„Ami go home!“ V německém Ramsteinu se bude konat mírová demonstrace proti válce a americkým základnám

„Ami go home!“ V německém Ramsteinu se bude konat mírová demonstrace proti válce a americkým základnám

Německá vláda jde již nyní proti značné části vlastního voličstva. Jak se totiž ukazuje, tak v poslední době roste odpor Němců proti dalšímu vyzbrojování Ukrajiny –  a to bez ohledu na politické preference.

Stejně tak nyní mnoho Němců volá po vyšetření útoku na Nord Stream, což vláda soustavně odmítá a toto téma je tak nyní u vládních politiků tabu.

Podle portálu „Restart Democracy“ si většina Němců přeje, aby byla založena vyšetřovací komise. V anketě se vyjádřilo 6425 německých občanů, kteří hlasovali mezi 10. a 17. únorem.

Téměř 100 procent hlasovalo pro svolání vyšetřovací komise Nord Stream. Otázka zněla: „Hlasujete pro nebo proti svolání vyšetřovacího výboru Nord Stream?“

Němci tedy mají zájem na tom, aby se vyšetřilo, zda USA skutečně útok na jeden z důležitých energetických zdrojů iniciovaly, či se na něm dokonce – podle vyjádření novináře Seymoura Hershe – aktivně podílely.

V reakci na konání německé vlády se nyní organizují různé mírové demonstrace. Již minulou sobotu byla jedna v Mnichově, další se pak připravují na dnešek a na nadcházející víkend.

Kromě velkých mírových demonstrací v pátek v Drážďanech (s HC Strachem a Björnem Höckem) a v sobotu v Berlíně (se Sarou Wagenknechtovou a Alicí Schwarzerovou) se v neděli uskuteční další mírová demonstrace v Ramsteinu pod heslem „Uzavřete leteckou základnu Ramstein  – Ami go home!“.

Ve výzvě organizátorů se uvádí:

„Jako široká nestranická protestní aliance jsme na 26.2.2023 zaregistrovali velkou mírovou demonstraci na nádvoří nádraží v Ramsteinu. Požadujeme okamžité uzavření americké letecké základny, úplné stažení všech amerických vojáků i se všemi zde umístěnými zbraněmi.

Nebezpečí, že Německo bude zataženo do třetí světové války, roste každým dnem. Nedávné rozhodnutí dodat na Ukrajinu těžké tanky tak zajišťuje, že se Německo stále více stává účastníkem války. Jedním z center války, utrpení a zločinů proti lidskosti je americká základna v Ramsteinu. Zde bychom chtěli 26.2.2023 dát jasný signál pro mír.“

Naše cíle:

  • Uzavření americké letecké základny v Ramsteinu a stažení všech zahraničních vojsk z Německa
  • Suverénní německá zahraniční politika
  • Ne dodávkám zbraní
  • Návrat k diplomacii
  • Ukončení sankcí
  • Ne zahraničním misím Bundeswehru

Začátek je ve 12 hodin na náměstí u nádraží v Ramsteinu. Náměstí se nachází naproti stanici Ramstein Miesenbach v ulici Bahnhofstraße. Na náměstí u zahajovacího shromáždění bude pavilon, kde si iniciativy a organizace mohou vystavit své informační materiály.

Kromě zahajovacího shromáždění se koná velký demonstrační pochod směrem k letecké základně, kde se uskuteční další shromáždění. Účastníci, kteří nemohou trasu absolvovat ze zdravotních důvodů, mohou zůstat u nádraží. K dispozici je sociální zařízení.

Tolik zpráva z Německa. Podobné demonstrace se chystají i v dalších zemích, kde stále více lidí nesouhlasí s podílem jejich vlád na pokračování války na Ukrajině…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

3 thoughts on “„Ami go home!“ V německém Ramsteinu se bude konat mírová demonstrace proti válce a americkým základnám

  1. Kedy začnú podobné akcie aj tu u nás na Slovensku? Je na čase, aby som bol úprimný. Treba začať konať čím skôr kým nie je neskoro. Lebo ako vidíte sami darebácky štát USA nás vedie na porážku a asistuje mu pri tom jeho )zto) NATO ktorá sa u nás tak isto začína hniezdiť!!! Treba to uťať a to čím skôr, hneď priamo v zárodku!!! Sloboda je to čo by sme si nemali nechať len tak ľahko zobrať. Predsa po tej ste túžili, či nie? Za čo ste štrngali na námestiach v roku pána 1989? Predsa za slobodu a demokraciu, už ste na to zabudli?

    1. Po celom Slovensku sa už takéto akcie zvané Mierové pochody konajú niekoľko dní a vyvrcholia 3.marca v Bratislave, ale je pravda, že nikto okrem Hlavných správ a stránky kotlebovci.sk /tí sú ako rečníci najaktívnejší/ o nich nepíše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout