Jaká je souvislost mezi Hunterem Bidenem a zatčením Ihora Kolomojského a dalších ukrajinských činitelů?

Jaká je souvislost mezi Hunterem Bidenem a zatčením Ihora Kolomojského a dalších ukrajinských činitelů?

Oficiálně se říká, že nedávné rozsáhlé politické čistky na Ukrajině, při nichž došlo k mnoha zatčením v souvislosti s údajnou korupcí, byly provedeny proto, aby údajně Ukrajina ukázala, že má zájem všudypřítomnou korupci řešit.

Jenže podrobnější zkoumání celého pozadí ve světle současného dění v USA pak ukazuje na zcela jiný důvod.

Připomínám, že již před volbami do Kongresu slíbili republikáni, že pokud vyhrají, dojde k vyšetřování zločinů Huntera Bidena, které se podařilo odhalit díky jeho notebooku. Vše je o to zajímavější, že v některých jeho zločinech byl více či méně zainteresován i jeho otec, tedy současný americký prezident.

Největší zločiny se podle všeho vážou k působení Huntera Bidena – respektive jeho firem – na Ukrajině. Nyní vše vypadá tak, že se Američané snaží vše zamést pod koberec a odstranit všechny, kdo by mohli cokoli vyzradit.

Postupem času se američtí voliči od prezidenta Joea Bidena odvracejí. Mnozí z těch, kteří pro něj hlasovali, říkají, že toho litují. Někteří tvrdí, že kdyby byli o aféře Huntera Bidena informováni dříve, nikdy by jeho otci jako prezidentovi nevěřili.

Během prezidentské kampaně v roce 2020 Republikánská strana svolala Federální volební komisi, protože sociální sítě Twitter a Facebook cenzurovaly tisíce účtů, které sdílely odhalení New York Post prostřednictvím počítače Huntera Bidena.

Stížnost byla zrušena, ale soubory na Twitteru, které později Elon Musk odhalil, jasně potvrdily, že FBI a zpravodajská agentura (pravděpodobně CIA) zasáhly na Twitteru a Facebooku, aby tyto zprávy cenzurovaly.

Nová republikánská většina ve Sněmovně reprezentantů nyní hodlá provést různá slíbená vyšetřování, včetně zapojení Joea Bidena do nekalých záležitostí jeho syna. V případě úspěchu by tato vyšetřování mohla ohrozit nezávislost prezidenta Spojených států a vést k jeho odvolání.

Stojí za to připomenout, že když byl Joe Biden viceprezidentem Baracka Obamy, ukrajinskému generálnímu prokurátorovi bylo vyplaceno 7 milionů dolarů v úplatcích, aby nestrkal nos do záležitostí kolem  firmy Burisma.

Následně byl tentýž příliš chamtivý žalobce odvolán z Nejvyšší rady (parlamentu) pod tlakem Spojených států, Evropské unie, MMF a Světové banky, které chtěly  zachránit tehdejší majitelku firmy Burisma a bývalou premiérku Julii Tymošenkovou. 

V puritánské zemi, jako jsou Spojené státy, se veřejné mínění nejprve začalo zajímat o časté využívání prostitutek a drog Hunterem Bidenem, než si uvědomilo, že mnohem důležitější jsou jeho finanční záležitosti.

Od nynějška by se případ Huntera Bidena, zastřešený velmi vysokými zpravodajskými činiteli, pro které byla celá tato sága jen ruskou dezinformací, mohl zcela zvrátit. 

Dosud byli občané, kteří tomuto případu přikládali důležitost, pouze „konspirační teoretici“, příznivci „krajní pravice“ prezidenta Trumpa a čtenáři bulvárních plátků. 

Naproti tomu téměř celá vládnoucí třída tvrdila, že jde jen o populární fámu, falešné zprávy. Na jedné straně čtenáři New York Post , kteří aféru odhalili, na druhé straně čtenáři New York Times , kteří ji nikdy nepřestali popírat.

Mezi mnoha finančními záležitostmi prezidentova syna vynikají dvě. První se týká čínského špióna. Mohlo by to znamenat uplatnění vlivu ve službách cizí mocnosti. 

Druhá se týká jeho aktivit na Ukrajině a zejména  jmenování Huntera Bidena a jeho přítele Devona Archera (viz titulní obrázek vlevo – bývalý spolubydlící Christophera Heinze, zetě Johna Kerryho) do představenstva  společnosti Burisma.

Tento týden dvě zdánlivě nesouvisející události obrátily věci naruby. Hunter Biden najal jednoho z nejslavnějších amerických právníků, Abbe Lowella. Ten požádal o zahájení trestního vyšetřování a rozeslal dopisy všem, kteří se podíleli na zveřejnění obsahu notebooku jeho klienta, včetně bývalého starosty New Yorku Rudyho Giulianiho a bývalého poradce Donalda Trumpa Steva Bannona. 

Obviňuje je z narušení soukromí jeho klienta a vyzývá je, aby odvolali závěry, které z obsahu počítače vyvodili, a tím případ pohřbili. Ve stejnou dobu odcestovala na Ukrajinu delegace ministerstev obrany a státu USA a USAID, aby poradila vládě Zelenského

Oficiálně bylo jedinou starostí zajistit, aby peníze nabízené na úkor amerických daňových poplatníků nebyly zpronevěřeny zkorumpovanými úředníky. Neoficiálně však šlo o eliminaci postav, které se staly nepohodlnými. Během dvou dnů došlo k sérii rezignací čtrnácti osobností.

Pět regionálních hejtmanů  – Valentin Rezničenko (Dněpropetrovsk), Oleksandr Staruch (Záporoží), Dmytro Živycky (Sumy), Jaroslav Januševič (Cherson) a Oleksij Kuleba (Kyjev), čtyři náměstci ministrů – včetně Vjačeslava Šapovalova (obrana) a  Vasyla Lozinského (infrastruktura)  a dva šéfové vládní agentury opustili svá místa.

Západní média poslušně informovala o masivním propouštění. Ale to nejdůležitější přišlo 3. den a jen málokdo o tom mluvil. Jednotky SBU prohledaly dům oligarchy Ihora Kolomojského, sponzora prezidenta Volodymyra Zelenského a „integrálních nacionalistů“, ale především majitele Burisma Holding, který koupil od Mykoly Zlochevského v roce 2011, tedy ještě předtím, než do společnosti vstoupil Hunter Biden. 

Článek Protikorupčního akčního centra o této změně vlastnictví byl samozřejmě z jeho webu již dávno odstraněn.

Zatčení mafiánského bosse Ihora Kolomojského zamazalo stopy mnoha problémů. Je klíčovým svědkem spojení prezidenta Volodymyra Zelenského s integrálními nacionalisty. Pro prezidentovy muže je Kolomojskyj nejdůležitější ukrajinskou postavou, která může hodně vypovědět o korupci Huntera Bidena a možná i Joea Bidena.

Americký ministr energetiky Rick Perry byl odvolán během Zelenského inauguračního ceremoniálu v roce 2019, aby Rudymu Giulianimu odhalil důvěrné informace od prezidenta Zelenského ohledně Huntera Bidena.   

Prezident Donald Trump poté požádal Ukrajince, aby mu předali svá vyšetřování. Případ byl ale odhalen, prezident Trump byl obviněn z pomsty a byl proti němu zahájen nový proces impeachmentu.

Případ Huntera Bidena má mnoho podob. Jedna věc je zakrývat jeho roli ve firmě Burisma, druhá dělat totéž ohledně aktivit amerických vojenských laboratoří na Ukrajině.

Ty probíhaly přes Rosemont Seneca Technology Partners (RSTP), jednu z jeho společností, kterou založil s Christopherem Heinzem, zetěm prezidentova zvláštního vyslance pro klima Johna Kerryho, který se k němu připojil ve správní radě Burismy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.6]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout