Orwellův román jako manuál: Jourová je komentována napříč USA

Orwellův román jako manuál: Jourová je komentována napříč USA

Jak jsem se zde zmínila, již včera, tak úterní debata o cenzuře, kterou vedla Jourová spolu se svými americkými soudruhy ze CNN a dalších „sračkometů“ na srazu WEF, doslova rozbouřila Ameriku.

V mnoha (nejen) amerických alternativních a konzervativních médiích jsem  i dnes narazila na články, které upozorňovaly na projev Jourové, v němž se chlubila tím, jak díky ní EU zavádí tvrdou cenzuru, aby zabránila „šíření dezinformací“ a „nenávistných projevů.“

Připomínám, že americký 1. dodatek zajišťuje svobodu slova, nicméně tu zajišťuje i LZPS včetně všech ústav evropských zemí, přesto je zde zaváděna cenzura.

V USA projev Jourové, v němž naznačila, že podobnou cenzuru jako v EU plánují i američtí Demokraté, velmi pobouřil příznivce pravice, tedy konzervativce, jejichž projev by byl samozřejmě cenzurován především.

Dnes jsem tak pročítala mnoho článků, ale zejména diskuzí pod nimi (pokud tedy u článku diskuze byla) a velmi bych Jourové doporučovala si je přečíst. Je to takový pohled do zrcadla, který by zřejmě ona sama nechtěla vidět. (Delší diskuze je například zde nebo zde).

V některých diskuzích dokonce uváděli její bruselský e-mail, takže se jistě může těšit na „velmi milé“ dopisy od mnoha Američanů – očividně odpůrců Bidena, amerických Demokratů a cenzury.

Připomínám, že Američany velmi nadzvedl tento konkrétní výrok Jourové:

Ani jsem netušila, jak velké pozdvižení výrok vyvolá. Nicméně uvědomila jsem si také, že v Evropě se proti zaváděné cenzuře nikdo příliš nevymezoval. Asi jsou Evropané skutečně ovce, jak psali někteří Američané v údivu nad tím, že si Evropané takto – bez protestů – nechávají vzít svobodu slova.

Ovšem nemyslím, že Američané se zachovají jinak. Pokud také u nich zavedou cenzuru ve stylu fašistické EU, pak bude nejspíš protestovat jen hrstka odvážných a většině lidí to bude úplně jedno.

A tak jak Evropané stále dokola volí ty, kdo cenzuru podporují, budou je volit i Američané. I když možná ne až tak masově. Přece jen je v Americe v průměru víc „probuzených“ než v Evropě. To ukazuje třeba i fakt, že na Floridě dokázali již 2x za guvernéra zvolit zarytého odpůrce systému. To by se nikde v Evropě stát nemohlo.

Evropané totiž nadevše milují loutky. Jourová je jednou z takových loutek. Možná řeknete, že nebyla zvolena, ale ve skutečnosti lidmi zvolena byla, i když ne přímo. Patří přece k nějaké straně a byli zde volení politici, kteří ji do EU dvakrát po sobě vyslali. Snad nikomu nemusím připomínat, kdo je onou oporou Jourové.

Některé články dokonce uvádí i původ Jourové, takže máme opět ve světě „skvělou“ reklamu. Jisté je, že Jourová je nyní nejznámější český politik vůbec.

Zmínka o porušení prvního dodatku americké Ústavy jednoduše zamávala všemi, kdo se touží svobodně vyjadřovat. Zajímavé je, že netušili, že i v Evropě je dána ústavní svoboda slova. Mysleli si, že v USA nic podobného nehrozí, protože mají svobodu slova v Ústavě. Velmi tvrdě se však mýlí.

Poslední tři roky je soustavně nejen po celé Evropě ústava všech údajně demokratických zemí (které však demokracii reálně nepoznaly) pošlapávána, aniž by kdokoli nesl následky. A pokud je mi známo, stejně byla pošlapávána i v mnoha zejména „modrých“ – tedy Demokraty vedených – státech USA.

Jourová učila americké totalitáře jak vést cenzuru tak, aby mohli obejít právě jejich „první dodatek.“ Budou jednoduše prohlašovat, že svoboda slova přetrvává, ale také budou tvrdit, že je nutné mazat nebo „zneviditelňovat“ všechny nenávistné příspěvky a dezinformace.

A o tom, co je nenávist a co je dezinformace, bude rozhodovat „strana a vláda.“ Tedy nenávist proti vybraným slupinám obyvatel či jedincům bude povolena, zatímco jiní budou hájeni.

Dezinformátoři, kteří psali lži o „bezpečných a účinných vakcínách,“ lži o „dvou dávkách a tečka,“ lži o bezinfekčnosti a o tom, že „neočkovaní zabíjí babičky,“ budou samozřejmě stále velmi slušně dotováni z EU a prohlašováni za nositele „jediné pravdy.“

Pokud však kdokoli napíše pravdu, která je nepohodlná a současným ideologům nevyhovuje, tak bude cenzurován a jeho dosah omezen. Kdo o tom rozhodne? Sorosem a Pfizerem placení tzv. „ověřovatelé faktů.“

Jourová skutečně považuje román 1984 za manuál. Stačí podle návodu použít „Newspeak“, přejmenovat cenzuru na „boj proti nenávistným projevům“ a posléze vše kriminalizovat.

Válka je mír, otroctví je svoboda a korporátní fašismus je liberální demokracie. Orwell se zmýlil jen o pár desítek let…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 33 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Orwellův román jako manuál: Jourová je komentována napříč USA

  1. Ako som, už x-krát napísal – záchrana jej predkov pred viete čím a neúspešný pokus o samovraždu vo väzbe boli veľkými omylmi dejín. Niekto by mal aspoň inštruovať moslimov v Belgicku aj inde, nech zaútočia na sídlo Európskej komisie. Aj Šefčovič má rovnaký pôvod ako ona…

  2. Tohle bláznivé hloupé strašidlo beztak ničeho nedosáhne, leda toho, že se se lidi budou více bavit mezi sebou, než po netu. A to více stmeluje.
    Tak jako komanči za totáče nedokázali názory lidí změnit ani cenzurou, nedokáže to ani ona.
    Naopak. Tlak provokuje protitlak, čím více, tím lépe.

  3. Každý totalitní systém má cenzuru. Bojí se totiž masového odporu lidí. Historie ukázala, že to nepomůže, že to má opačný efekt. Lidé věří alternativě a nevěří oficiálním sdělovacím prostředkům. Naše vláda nás navíc svým jednáním doslova žena ke zdi. Ceny neustále rostou, nic se neřeší, jen se vysílají signály, vyhrožuje se, visí nad námi hrozba války, ale to se řeší provokací Ruska (co jiného je dodávka zbraní na Ukrajinu). Nechybí ani výsměch. Co už jiného má přimět davy lidí ke vzpouře?

  4. Za komunistov to bol zly american, dobry soviet, dnes to iste, len v opacnom garde, teda zly zly rus, dobry american, pro rezimne media a tie alternativne, to je ako kedysi hlas ameriky… smejem sa, lebo ta ista totalita prisla s kovidovou dobou, mam ale nadej, ze skape, uz coskoro… toto je posledna totalita v nasich dejinach…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout