„Nikdo nám nepřijel na pomoc,“ dívka ze zemětřesením postižené Sýrie posílá vzkaz (video)

„Nikdo nám nepřijel na pomoc,“ dívka ze zemětřesením postižené Sýrie posílá vzkaz (video)

Nelidská politika sankcí odřízla Sýrii od světa již před lety. Jediným důvodem je fakt, že se USA nepodařilo vyměnit v zemi vládu. Nyní je sankcionovaná Sýrie opět opomíjena.

Jak jsem zde již před několika dny upozornila, tak postižena byla mimo jiné i část Sýrie, kde žije početná křesťanská komunita. Již v počátku z této oblasti přicházely zprávy, podle kterých se do míst postižených ničivým zemětřesením nevydali žádní záchranáři.

Je ostudné, že všichni vysílají záchranáře jen do Turecka, které je také postižené a záchranáře samozřejmě potřebuje, ale do Sýrie neletělo žádné letadlo, jak ukazuje i dívka z videa níže.

Sýrie je pod západními sankcemi, takže lety jsou z mnoha zemí zakázány. Ovšem při tak rozsáhlé katastrofě by měla být možnost porušení těchto nesmyslných sankcí zcela přirozenou a lidskou.

Otázkou tedy je, proč žádná evropská země nevyslala  záchranné týmy i do Sýrie? A dotaz ostatně nesměřuje jen na západní země, ale také by měl směřovat do Ruska, které se k syrskému režimu staví přátelsky či do Číny, Indie a dalších zemí.

Někteří záchranáři se prý z Turecka stáhli, protože byli ohrožováni místními. Proč se tedy nevydali tam, kde na ně skutečně čekají?

Dívka je možná právě z oblasti Aleppa, kde byla údajně zemětřesením postižena velká křesťanská komunita (dívka nemá hidžáb, takže asi skutečně nejde o muslimku).

Ať je to jak chce, do takových záležitostí jako jsou záchranné práce by se politika neměla plést. Už stačí jen to, že tyto lidi ničí dlouhotrvající sankce…

Na videu níže žádá dívka ze zničených oblastí Sýrie o pomoc (anglicky):

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.6]

4 thoughts on “„Nikdo nám nepřijel na pomoc,“ dívka ze zemětřesením postižené Sýrie posílá vzkaz (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout