Výbušná situace v Brazílii: Pokud nenastoupí armáda, začne občanská válka (aktualizace)

Výbušná situace v Brazílii: Pokud nenastoupí armáda, začne občanská válka (aktualizace)

Již zítra má na svůj post zcela oficiálně nastoupit Lula, proti jehož zvolení již dva měsíce protestovaly v ulicích již miliony lidí, včetně indiánů, jejichž náčelník byl při protestech zatčen. Mezitím měl Bolsonaro opustit prezidentský palác, do kterého by se zítra měl Lula nastěhovat. Bolsonaro však v paláci brazilských prezidentů zůstává.

V Brazílii je tak nyní situace extrémně výbušná, protože odsouzený zločinec Luiz Inácio Lula da Silva má být inaugurován 1. ledna. Levicový Nejvyšší soud nařídil masové zatýkání Bolsonarových příznivců a vyčištění protestního tábora před armádním velitelstvím v Brasilii. Prezident Bolsonaro jmenoval nového vojenského velitele a prezidentský palác ještě neopustil. Dnes má promluvit.

CNN Brazil šířila falešné zvěsti, že prezident Jair Bolsonaro uprchl ze země na Floridu, když ve skutečnosti do USA poslal pouze svou ženu Michelle a dceru, možná aby je udržel v bezpečí před případnou konfrontací. Byla sestavena speciální jednotka, která má zajistit bezpečnost Bolsonarovy rodiny v USA. Říká se, že Bolsonarova rodina nyní pobývá v Mar-a-Lago (pozn.: Trumpova rezidence).

Prezident Bolsonaro tak nadále zůstává v Brazílii. Bolsonaro neopustil Palacio do Planalto, které měl podle pravidel opustit už před dvěma týdny, aby se mohlo vše připravit pro nastěhování Luly.

Vládne exekutivními dekrety (které může nová levicová vláda zrušit) a jmenoval nového vrchního velitele ozbrojených sil, generála Júlia Cesara de Arrudy, o kterém se říká, že je pro Bolsonara. Protestující obviňovali generály, že nejednali na záchranu země, s transparenty s nápisem „Zbabělci!“

Bolsonaro řekl: „Nemobilizovali jsme se a nedemobilizovali.“ Bolsonaro je nyní pod extrémním tlakem a hrozbou, že bude zatčen Nejvyšším soudem. „Je statečný. Byl v roce 2018 pobodán a to mu nezabránilo v běhu,“ říká jeden z pozorovatelů, který si nepřeje být jmenován.

„Myslím, že Alexandre de Moraes může zatknout Jaira Bolsonara. Je to blázen,“ řekl jeho syn a senátor Flávio Bolsonaro. „Nerespektuje zákon ani ústavu. Senát a ostatní soudci Nejvyššího soudu nedělají nic. Takže může udělat cokoliv, může se stát cokoliv!“

„Celá Brazílie se nyní sjíždí do hlavního města Brasílie k velkému protestu. Přijíždějí autobusy a federální policie je zastavuje na silnici,“ říká pozorovatel. „Pokud armáda nezasáhne, lidé povstanou a bude občanská válka.“

Federální policie kontrolovaná pro-Lulovým Nejvyšším soudem vydala zatykač na 32 Bolsonarových příznivců za zločin údajného „vandalismu“ a „nedemokratických činů“ v tom, co nazývají operací Nero. Římský císař Nero je známý tím, že nechal svou zemi vyhořet. Federální policie se také pokusila vyčistit protestní tábor před armádním velitelstvím v Brazílii, ale byla zastavena vojáky, protože tábor je na vojenském území.

Muž zatčený za plánování bombového útoku v Brazílii řekl, že ho policejní náčelník donutil říct, že je proti Lulovi. Video, které koluje po internetu, „jde proti tomu, co bylo řečeno v tisku,“ píše Brazílie v angličtině.

„Pan George Washington obviněný z plánování bombového útoku na cisternu, který měl způsobit výbuch na letišti v Brasílii, řekl, že byl donucen policejním šéfem říci, že je proti nově zvolenému prezidentovi Lulovi da Silvovi.“

Bolsonaro se nyní údajně připravuje na velkou operaci, včetně příprav na kybernetickou válku a dává ozbrojeným silám kontrolu nad komunikací. Vláda schválila miliony na investice do kapacity cloudu, na nákup dronů a munice.

Mnoho vojáků bylo přiděleno na strategické pozice. Nakupuje se spousta zbraní a uzavírají se dohody s firmami o logistické podpoře ozbrojených sil.

Zvláštní velvyslanci mají za úkol mluvit a zastupovat Brazílii v zámoří s jasným posláním mluvit pozitivně za Brazílii a odvrátit tvrzení o „Bolsonarově puči“. Nedávno byla na ministerstvu zahraničí odhalena kabala „diplomatů“ Deep state, kteří se spikli proti Bolsonarovi, a sabotovali brazilskou zahraniční politiku.

Pokud se uplatní článek 142 brazilské ústavy, který zmocní armádu k obnovení pořádku, armáda pak bude mít přístup ke zdrojovému kódu  volebních strojů, takže zjistí, kdo byl skutečným vítězem, a vyhlásí nové volby.

V tomto případě se ovšem očekává „scénář občanské války“, protože narkomafie a levicové vlády Jižní Ameriky (fórum v Sao Paulu) „zoufale chtějí získat Brazílii“. To je také důvod, proč byla armáda nasazena na venezuelské hranici.

„Zdá se, že Brazílie je připravována na válku,“ říká expert, „což je realistické, protože kartely financují levicové vlády Latinské Ameriky výměnou za svobodu věnovat se svému podnikání.“ Zkorumpovaný brazilský soudní systém také pomáhá kartelům, řekl pozorovatel. Od roku 2020 nesmí policie hlídkovat ve favelách na zemi nebo s vrtulníky  na příkaz již před lety Lulou jmenovaného soudce Fackina.

Kartely jsou těžce ozbrojené a mají svůj vlastní soubor pravidel a soudní systém. „Předpokládá se, že budou jednat v případě, že se Bolsonaro bude bránit,“ říká expert. „Milice kartelu půjdou ke dnu a budou terorizovat Rio de Janeiro.“ Prezident Bolsonaro rozšířil federální mandát pro Rio de Janeiro a armáda odstranila vůdce kartelu Rudého velitelství – spojence Luly.

Humoristé Paulo Souza a Bismark Fugazza opustili Brazílii, aby se vyhnuli zatčení soudcem Nejvyššího soudu Alexandrem de Moraesem. „Před deseti dny jsme dostali informaci z velmi důležitého zdroje, že naše jména budou na seznamu v zatykači,“ prozradil Souza a dodal, že jméno novináře Oswalda Eustáquia bude také v hledáčku soudce. „Proto jsme se rozhodli opustit Brazílii.“

Aktualizace: Poté, co se Lula rozhodl nechat zatknout i Bolsonara, pokud neopustí prezidentský palác, ten se rozhodl odletět do USA za svojí rodinou, přičemž nyní jeho post převzal viceprezident Antônio Hamilton Martins Mourão. Bolsonaro má z USA promluvit ke všem Brazilcům dnes ve 20. hodin tamního času, což již zřejmě bude zítra brzy ráno našeho času.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Výbušná situace v Brazílii: Pokud nenastoupí armáda, začne občanská válka (aktualizace)

  1. to je mazec ten Globalisticky system jak se dostavaji do všech vlád aby dělali tu svoji zvracenou politiku všude co taky řict když už se tady od roku 2020 potlačuji lidská práva a svobody u nas brzy odpurci budou zavirani za špatny názor Rakušan a jeho Krit se postaraji Totalitu zavedou a nezakecaji se

  2. Demokracie s kterou se tak ohání po celém světě je jen vyšší formou otroctví budovanou od časů Faraonů . Geniální
    je myšlenka že když se otrokům sundají okovy , budou za to vděční a budou otročit dobrovolně, rádi a mnohem víc za nějaký směšný peníz z kterého si koupí to základní . Stejně demokratická bude i volba prezidenta ,můžeš si zvolit z kandidátů které vybrali pro své cíle a budou plnit pokyny na slovo. https://www.abundancia.cz/casopis-6/demon-kracios-demokracie/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout