Klimatičtí šílenci již vyzývají k zavedení přídělového systému ve stylu druhé světové války v boji proti změně klimatu

Klimatičtí šílenci již vyzývají k zavedení přídělového systému ve stylu druhé světové války v boji proti změně klimatu

Klimatická agenda je nyní v popředí, přičemž jejím cílem je zavedení plně kontrolované orwellovské společnosti. Cílí se na roky tlačenou klimatickou agendu, přičemž i zde se mnohé podobá nedávno uplynulé době covidové.

Stejně jako tom u bylo za covidismu, tak i nyní, za klimaalarmismu, mají politici „k ruce“ jak propagandistická zkorumpovaná média, tak neméně zkorumpované „odborníky.“ V úspěšném pokroku v jejich agendě jim pak přispívá i spící důvěřivá masa.

Vyjmenovat zde vše, co se za touto agendou skrývá, by bylo na celý dlouhý článek.

Jen namátkou tedy připomínám vyvlastňování farem i starších domů,  vyřazování fosilních paliv a přechod na elektromobilitu, přechod na alternativní energetické (a neúčinné) zdroje, ukončení spotřeby masa a přechod na hmyz a maso umělé, přechod na tzv. oběhovou ekonomiku (sdílení), 15minutová města, plánované klimatické lockdowny, kompostování zesnulých a mnohé další…..

Nyní takzvaní „klimatičtí vědci“ přišli s dalším nápadem, kterého se jistě nejen ve Velké Británii, ale také v EU, velmi rádi chytí…

Vědci z University of Leeds vyzývají vlády, aby v boji proti změně klimatu znovu zavedly přídělové systémy na zboží, jako je maso, oblečení a palivo.

Ve studii zveřejněné tento týden vědci volají po návratu k vládnímu přídělovému systému ve stylu druhé světové války a tvrdí, že byl opomíjen jako politická možnost ke zmírnění takzvané změny klimatu. Věří, že přidělování by mohlo pomoci snížit emise skleníkových plynů rychle a spravedlivě.

Studie publikovaná v časopise Ethics, Policy & Environment uvádí:

„Přidělování je často považováno za neatraktivní, a proto není pro tvůrce politik schůdnou možností. Je důležité zdůraznit, že pro mnoho z těch, kteří zažili přidělování, tomu tak nebylo. Je důležité zdůraznit rozdíl mezi přidělováním samotným a nedostatkem, na který bylo přidělování reakcí. Lidé samozřejmě vítali konec přidělování, ale ve skutečnosti oslavovali konec nedostatku a skutečnost, že přidělování již není nutné.“

Výzkumníci dále vysvětlili, že vlády by mohly konkrétně přidělovat vybrané položky, jako jsou lety, benzín, energie pro domácnost nebo dokonce maso a oblečení a omezit množství benzínu, které může člověk spotřebovat za měsíc a počet letů za rok.

Dr Nathan Wood, jeden z hlavních autorů studie, řekl:

„Koncept přidělování by mohl nejen pomoci zmírnit změnu klimatu, ale také řadu dalších sociálních a politických problémů – jako je současná energetická krize.“

Energetická krize ve Spojeném království je připisovaná z velké části vládní zelené agendě a neschopností rozvíjet domácí přírodní zdroje, jako je jaderná energie a frakování zemního plynu. Tím se země stala zranitelnou vůči mezinárodním cenovým šokům vyvolaným válkou (sankcemi), což vedlo k tomu, že některé supermarkety začnou tento týden přidělovat ovoce a zeleninu.

Klimatičtí vědci tvrdí, že během druhé světové války lidé proti přídělovému systému nic nenamítali, protože to byla nezbytná reakce na nedostatek zboží. Pokud by se tedy lidé znovu přesvědčili, že existuje přirozený nedostatek, mohli by znovu přijmout přídělový systém.

List navrhl, že stát by mohl uměle vyvolat nedostatek tím, že přijme opatření, jako je omezení nebo zákaz dovozu fosilních paliv, což vládě umožní tvrdit, že přídělový systém je nezbytný pro „zvládání nedostatku.“

To jasně zní jako součást Velkého resetu…

Jim Hagemann Snabe, předseda největší evropské průmyslové společnosti, přišel minulý měsíc s myšlenkou nahradit maso syntetickými proteiny.

V panelu na Světovém ekonomickém fóru prohlásil, že nejméně miliarda lidí by měla přestat jíst maso, aby zachránili klima.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Klimatičtí šílenci již vyzývají k zavedení přídělového systému ve stylu druhé světové války v boji proti změně klimatu

 1. … niečo aktuálne na tému, v akom štádiu to momentálne je v SR:

  Národný program reforiem Slovenskej republiky 2023
  1.3 Plnenie cieľov Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj
  Slovensko sa z pohľadu dosahovanie cieľov Agendy 2030 oproti minulému roku prepadlo z 18. na 21. pozíciu z 34 sledovaných krajín. Ciele udržateľného rozvoja dopĺňajú identifikované národné výzvy zdôraznením environmentálnej a sociálnej udržateľnosti ďalšieho rozvoja. Dve tretiny zvolených ukazovateľov pre národné monitorovanie pokroku v reformách z predchádzajúcej časti sú tiež obsiahnuté v sledovaných ukazovateľoch udržateľného rastu. Ďalšia snaha o napĺňanie cieľov udržateľného rozvoja je preto komplementom k ambícii dosiahnuť ciele určené na národnej úrovni. Slovensko zatiaľ dosiahlo len jeden cieľ, a to Zníženie nerovnosti. Vo väčšine cieľov nastalo mierne zlepšenie, no zároveň pretrvávajú významné alebo veľké výzvy. Intenzívna snaha smeruje do dosiahnutia cieľa Priemysel, inovácie a infraštruktúra, naopak cieľ Žiaden hlad , v ktorom v roku 2022 nastalo zhoršenie, adresujú reformy len minimálne.
  Agenda 2030 prijatá členskými štátmi OSN predstavuje koordinované celosvetové úsilie pre monitorovanie ekonomického rozvoja s ohľadom na dlhodobú udržateľnosť. Agenda definuje 17 oblastí udržateľného rozvoja a 169 merateľných cieľov s dôrazom na spravodlivú distribúciu ekonomickej prosperity vrátane budúcich generácií. Slovensko pristúpilo k implementácii Agendy 2030 v marci 2016 .
  Podľa Európskej správy o udržateľnom rozvoji 2022 bol plošný pokrok v dosahovaní cieľov udržateľného rozvoja pomalý už pred pandémiou a od roku 2020 sa zastavil. Je pravdepodobné, že vojna na Ukrajine a jej následky zvrátia aj doterajší pokrok. EÚ bude mať príležitosť obnoviť svoj silný záväzok k dosahovaniu cieľov udržateľného rozvoja na samite OSN v septembri 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout