu a stát se křesťany.

Podle nového arcibiskupa by měli být členy bez podmínek a církev považovat jen za jakýsi debatní klub. Ovšem ve Švédsku jsou také církevní volby, ve kterých mohou volit jen členové Švédské církve.

Brzy by se tak mohlo stát, že v těchto církevních volbách zcela jasně vyhraje islámská strana, která církev zakáže, zruší nebo jednoduše převede na islám. A to se také zřejmě jednoho dne stane…

Odcházející arcibiskupka Antje Jackelén sklidila tvrdou kritiku za svůj náboženský relativistický postoj, v neposlední řadě ve vztahu ke kontroverzní náboženské ideologii islámu.

Arcibiskupka, která i při mši volala „Alláhu akbar,“ totiž řekla, že nemůže upřednostnit Ježíše před v Mohamedem jako prorokem. Nyní jde její nástupce ještě o krok dál a vítá všechny muslimy ve Švédské církvi, aniž by se stali křesťany.

Martin Modéus byl jmenován novým arcibiskupem Švédské církve. Pro konzervativnější a tradiční křesťany je to po osmi letech s kontroverzní Antje Jackelén z deště pod okap. V diskusním článku v levicově liberálním Dagens Nyheter se Modeus prezentuje jako dědic a další tvůrce náboženského relativismu, pro který se jeho předchůdci proslavili a byli kritizováni.

Skutečnost, že Modéus takto vystupuje, je způsobena mimo jiné tím, že údajný nový vůdce vládní strany Středu, muslim Muharrem Demirok, který již před nástupem do úřadu zažil několik bouří, také prohlásil, že je muslimem, ale také členem švédské církve.

Mnozí proti tomu reagovali, ale Modéus zastává opačný postoj – být muslimem a ne křesťanem podle něj nepředstavuje překážku pro to, aby byl součástí Švédské církve.

Modéus tvrdí, že všechny způsoby, dokonce i muslimské, jsou v církvích v zemi stejně legitimní a potřebné.

Požadavek být křesťanem, aby mohl být součástí křesťanského sboru, považuje nový arcibiskup za nedávnou „ideologizaci konceptu náboženství“.

Toto tvrzení je však v rozporu s mnohými, kteří věří, že to, co je nové a ideologické, je myšlenka, že je stejně dobré věřit v Alláha a Mohameda v křesťanském sboru jako v Jehovu a Ježíše.

Ve Švédské církvi pod vedením arcibiskupa Martina Modéuse definujete, v co věříte, na základě svých vlastních podmínek. Podle Modéuse je skutečnost, že švédská církev přijímá rozmanitost nekřesťanských přesvědčení, „výhodou.“

Modéus chce, aby kostely v zemi fungovaly spíše jako kluby pro obecné sociální společenství než jako místa, kde je sdílena společná křesťanská víra.

Švédská církev ztratila mnoho členů. Důvodem je mimo jiné skutečnost, že stále více Švédů přijímá sekulární pohled na život, ale v mnoha případech také skutečnost, že se nepoznávají v „levicové církvi“, v níž se proměnila a dnes spíš funguje jako odnož sociálních demokratů ve švédské společnosti.

Mnozí Švédové však zůstávají členy, původem a nespoutaným zvykem, že se nesmířili s odchodem nebo si prostě neuvědomují, že jsou členy něčeho, do čeho se nikdy aktivně nerozhodli vstoupit.

Dokonce i hlasití kritici si často zachovávají své členství, aby neztratili právo volit v církevních volbách a tím i možnost ovlivnit budoucí směřování švédské církve.

Švédská církev však potřebuje nové členy, kteří nahradí ty, kteří odpadnou, a velká skupina muslimských přistěhovalců je proto atraktivní.

Podle Modéuse je to tím, že pokud jim otevřete dveře církve, tak můžete stále tvrdit, že jste „lidovou církví“. To, že by církev měla být něčím pouze pro věřící nebo kulturní křesťany, je „příliš úzké“, tvrdí arcibiskup.

Tolik zprávy ze Švédska, které je ve všech ohledech testovací zemí globalistické agendy. Na stávajícím postoji tamní církve k islámu tak můžete vidět, jak  budou vypadat křesťanské církve v celé Evropě v následujícím zhruba desetiletí.

Mnohé se již ostatně tímto směrem dávno vydaly…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Arcibiskup Švédské církve křičí „Alláhu akbar“, říká, že Mohamed je prorok a zve muslimy do církve

  1. je to součast plánu na likvidaci Abrahamovskych náboženství než jednoho dne přijde jedine světové náboženství proto všechna stara náboženství padnou a to jak islám, křestanstvi tak i Judaismus

  2. Nie je otázkou či, ale kedy bude v Eurábii a iných islamizovaných oblastiach sveta trest smrti aj za vlastníctvo Biblie… Už teraz je isté zbúranie všetkých kostolov vo Švédsku bez výnimky , a nielen tam. Saudskoarabský vahhábizmus na rozdiel od iránskej či dubajskej verzie islamu neuznáva žiadne práva náboženských menšín, dokonca ani nesunnitských moslimov.

  3. tento diabol mikulašenec, nevie nič o viere, natož aby ešte aj učil. BIBLIA, KORÁN, VÉDI, BUDHIZMUS, boli spolu a bola to jedna kniha. Vrcholom týchto knih ako aj učenia, bola Sláva Božia=teda MB.PM. to ona je onen ALLAH teda žena. A ucenie ktoré teraz prezentujú títo vrahovia a diabli mikulasenci je zvrátené. Boha clovek musí ctiť v duchu a v pravde. Teda zakonite aj učenie. Najvyšší boh je práve táto MB.PM. toto je onen východ 🌅 slnka, ktori učia v Arábii a nie telesne, v biblii je to uvedené tak. Pri rannej zore padne lucifer(a teda ak lucifer, potom aj všetci jeho prisluhovači) to ona je večná zmluva duha…A ako písmo vraví o luciferovy. sadnem na stolicu svoju, toť dcéra jeho Aholiba na stranu polnočnú evang. Jan=to on je Mohamed, teda už viete, kto je za prísunom tychto migrantov a budem roven najvyššiemu teda MB.PM. buzerant, pedofil, sa chce rovnať najvyššiemu bohu zo svojou zgerbou AHOLIBOU. a kdeže nechal ostatných 😂😅. Proste ich len podviedol pre svoje záujmy. Lebo tí ktorí sa budú bezbožne(proti) správať proti zmluve večnej tych odmeňovať bude. A ak si uzurpuje jeho žena že je ona táto duha, to by znamelo že proti nej. Ale ona ňou nieje) pozrite sa na LGBTI… čože to majú za simboliku duhu. Ale za ňou tito LGBTI… označujú prave peklo Tyrus. No nie sú uderený? Nevravia si práve títo iná kosť. Nepovedal snáď Adam, toto je kosť mojich kostí. Ešte aj toto majú popletené. Už dávno je na tomto mieste J.K. a PM.MB. teda muž a žena. Oni sú novodobý adam a eva. Sú to len truľovia. a dúhu opäť ukradli, veď ako inak, ani nič iné nevedia než kradnúť. Pritom je to práve táto MB.PM. ale Uršula si privlastnuje že je to práve ona a pritom je len peklo2 TYRUS. a je matkou všetkého zla. 😅.

  4. Aj u nás je evanjelická cirkev /luteráni/ – rímskokatolícka zatiaľ nie – plná ultraliberálnych farárov a pohlavárov židovského pôvodu… Martin Luther sa musí v hrobe obracať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout