EU reaguje na nové dekrety italské vlády, které mají regulovat provoz lodí pašeráckých neziskovek

EU reaguje na nové dekrety italské vlády, které mají regulovat provoz lodí pašeráckých neziskovek

Jak již víte, tak ještě na sklonku roku schválila italská vláda dekrety, které měly omezovat provoz pašeráckých neziskovek. Připomínám, že dekrety obsahovaly následující požadavky:

  • Aby mohla loď přistát v přístavu, musí přivézt aktuálně ulovené „trosečníky,“ nesmí kroužit ve vodách kolem Libye a čekat na další klienty. Praxe je totiž taková, že každá neziskovka loví tak dlouho, dokud nemá plnou kapacitu. Teprve poté se vydá do Itálie. Postup, kdy by musela daná loď přivézt například namísto 500 ilegálů pouze 30 nebo 50 a pak se vrátit zpět k Libyi, by byl samozřejmě pro danou neziskovku méně efektivní.
  • Druhým zásadním nařízením je, že všichni vylovení „trosečníci“ musí podat žádost o azyl již na lodi a to u té země, pod jejíž vlajkou daná loď pluje.

Praxe je ovšem taková, že neziskovky odmítají tato nařízení dodržovat a plně je porušují. Problém pak je, že všechny lodě neziskovek, které nařízení, platící již více než týden, porušily, nebyly zatím nijak potrestány. To je i nadále motivuje k porušování nařízení.

Jedním ze stanovených trestů za porušení nařízení bylo i zabavení lodí, ale k ničemu podobnému zatím nedošlo. Jediné, co tedy nějak reálně omezuje provoz pašeráckých lodí, je fakt, že jsou jim uvolňovány přístavy na severu Itálie namísto na jihu.

Tak se zřejmě činí hned ze dvou důvodů. Jednak lodi déle trvá, než dopluje od přístavu a poté zpět k libyjským břehům a italská vláda zřejmě spoléhá i na to, že ze severu země se invazisté rychleji vydají do jiných evropských zemí.

Nicméně i přesto, že zatím reálně nejsou nové dekrety italské vlády vymáhány, ozvala se EU, aby se vůči novým regulím vymezila.

Opět se tak potvrzuje, že EU slouží k výměně obyvatel Evropy a její politika je tak namířena proti původním Evropanům.

„Není na EU, aby se zabývala konkrétním obsahem vyhlášky o neziskovkách provádějících záchranné operace ve Středomoří. Bez ohledu na to, co Itálie dělá prostřednictvím dekretů, členské země musí respektovat mezinárodní právo.“

Takto mluvčí Evropské komise Hipperová odpovídá těm, kteří se jí ptají na protest neziskovek podle nichž dekrety učiní Středomoří nebezpečnějším . „Záchrana životů je morální a právní povinností,“ dodává mluvčí EU…

Tolik krátké vyjádření podvratné EU.

Ovšem i kdyby se nakonec podařilo nařízení EU vzepřít – čemuž již vůbec nevěřím a ani nevidím ze strany italské vlády reálnou snahu – tak mnohem víc ilegálů připluje po vlastní ose nebo s pomocí státních pašeráků – italské pobřežní stráže.

V tomto ohledu láme vláda Meloniové rekordy, neboť Lamopedusa je i nyní, na začátku zimy, přeplněná a denně připlouvají stovky dalších plavidel plných ilegálů z Afriky.

Například jen za prvních pět dní tohoto roku přistálo na Lampeduse více než 2600 invazistů, což je v porovnání se stejným obdobím jakéhokoli jiného roku absolutní rekord.

Od  doby, co se stala premiérkou, připlulo do Itálie již téměř 40 000 ilegálů. A to jen v rozmezí něco málo přes dva měsíce: v průměru 530 útočníků denně. A v zimních měsících listopadu a prosinci!

Při tomto tempu se v roce 2023 vylodí 1 milion ilegálů. Asi jen stěží se najde někdo jiný, kdo by tímto způsobem zrazoval volební mandát.

V předvolební kampani  blábolila o námořních blokádách a dekretech proti neziskovkám a pak vylodila více ilegálů než kterýkoli jiný šéf vlády od poválečného období.

Pokud se tak může zatím něčím vláda Meloniové chlubit, pak jsou to rekordní připlutí.

A nakonec opět připomínám, že varováním mohlo být pro mnohé italské voliče již jen to, že je Meloniová členkou italské pobočky Aspen institutu. Jenže něco takového voliče většinou nezajímá, jak můžeme vidět i u nás, neboť naši voliči Aspeňáky přímo milují…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “EU reaguje na nové dekrety italské vlády, které mají regulovat provoz lodí pašeráckých neziskovek

  1. Iba dva príklady, ako EÚ nesmierne škodí svojim kolóniám najmä v bývalom Ostbloku a v tomto miléniu:
    1. Kvôli nejakej debilnej smernici o reklame si musia klávesáci v televíznych programoch, klipoch či filmoch zakrývať vždy aspoň časť značiek svojich synťákov /Yamaha, Roland, Korg, Kurzweil…/. Pred rokom 1989 to od nich nikto nepožadoval…
    2. Už je to asi desať rokov, čo po celom Slovensku /v mojom okrese sa to týkalo niekoľkých desiatok/ zrušili veľké množstvo aj frekventovaných autobusových zastávok len preto,že nevyhovovali akýmsi pochybným technickým normám pri obchádzaní, blízkosti železnice, či také niečo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout