USA nyní požadují od Kyjeva „výsledky“ – nechtějí „dělat všechno navždy“

USA nyní požadují od Kyjeva „výsledky“ – nechtějí „dělat všechno navždy“

Je celkem logické, že v situaci, kdy je většina Američanů proti dalšímu dodávání zbraní, by pokračování eskalace konfliktu Bidenovi v jeho volební kampani pro prezidentské volby v roce 2024 příliš nepomohlo. Mohlo by to znamenat další odklon voličů, kteří jsou již nyní naštvaní s ohledem na zhoršující se ekonomickou situaci Spojených států.

Pokud bude mít Biden, který hodlá svoji kandidaturu oficiálně ohlásit již v dubnu, příliš malou podporu, nemuselo by pomoci vůbec nic, včetně vždy spolehlivých korespondenčních hlasů.

Po rozsáhlých zbrojních dodávkách Ukrajině náhle očekávají obrat ve válce proti Rusku. Americká vláda prezidenta Joea Bidena prý vyvíjela tlak na odpovědné osoby v Kyjevě. Informuje o tom The Washington Post.

Ukrajině bylo jasně řečeno, že „nemůžete dělat všechno věčně“, citovaly noviny vysokého amerického představitele. V zásadě jsou nejnovější dodávky zbraní z NATO dostatečné k tomu, aby rozhodujícím způsobem změnily průběh války, uvádí. 

To zní dobře, pokud lze za takových podmínek doufat v brzký mír, protože přesně stejný postoj zastupovala Amerika těsně před stažením z Vietnamu  a naposledy z Afghánistánu, kde nakonec po překotném úprku zůstal k dispozici Talibánu rozsáhlý arzenál západních zbraní.

Navenek chtějí dodržet sliby, jako je dodávka bitevních tanků, ale to „chvíli potrvá“ (podle posledních informací více než rok). Cíle ukvapených závazků k těmto dodávkám již bylo dosaženo. 

Německo samozřejmě postupovalo se slepou poslušností, jako se to sluší na správného amerického vazala, takže tanky se záhy rozhodlo bez otálení dodat. A k Německu se poté přidalo i několik dalších zemí, což samozřejmě napětí mezi těmito zeměmi a Ruskem ještě víc vyostří. Přesně to ostatně bylo  v plánu.

Americký prezident již navíc nemá většinovou podporu v americké Sněmovně reprezentantů. Podle zprávy médií by to mohlo ztížit pokračování poskytování vojenské pomoci ve stejné míře v budoucnu.

Nedávno republikánští zástupci vyzvali k okamžitému zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu, k čemuž se navíc začínají kladně stavět i někteří Bidenovi poslanci či senátoři.

Trump k jednání Bidena prohlásil, že kdyby byl stále prezidentem, k této válce by vůbec nedošlo. Zároveň připomněl, že byl také jedním z mála amerických prezidentů, kteří nezačali válku.

Je dost dobře možné, že v případě další eskalace konfliktu by USA mohly být poprvé zasaženy i ve vlastní zemi v přímé konfrontaci s Ruskem. A o to zřejmě Deep state nestojí.

Ne nadarmo řekl Henry Kissinger v Bruselu v roce 1979: 

„Vy Evropané musíte pochopit, že pokud v Evropě dojde ke konfliktu, my Američané přirozeně nemáme v úmyslu zemřít s vámi“

A to není jediný citát v podobném smyslu – zde je několik dalších takových citátů:

💥Americký generál Collins:

„Stačí, že dodáváme zbraně, naši synové v Evropě nevykrvácí. Je dost Němců, kteří by mohli zemřít pro naše zájmy“
(Hessisch-Niedersächsische Allgemeine 24. října 1981).

💥Americký ministr obrany C. Weinberger:

„Bojištěm příští konvenční války bude Evropa a ne Spojené státy“
(Frankfurter Rundschau, 29. dubna 1981)

💥Americký kontradmirál Gene R. La Rocque:

„Američané předpokládají, že třetí světová válka, stejně jako první a druhá, bude vedena v Evropě“
(FrankfurternRundschau, 29. dubna 1981)

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA nyní požadují od Kyjeva „výsledky“ – nechtějí „dělat všechno navždy“

  1. Nejvyšší Belzebub : Utíkej znovu do světa Zolferne, víc dušiček, víc, miliony, rozumíš, miliony, celej svět schlamstnu do své tlamy“ ….. film 1956

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout