Prvovoliči ve Finsku i některých dalších západoevropských zemích volí převážně strany, které chtějí vystoupit z EU

Prvovoliči ve Finsku i některých dalších západoevropských zemích volí převážně strany, které chtějí vystoupit z EU

Je jen málo známý fakt, že smýšlení prvovoličů u nás je velmi odlišné od smýšlení mladých v západoevropských zemích. Zatímco u nás většina prvovoličů dává přednost silně probruselským a tedy i systémovým stranám, ve většině dalších evropských zemích je to přesně naopak. Mladí se stále více  obrací proti vládnoucímu establishmentu.

Již v minulosti jste si zde mohli přečíst o nevídané podpoře anisystémovým stranám ve Švédsku, Francii, Nizozemsku, Belgii, Norsku či Dánsku ze strany prvovoličů.

Totéž nyní hlásí také Finsko, kde v průzkumech u prvovoličů zcela jasně vedla nacionalistická strana, která má v programu vystoupení z EU.

Průzkum zveřejněný tento týden ukázal, že nejpopulárnější stranou mezi mladými lidmi, kteří se chystají poprvé volit v nadcházejících finských národních volbách letos na jaře, je Strana Finů.

Průzkum, který byl zveřejněn tento týden, uvádí, že 28 procent nadcházejících nových voličů podporuje  Stranu Finů, daleko před Sociálně demokratickou stranou vedenou premiérkou Sannou Marinovou, která získala jen 13 procent hlasů (zde jde do značné míry o prvovoliče, kteří se narodili ve Finsku migrantům).

Zelení se umístili na třetím místě s pouhými 11 procenty, ale jedna pětina voličů, tedy asi 20 procent, uvedla, že buď nemají zájem volit, nebo nejsou ochotni říci, koho chtějí volit.

Tolik ze zprávy, která vypovídá velmi podobně jako v případě většiny západoevropských zemí. Možná sami přemýšlíte o tom, jak je možné, že u nás si mládež nechá vymýt mozky spíš než na západě.

Jednak jde o osobní zkušenosti, kdy si mladí v západoevropských zemích již mnohdy sami vyzkoušeli co je to „multikulturní obohacení.“ Na druhou stranu to není jediný důvod, protože i v postkomunistických zemích v mnoha případech preferují prvovoliči právě antisystémové strany (např. východ Německa, Bulharsko či Slovensko).

Příčinu je tedy třeba hledat jinde než ve škole nebo v multikulturní společnosti. Především jde o to, že ve všech uvedených zemích funguje spousta velmi sledovaných mladých youtuberů, kteří dokáží zaujmout mladé. U nás najdete výhradně prosystémové mladé youtubery, tedy jakési mladé eurosvazáky, kteří mládež táhnou přesně opačným směrem – tedy tam, kde je chce mít systém.

To bylo patrné i nyní před prezidentskými volbami, kdy všichni čeští nejsledovanější mladí youtubeři plně podpořili Pavla, ale na druhé straně silně brojili proti Nerudové, což také zřejmě pomohlo tomu, že se do finále nedostala právě Nerudová, ale Pavel.

Jediný, kdo tedy může ovlivnit mínění mladých jsou zase mladí. Není to škola ani média, která dnes mladí nesledují. Vždyť za našeho mládí jela ve škole i médiích také jednostranná propaganda a nikdo jí nevěřil. Doma se totiž mluvilo jinak než ve škole a médiích.

Internet nebyl, takže žádné další ovlivnění prakticky neexistovalo. Dnes tedy na mladé škola také příliš nemá vliv, ale podle toho co vím, tak youtubeři mají obrovský vliv na mladé od 15 do 25 let. Pokud se neobjeví dostatek zajímavých mladých youtuberů s nesystémovými názory, tak se u nás volební návyky nezmění stejným směrem, jakým jdou jinde.

Zde je tedy odpověď na to, jak změnit volební návyky mladých. Bez youtuberů v jejich věku (tedy kolem 20-25 let) to nepůjde. A samozřejmě zde musí být také politická strana, která je dokáže zaujmout. Musí mít do jisté míry i mladé ve své členské základně a třeba i z nich by se mohl takový youtuber rekrutovat.

Zde by tedy bylo dobré se poučit v zahraničí, kde se toto přetažení mladých k antisystémovým stranám, které však také musely změnit rétoriku a osvěžit členskou základnu, podařilo…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Prvovoliči ve Finsku i některých dalších západoevropských zemích volí převážně strany, které chtějí vystoupit z EU

  1. v ČR to je hrozné to je fakt vidím problém ve dvou věcech mladí sice umí zacházet vice s internetem ale informace z něj tolik nečerpají jak se zda a staří sice jsou vice konzervativní ale zase s internetem a PC tolik zacházet neumí proto si ty informace také moc nehledají a pak to vypadá tak že staří to hodí ve volbách Babišovi což je taky Bruselnik kdyby s internetem uměli zacházet i s PC věřím že nejsilnější stranou by bylo SPD je to škoda pak to je dost složité co s tím dělat kdyby třeba SPD mělo svoje televizní medium pak by to bylo snadnější tady by se SPD a alternativa jako celek měla poučit a kouknout jak to je v Madarsku s medii nebo jak to má Trump a udělat něco podobného kdyby třeba měla SPD svojí vysilaci stanici přímo v TV tak by se ty informace k lidem dostavali vice a ovlinilo by to dost smyšlení lidi ale o tom to je ty informace mezi lidi dostat internet není jediny zdroj je potřeba informace dostat přímo do TV a to se udělá tak že si SPD zřidi také svojí stanici Babiš má svuj Idnes Mafro a podobně pětikolka má ČT, ČRO, CNN Prima News, Primu je to tak že čím ten politik je vlivnějši v mediich tak bude uspěšny i v politice a muže rozhodovat o směřovaní země

  2. snad ti mladí, kteří vidí ten šílený život pod kuratelou nikým nevolené evrpské komise dostanou konečně rozum a budou volit pronárodní vlády pracující ve prospěch vlastních lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout