Británie spouští „super aplikaci“ kombinující digitální ID a finanční údaje

Británie spouští „super aplikaci“ kombinující digitální ID a finanční údaje

O propojení digitální ID s CBDC hovoří také EU, která již vyvíjí digitální euro. O tom, že má být postupně propojena programovatelná CBDC s ID se již dlouhodobě hovoří po celém světě.

A vzhledem k tomu, že ID má být mnohem víc než doklad, protože má obsahovat prakticky kompletní údaje o držiteli, včetně zdravotního stavu, očkování, kontaktů, majetku, cestování, vzdělání, působnosti online apod., jde do jisté míry také o propojení na sociální kredity.

V mnoha zemích se již testuje systém sociálních kreditů měřením uhlíkové stopy, přičemž v budoucnu by mělo být i toto měření součástí ID každého občana.

Ve Velké Británii nyní přistoupili k dalšímu kroku v zavádění digitální totality. Ta bude samozřejmě plně funkční jen v případě, že se podaří zrušit hotovost. Jak se ovšem ukazuje na případu Nigérie, lze tak učinit poměrně rychle a snadno…

Šéf britského ministerstva financí Bob Wigley předpověděl vývoj „super aplikace“, která by uchovávala digitální obchodní identitu člověka, včetně kreditních kontrol a dat KYC (Know Your Customer).

Digitální obchodní identita by byla srovnatelná se zdravotní aplikací britské vlády NHS, která uchovává zdravotní údaje jednotlivce. Aplikace byla spuštěna v lednu 2019 a setkala se s odporem, než si během pandemie získala popularitu.

Finanční expert Wigley říká, že bankovní sektor vzal na vědomí aplikaci NHS a mohl by zavést podobnou aplikaci pro ekonomická data.

„Bude to rok, co se nám konečně podařilo přesvědčit bankovní systém, že potřebujeme ekonomický systém digitální identity, stejně jako aplikace  NHS,“ řekl Wigley na New Digital Assets and Money Symposium v ​​Londýně.

„Tato finanční aplikace bude osobní a propojená s každým občanem, stejně jako my potřebujeme širší, plně digitální program ekonomické identity.“

„Bylo by to něco, co by si každý člověk nosil s sebou a mohl by to pak propojit s jakoukoli platformou nebo finanční institucí, se kterou spolupracuje, jako jsou banky a pojišťovny,“ vysvětlil.

Wigley dodal, že pokud to neudělá vláda, udělají to velké technologické platformy.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Británie spouští „super aplikaci“ kombinující digitální ID a finanční údaje

  1. žádnou digitalni ID ani nic podobného si nikdy zařizovat nebudu a mužou si tlačit na silu jak chtějí strčte si tu digitalizaci do 💩

      1. Vrato já si myslim že tu digitalizaci ani nemužou moc přehanět ze dvou věci vždy bude nějaká skupina lidi co nechce dohlet nad našimi životy těmi lidmi jsme my a pak tady je skupina lidi staršich kolem 60-80 let kteři prostě ani neuměji zachazet s mobili moje matka je taky takova a svym spusobem mužeme byt za stare lidi jen radi oni jsou zaruka že to nemohou přehanět až tak moc jak se řika stareho psa novym kouskum nenaučiš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout