Mezi novými uniformami British Airways je i hidžáb (video)

Mezi novými uniformami British Airways je i hidžáb (video)

V případě katarských, saúdských či pákistánských aerolinek by šlo o očekávaný jev. Nicméně britské aerolinky tak zřejmě jen dávají najevo, že si uvědomují, kterou cestou se koloniální mocnost vydala.

Největší a přední britská letecká společnost British Airways (BA) tvrdí, že nyní ustupuje požadavkům fundamentalistických muslimů. Hidžáb, atribut středověkého utlačovatelského pohledu islámu na ženy, se nyní stává součástí image společnosti.

A není to zdaleka jen o hidžábu, nové uniformy jsou zároveň genderově neutrální, takže například hidžáb si může obléknout i biologický muž, pokud se prohlásí za muslimskou ženu.

BA byly v poslední době pod tlakem několika různých radikálních skupin, aby zavedly změny ve své jednotné politice pro palubní průvodčí. Nedávno, po silném tlaku LGBTQ hnutí, začaly aerolinky umožňovat mužům, kteří se vnímají jako ženy, nosit vysoké podpatky, řasenku, umělé řasy a lak na nehty jako tzv. „trans letušky“.

Nyní se společnost také setkala s fundamentalistickými muslimy a činí hidžáb součástí uniformy společnosti. Společnost se tak zřejmě pomalu ale jistě připravuje na přechod její domovské země z Velké Británie na Britanistán.

Posádkám letadel, jichž je asi 30 000, bude od nynějška přidělen muslimský hidžáb jako možná součást uniformy. Nabídka je také doplněna dalšími komplexními uniformami, které splňují požadavek fundamentalistického islámu, že ženy nesmí ukazovat v nadbytečné míře holou kůži.

Hidžáb může být použit pouze ve spojení s dámskými uniformami. Muži, kteří se považují za muslimské trans ženy, však mohou nosit hidžáb, ale pak musí důsledně používat všechny součásti ženské uniformy. Prozatím nebude takzvaným „nebinárním“ a „genderovým fluidním“ LGBTQI dovoleno volně míchat mužské a ženské uniformy.

Hidžáb se také stává součástí pracovní uniformy leteckých techniků a pozemního personálu BA. Distribuovat se začne letos na jaře. Úkolem navrhnout tuto a další změny na uniformách – které zahrnují i teplákovou soupravu jako novinku – připadl módnímu návrháři Ozwaldu Boatengovi.

Generální ředitel BA Sean Doyle si nemyslí, že je anachronické začlenit oděv ze středověku a signalizovat podřadný pohled na ženy té doby. Naopak, vidí pokračující islamizaci Západu jako vítanou „modernizaci“.

„Naše uniforma je ikonickým reprezentantem naší značky, něčím, co nás přenese do budoucnosti a bude reprezentovat to nejlepší z moderní Británie,“ řekl při představení změny uniformy.

Skutečnost, že se hidžáb nyní stává součástí uniformy letecké společnosti, je něco, na co by měl člověk „cítit hrdost„, řekl Doyle.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Mezi novými uniformami British Airways je i hidžáb (video)

  1. O pár rokov budú letušky na všetkých aerolinkách Eurábie /tam, kde si trúfnu dať prácu aj ženám/ povinne nosiť burky a nikáby… Nepovažujem za pravdepodobný úplný zákaz leteckej dopravy, v tomto prípade globalistom ich plán určite nevyjde.

  2. Podľa mena súdim,že ten Boateng je teploš ghanského pôvodu. Ktorý si neuvedomuje,že po prevzatí moci moslimami v UK nebude na tomto svete dlho. Mimochodom, počuli ste už niekedy o heterosexuálnom módnom návrhárovi? Je to niečo tak absurdné ako kostol v Rijáde…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout