Německý mainstream šířil lži o údajném mrtvém syrském dítěti na řeckých hranicích

Německý mainstream šířil lži o údajném mrtvém syrském dítěti na řeckých hranicích

Pamatujete si ještě na rok 2015 a na příběh mrtvého tříletého chlapce, kterého údajně vyplavilo moře? Příběh měl vyvolat v lidech soucit a zároveň přimět Evropany k tomu, aby vítali miliony džihádistů s otevřenou náručí.

Chlapec byl skutečný, ale jeho mrtvolka byla pro účely propagandy vhodně naaranžovaná. Později se zjistilo, že otec mrtvého chlapce pomáhal na turecko-řeckých hranicích s pašováním a navíc mířil do Evropy proto, aby si nechal zadarmo udělat zuby.

Chlapec se utopil při jedné z pašeráckých cest, za což nesl vinu jeho otec, který mu před cestou nezajistil záchrannou vestu.

Ovšem přesto se po Evropě nesl příběh o sirotkovi, který ve svých třech letech utíkal ze Sýrie do Evropy. Většina toho, co tehdy hlásala média, byly účelové lži, nicméně alespoň dotyčný chlapec skutečně existoval.

Nyní se zdá, že si možná Němci začínají v poněkud větší míře uvědomovat, kam vede jejich slepé vítání každého, kdo má zájem vejít do země. V Německu je asi půl milionu džihádistů připraveno kdykoli na povel zaútočit a stále více lidí se stává obětí obohacování.

To je možná důvod, proč nedávno přišel německý mainstream s novou pohádkou o syrském dítěti, které zemřelo na hranicích. Tato povídačka byla mezitím šířena na mainstreamu v mnoha zemích, aby se záhy zjistilo, že žádné mrtvé dítě zřejmě nikdy neexistovalo.

Šlo tedy opět pouze o to, aby byli soucitní Němci i nadále ochotni se nechat vyměnit za Araby, Afričany, Afghánce a Turky…

Německý zpravodajský časopis Der Spiegel stáhl řadu falešných zpráv o mrtvém syrském dítěti na řecké hranici poté, co řecký ministr pro migraci trval na tom, že tyto zprávy jsou lživé.

Časopis zveřejnil odvolání v pátek a objasnil, že několik článků publikovaných v loňském roce časopisem obsahovalo nesprávné informace o údajné smrti syrského dítěte na ostrově v řece Evros, která odděluje Turecko a Řecko.

Články původně obviňovaly řecké úřady ze smrti pětileté syrské dívky poté, co řecké úřady údajně odmítly pomoc migrantům uvízlým na malém ostrově.

„V důsledku neposkytnutí pomoci zemřela i pětiletá syrská dívka. Spiegel viděl v dítěti symbolickou postavu utrpení uprchlíků na vnějších hranicích EU a podle toho to prezentoval ve svých zprávách,“ uvedl časopis.

Později však byly tyto zprávy zpochybněny řeckým ministrem pro migraci Notisem Mitarachim, který napsal dopis šéfredaktorovi Der Spiegel, v němž uvedl, že dotyční migranti nebyli na řeckém území, a že ve skutečnosti nikdo nezemřel.

Německý veřejný ochránce práv také zahájil vyšetřování zpráv na základě stížnosti čtenáře a zjistil, že zpráva je věcně nesprávná.

„Ombudsman vyhodnotil řadu interních dokumentů, videí a fotografií s metadaty, protokoly chatu, e-maily, zvukové soubory, satelitní nahrávky a další dokumenty, hovořil s mnoha zúčastněnými lidmi a dospěl k závěru, že jsme skutečně udělali chyby,“ uvedl časopis.

„V našem článku jsme situaci popsali nesprávně,“ uvedl Der Spiegel.

Ve skutečnosti nešlo o „chyby“, ale o účelové lži, přičemž redaktoři, kteří tento příběh vypustili, zřejmě netušili, že se o článku dozví i v Řecku a nakonec vyjde najevo, že si celý příběh vymysleli.

Tato zpráva není v posledních letech prvním případem, kdy byl Der Spiegel přistižen při zapojování se do falešných zpráv. V roce 2017 časopis opravil falešná tvrzení, že aktivisté proti masové migraci v Paříži byli zatčeni během demonstrace poté, co Breitbart News poukázal na to, že zatčení byli ve skutečnosti krajně levicoví extremisté.

Nejznámější případ falešných zpráv týkajících se časopisu přišel o rok později, v roce 2018, kdy bylo odhaleno, že reportér Claas Relotius zkreslil nebo si zcela vymyslel příběhy o Spojených státech. Za tyto vylhané příběhy navíc získal Relotius novinářskou cenu od televizní stanice CNN.

Mimochodem, tento prolhaný mainstream, který však jinak vede tu „správnou“ propagandu, není samozřejmě zahrnut do kolonky „dezinformátorů“ a je velmi štědře dotován i z EU.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německý mainstream šířil lži o údajném mrtvém syrském dítěti na řeckých hranicích

  1. Kto schvaľuje útoky Izraela proti Sýrii, Libanonu, Iránu /nehovoriac už o Palestíne/ a oceňuje jeho spojenectvo s arabským svetom, Kosovom, Tureckom a najnovšie dokonca už aj s Azerbajdžanom, zaslúži si smrť. Prakticky všetci „vlasteneckí“ politici v Európe zmýšľajú silne probruselsky a podporujú Izrael vo všetkom, aj vo vyššie spomenutých zverstvách, teda aj náš Uhrík a jeho veľké vzory Orbán a Kaczynski /Erdoganovi najbližší kamaráti/. Kotleba predstavuje jednu z ojedinelých výnimiek.
    Hrozba vojny v oblasti sa ešte zvýšila potom,čo sa v Izraeli dostala k moci vláda prvý raz obsahujúca dve ultrajudaistické a tri otvorene fašistické strany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout