Figurína Erdogana visela před stockholmskou radnicí – Turecko zuří a blokuje Švédsku vstup do NATO

Figurína Erdogana visela před stockholmskou radnicí – Turecko zuří a blokuje Švédsku vstup do NATO

Ve Švédsku i Finsku se loutkové vlády rozhodly pro vstup do NATO, aniž by se ptaly lidí. Ostatně, podobně tomu bylo i u dalších členských zemí. Podle všeho však stále mírná většina lidí členství nepodporuje, takže je možné, že mnohým se bude postoj Turecka zamlouvat.

Již delší dobu se řešilo hlavně to, že Švédové odmítli vydat do Turecka některé údajné teroristy či zločince, jejichž seznam byl Švédsku zaslán. Jednalo se zejména o různé kurdské představitele, z nichž někteří se navíc ve Švédsku dokázali ujmout i v politice.

Odmítavý postoj Turecka nyní znovu zesílil poté, co se včera ve Stockholmu objevila figurína Erdogana, visící hlavou dolů před radnicí.

Ve čtvrtek byla před stockholmskou radnicí spatřena figurína zobrazující tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Nyní Turecko reaguje rozzuřeně a věří, že to ukazuje, že Švédsko podmínky ke vstupu do NATO nesplňuje.

Turecko již mnohokrát zopakovalo, že členství Švédska v NATO je velmi nejisté. Země se dohodly na řadě podmínek, které musí být splněny, ale které Švédsko dosud nesplnilo. Naposledy ve čtvrtek Švédsko oznámilo, že odmítá vydat čtyři osoby podezřelé z terorismu, které požaduje Turecko.

Rojavské výbory, skupina příznivců teroristů označených jako PKK, demonstrovaly před tureckým velvyslanectvím ve Stockholmu. Aktivisté PKK mimo jiné s pomocí projektoru promítali na fasádu velvyslanectví různé vzkazy.

Podobná demonstrace se symboly PKK proběhla také u radnice ve Stockholmu ve čtvrtek ráno. Před radnicí visela figurína zobrazující tureckého prezidenta:

ObrazObraz

Erdoganův mluvčí Fahrettin Altun řekl, že Turecko naléhá na švédské úřady, aby proti aktivistům podnikly kroky. Altun dále uvádí, že tento převrat je důkazem, že Švédsko nepodniklo nezbytné kroky proti terorismu.

Ve čtvrtek si Turecko předvolalo švédského velvyslance na schůzku.

Ministr zahraničí Tobias Billström (M) poznamenal, že je opovrženíhodné vykreslovat zvoleného prezidenta jako popraveného.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Figurína Erdogana visela před stockholmskou radnicí – Turecko zuří a blokuje Švédsku vstup do NATO

  1. NIelen Erdogan, ale aj jeho kamaráti Orbán a Kaczynski – najnovšie medzi jeho blízkych spojencov patrí aj Netanjahu – patria medzi najhorších a najnebezpečnejších diktátorov sveta!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout