Nový rekord: Za poslední dva dny přistálo na Lampeduse 2300 muslimských ilegálů

Nový rekord: Za poslední dva dny přistálo na Lampeduse 2300 muslimských ilegálů

Podobné číslo je samozřejmě zimní rekord, protože tolik džihádistů běžně přistane v zimě na Lampeduse za celý měsíc a ne během pouhých 48 hodin.

Připomínám, že nová italská vláda, která svým voličům slibovala uzavření přístavů, vládne již 4 měsíce, přičemž jediným viditelným „efektem“ jsou rekordní počty ilegálů, kteří připluli do země.

Z Itálie samozřejmě většina zamíří dál do Evropy. Jedná se zejména o Severoafričany, obyvatelstvo subsaharské Afriky, ale stále častěji tuto pohodlnou trasu využívají i džihádisté ze zemí Středního a Blízkého východu, jimž se mnohdy vyplatí letět do Libye a odtud pak plout do Itálie.

Mnoho džihádistů se před několika lety také přemístilo ze Sýrie na africkou pevninu, odkud se nyní většina stěhuje do zcela otevřené Evropy.

V posledních měsících dochází ke značným přesunům z Libye do Evropy. Za minulé dva dny připlulo na Lampedusu nejméně 2300 džihádstů, což je zcela proti všemu, co slibovala nová italská vláda.

Obohacovači připluli i na lodích pašeráckých neziskovek, což jen ukazuje, že dekrety italské vlády omezující činnost těchto pašeráků nefungují.

Konkrétně by měli být invazisté vypuštěni v přístavu až poté, kdy se na lodi zaregistrují jako žadatelé o azyl v zemi vlajky (což je zpravidla Německo, Norsko, Španělsko nebo Francie). Toto nařízení však neziskovky ignorují, přesto mohou svůj „náklad trosečníků“ vylodit.

Například včera loď Lékařů bez hranic „Geo Barents“ vplula do přístavu Ancona. Na palubě lodi bylo 48 ilegálů vylovených u Libye.

Po zakotvení v přístavu nastoupili zdravotníci v ochranných oblecích na loď Lékařů bez hranic k prvním kontrolám trosečníků. Následovalo vylodění, pohovory k identifikaci a ostatní kontroly, uvnitř modulových struktur na nábřeží, před přesunem do destinací, kam budou přiděleni..

Dnes pro změnu přivítali 84 ilegálů, kteří připluli s lodí Ocean Viking do přístavu Ravenna.

„Trosečníci,“ které přiváží lodě neziskovek, bývají nejčastěji vyloděni v severoitalských přístavech, takže nejsou započítáni ve výše uvedeném počtu 2300, kteří přistáli na Lampeduse.

V případě přistání na Lampeduse jde o ty obohacovače, kteří připluli po vlastní ose nebo s pomocí italské pobřežní stráže, která také funguje jako další pašerácká neziskovka štědře dotovaná EU.

graf ukazuje rekord připlutí v letošním roce oproti roku 2021 a 2022 (1.1.-16.2.)

 

V minulých dnech také v Itálii proběhly komunální volby, v nichž opět vyhrála tato vládní koalice. Ovšem zde šlo zejména o důsledek toho, že jinak není koho volit. Buď volit nepokryté vítače – tedy opozici – nebo ty skryté, tedy vládnoucí koalici. Italové neměli na výběr. To se také projevilo na malé volební účasti. V komunálkách zřejmě také voliči zohlednili případnou práci místních politiků…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Nový rekord: Za poslední dva dny přistálo na Lampeduse 2300 muslimských ilegálů

  1. stejně nezbide nic jiného než že se budeme muset branit sami nikdo to za nás neučiní politici si je sem stejně pozvou at už naše pětikoalice nebo Babiš ten kdo se nebude umět bránit a umět používat palnou zbran je už defakto mrtvej takže lidi učte se bojovat a učte se střilet v budoucno vám to přijde vhod ostatním se budou pižlat hlavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout