V soukromé pracovně Joe Bidena byly opakovaně nalezeny tajné dokumenty

V soukromé pracovně Joe Bidena byly opakovaně nalezeny tajné dokumenty

Pamatujete si ještě na nedávnou razii v rezidenci Donalda Trumpa na Floridě? Při této razii se měly údajně najít tajné dokumenty, které by neměl prezident skrývat v soukromých prostorách.

Případu byla náhle plná média a demokraté žádali potrestání Trumpa, zřejmě ve snaze zamezit jeho zvolení v příštím roce. Ostatně, i k oné razii došlo záhy poté, co Trump veřejně oznámil, že znovu hodlá kandidovat.

Nyní se podobný skandál – a dokonce ještě horší – řeší také u Joe Bidena, v jehž kanceláři se našly přísně tajné dokumenty, podle všeho možná závažnější povahy, než ty, které byly nalezeny u Trumpa. Jenže Biden má na své straně celý systém, včetně zkorumpované a silně zpolitizované FBI. Lze tedy očekávat snahu o zametení skandálu pod koberec.

Ovšem co je ještě skandálnější je fakt, že nešlo o jednorázový nález. Po několika dnech se u Bidena našly i další tajné dokumenty.

Začátkem listopadu – pouhý den před důležitými volbami v polovině období – byla první dávka takových dokumentů nalezena v krabici s dalšími neutajovanými dokumenty – v Penn Biden Center for Diplomacy and Global Engagement ve Washingtonu.

Až do minulého úterý ale nic z toho nebylo zveřejněno – také proto, aby to negativně neovlivnilo průběžné volby vládnoucích demokratů.

Nyní mimo jiné o záležitosti, která aktuálně zaměstnává úřad státního zastupitelství, informuje americká televizní stanice „ NBC News .“

Přibližně deset nalezených dokumentů prý pochází z kanceláře v centru, kterou za prezidenta Baracka Obamy používal jeho tehdejší viceprezident Joe Biden. Tajné dokumenty tam prý našli náhodou Bidenovi právníci. O jejich obsahu není nic známo, ale údajně obsahují vysoce citlivé informace získané ze zpravodajských zdrojů.

Sám Biden se to snažil vysvětlit. Lidé, kteří ho znají, údajně věděli, že bere tajné dokumenty a tajné informace vážně. Řekl:

„Když moji právníci vyklidili moji kancelář na Pensylvánské univerzitě, zřídili pro mě  zabezpečenou kancelář v Capitolu, když jsem byl profesorem na Penn čtyři roky poté, co jsem byl viceprezidentem.

Našli nějaké dokumenty v krabici – víte, v zamčené skříni, nebo alespoň ve skříni. A když to našli, zjistili, že uvnitř této krabice bylo několik tajných dokumentů. A udělali, co měli udělat: Okamžitě zavolali do archivu –  předali je archivu.“

Netuší však, o jaké dokumenty šlo.

Mezitím konzervativní senátor Lindsey Graham ostře kritizoval Bidenovo laxní zacházení s tak zásadními informacemi. Republikán vyzval generálního prokurátora Merricka Garlanda, aby jmenoval zvláštního poradce, který by prošetřil nakládání s utajovanými dokumenty během Bidenova působení ve funkci viceprezidenta za Baracka Obamy.

To je nutné, protože Garland také zahájil odpovídající vyšetřování po objevení tajných dokumentů v Trumpově rezidenci Mar-a-Lago. Stojí za připomenutí, že poté, co FBI našla utajované dokumenty v Trumpově domě, prezident Biden ostře napadl jeho nakládání s těmito dokumenty.

Řekl: „Jak se to mohlo stát, jak mohl být někdo tak nezodpovědný. Pomyslel jsem si, jaká data tam jsou, která by mohla ohrozit zdroje.“

A teď se ukazuje, že on sám na tom v tomto ohledu není o nic lépe, spíš takové papíry před lety někde zapomněl. A kdo ví, kolik takových tajných dokumentů (které si už nepamatuje) se ještě někde povaluje – nebo je možná někdo dokonce našel.

Pravděpodobnost, že se skutečně tajné dokumenty z rukou Bidena válely kdekoli, kde je někdo mohl najít, podporuje i fakt, že se nyní našla druhá várka dokumentů, které měl ve své soukromé kanceláři. Vzhledem k tomu, že většina dokumentů pochází ještě z doby, kdy byl Biden viceprezidentem Baracka Obamy, musely být veřejnosti přístupné dlouhé roky.

Republikánská zástupkyně ve Sněmovně reprezentantů Elise Stefaniková s ohledem na nejnovější objevy napsala:

„Krajní levice a mainstreamová média neprojeví rozhořčení nad tímto nezákonným chováním Joe Bidena, ale naše republikánská většina ve Sněmovně reprezentantů ano. Budeme požadovat odpovědi, zastavíme politizaci zkorumpované FBI a ministerstva spravedlnosti a poženeme Bidenovu zločineckou rodinu k zodpovědnosti.“

K uvedenému výroku jen připomínám předvolební slib republikánů, kteří prohlásili, že pokud vyhrají volby, poženou Huntera Bidena i jeho otce ke zodpovědnosti za všechny jejich zločiny. Jen samotný Hunter Biden má na krku obvinění z více než 400 trestných činů, které se dosud zametaly pod koberec…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout