Švédsko: Palestinec zaútočil nožem na policistu, ten byl vážně zraněn (video)

Švédsko: Palestinec zaútočil nožem na policistu, ten byl vážně zraněn (video)

V obohacovaném Švédsku se zejména po nedávném pálení koránu očekávají i větší útoky. Podle informací jich bylo již několik odvráceno, nicméně drobnějším útokům „osamělých vlků“ zřejmě nelze jen tak zabránit.

I když je ve Švédsku nošení nožů či čehokoli jiného co se byť jen podobá zbrani zakázáno, invazní jedinci zpravidla na tento zákaz nedbají a nůž u sebe běžně nosí snad každý muslim.

I beztak si je nikdo nedovolí zkontrolovat, to by totiž byl rasismus. Kontrole tak podléhají spíš původní obyvatelé, kteří jsou pak souzeni a pokutováni třeba jen za převážení pálky v autě.

Kontrolován očividně nebyl i jistý Palestinec, bývalý člen OOP, který nyní žije v multikulturním Švédsku.

V pondělí 56letý Palestinec pobodal policistu před policejní budovou v Norrköpingu. Části sledu událostí byly zachyceny na film kolemjdoucími. Pachatel, který byl v 80. letech aktivní v tehdy teroristické OOP, v minulosti napadl švédské policisty.

Po 16. hodině byl policista na cestě domů z práce v policejní budově v Norrköpingu.

Najednou se k němu přiřítil muž a nožem policistu, který již byl mimo službu, pobodal. Policista pak útočníka střelil do nohy svou služební zbraní.

Napadený policista byl při útoku nožem vážně zraněn. Zpravodajská služba regionu Östergötland však s dotazy ohledně situace se zraněním předává policii, která neposkytuje žádné další informace.

Podle policejního zdroje policista podstoupil operaci. Operace údajně proběhla dobře a stav policisty je stabilní.

Pachatel, který byl také převezen sanitkou do nemocnice, nemá život ohrožující zranění.

Oblast kolem policejní budovy byla uzavřena v pondělí poté, co pachatel odhodil podezřelý nebezpečný předmět. Mělo se jednat o nějaký druh tekutiny.

Útočníkovi je 56 let a je to Palestinec narozený v jižním Libanonu. Podle svých vlastních prohlášení byl aktivní v OOP a přišel do Švédska v roce 1987 – ve stejném roce, kdy byla palestinská organizace označena za teroristickou.

56letý muž je rozvedený, má čtyři děti a od roku 1997 je švédským občanem. Nyní je podezřelý z pokusu o vraždu.

Muž s nožem je policii znám. Byl propuštěn teprve loni v létě poté, co byl devět let zavřený na psychiatrii.

Palestinský přistěhovalec již v minulosti napadl a pokusil se zranit nebo zabít policisty.

V roce 2013 byl odsouzen k psychiatrické péči za pokus o útok s přitěžujícími okolnostmi, žhářství a násilí proti státnímu zaměstnanci poté, co vyzbrojen benzínem a zapalovači napadl několik policistů před svým bytem.

Žádný policista nebyl vážně zraněn, ale tehdejší Státní forenzní laboratoř (SKL) provedla rekonstrukci, aby zjistila, co by se stalo, kdyby se Palestinci podařilo zasáhnout jednoho z policistů decilitrem hořícího benzínu:

V roce 2001 se 56letý Palestinec dopustil podobného činu proti policistům v Umeå, kde tehdy žil. Tehdy se pro změnu vyzbrojil propanbutanovou lahví.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Palestinec zaútočil nožem na policistu, ten byl vážně zraněn (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout