Impérium George Sorose financuje celosvětovou síť tzv. „ověřovatelů faktů“

Impérium George Sorose financuje celosvětovou síť tzv. „ověřovatelů faktů“

Asi každý kdo někdy použil  jakékoli cenzurované sociální sítě, narazil na tzv. „ověřovatele faktů.“ Nedávno se podařilo prolomit stopu jejich financování po celém západním světě.

Kdo asi může tuto cenzurní činnost provádět? Jistě jde o bezpáteřní jedince, kteří by za války s radostí práskali gestapu. Podobná individua se najdou v každé době a každá diktatura cenzory, kteří hlídají, aby byla šířena jediná povolená pravda, potřebuje.

Pokud se pak podíváte na to, kdo je ve skutečnosti financuje, pak je vše celkem jasné….

Během posledních několika let se objevil domácí průmysl „ověřovatelů faktů“ a expertů na „dezinformace“, aby podpořil misi levice umlčet disent ve své agendě po celém světě. Analýza financování těchto organizací vede zpět ke známé postavě: ultralevicovému miliardáři Georgi Sorosovi.

New York Post prolomil stopu Sorosových dolarů spojujících globální síť organizací, které mají v úmyslu potlačovat a diskreditovat konzervativní hlasy online.

Jak uvedl New York Post:

Později v tomto roce, v otevřeném dopise podepsaném 11 dalšími levicovými skupinami, Sorosem financovaná Leadership Conference on Civil and Human Rights vyzvala generální ředitele Big Tech, aby podnikli „okamžité“ kroky k šíření takzvaných „volebních dezinformací“, které by „pomohly zabránit podkopání“ demokracie. Signatáři obdrželi od Sorose dohromady 30,3 milionu dolarů za pouhé čtyři roky.

Jak odhalila maďarská publikace Remix, z 11 organizací pro kontrolu faktů schválených Facebookem pro střední a východní Evropu, bylo osm financováno Sorosem. Stejně jako v případě USA jsou tyto skupiny ověřující fakta převážně kritické vůči názorům, které nejsou v souladu se systémem.

Jeden projekt Poynterova institutu, konkrétně International Fact-Checking Network (IFCN), byl zahájen v roce 2015 a jeho počáteční financování pocházelo z National Endowment for Democracy (podporované americkým ministerstvem zahraničí), Omidyar Network, Google, Facebook, Nadace Billa a Melindy Gatesových a Nadace otevřené společnosti George Sorose.

„Ověřování faktů“ je důležitým prvkem systémové online cenzurní mašinérie, která dává společnostem sociálních médií politicky neutrální záminku, aby cenzurovaly jakékoli nepohodlné názory.

Facebook notoricky používá ověřovatele faktů, aby se vyhnul odpovědnosti za cenzuru, přestože jeho neslavné rozhodnutí potlačit příběh o notebooku Huntera Bidena se odehrálo předtím, než se do věci vložili ověřovatelé faktů třetí strany.

Facebook u soudu posléze připustil, že ověřování faktů, navzdory předstírání nestrannosti a objektivity, jsou jen názory  tzv. „ověřovatelů.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Impérium George Sorose financuje celosvětovou síť tzv. „ověřovatelů faktů“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout