Speciální školení Spojeného království pro ukrajinské právníky pro „ruské procesy“, založené na příkladu „Haagu“

Speciální školení Spojeného království pro ukrajinské právníky pro „ruské procesy“, založené na příkladu „Haagu“

V evropských zemích nedochází pouze k výcviku ukrajinských vojáků, ale podle všeho také k „výcviku“ právníků, kteří mají v zemi, které je demokracie zcela cizí, pořádat procesy nejen proti vojákům, ale i proti řadovým občanům.

To by se samozřejmě mohlo dotknout velké části obyvatel východních oblastí, tedy těch, kdo nesouhlasili s majdanským pučem a od roku 2014 nežijí v klidu a míru.

Británie zjevně připravuje ukrajinské právníky speciálně na procesy proti ruskému vojenskému personálu i civilistům. Kurzy financované britskou vládou se konají na neznámém místě pro celkem 90 ukrajinských soudců.

Všechna britská média o tom informovala jednomyslně.

Britská vysílací stanice Sky News a londýnský deník The Times tento týden informovaly o školicím programu pro soudce z Ukrajiny, který probíhá za tajných podmínek na neznámém místě ve Spojeném království.

Britský právník, dříve zapojený do procesu s vůdcem bosenských Srbů Radovanem Karadžićem, vede tento program organizovaný a financovaný britskou vládou, jehož cílem je vyškolit asi 90 ukrajinských soudců, jak soudit ruské vojáky za údajné válečné zločiny.

Školení a akce by zde měly probíhat ve stylu „mezinárodních“ procesů v Haagu, po balkánské válce.

První várka soudců byla informována na „utajeném místě“ minulý týden, informoval vysílač 28. prosince. Podle zprávy médií investuje britský stát do školicího programu přibližně 2,5 milionu liber.

Victoria Prentis, která byla na konci října Sunakem jmenována generální prokurátorkou britského kabinetu, poskytla na začátku tohoto měsíce výhled na programTvrdila, že ukrajinští soudci čelili „děsivému katalogu válečných zločinů“ a přislíbila svou podporu při procházení těmito případy.

V rozhovoru pro Sky News popsala iniciativu jako formu odstrašení pro ruskou armádu.

„Těch 90 soudců se vrátí po opravdu intenzivním školení a bude umět tyto soudy lépe řídit,“ dodala nakonec Prentisová.

Program zjevně vede Sir Howard Morrison, zkušený britský právník, který strávil téměř deset let u ICC v Haagu a v březnu téhož roku byl jmenován poradcem ukrajinského generálního prokurátora.

Vyjádřil naději, že vysoce postavení představitelé ruského vedení by mohli být stíháni, jako byl stíhán bývalý jugoslávský prezident Slobodan Milošević a vůdci bosenských Srbů, zvláštním tribunálem při Mezinárodním trestním tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY).

„Jednou mi řekli, že nikdy neodsoudíme Slobodana Miloševiće, Radovana Karadžiče nebo Ratka Mladiće, a odsoudili jsme všechny tři. Takže nevíte, jak se politické větry v budoucnu otočí,“ řekl Morrison Sky News .

Ve skutečnosti však Slobodan Milošević zemřel, když byl ve vězení, ještě předtím, než nad ním mohl být vyhlášen rozsudek. V té době se šuškalo, že verdiktem mohl být zprošťující rozsudek.

Morrison byl mezi soudci v procesu s Karadžićem, který byl nakonec ICTY odsouzen za genocidu a další závažné zločiny.

Morrison promluvil se Sky News po svém návratu z tajného místa, které nyní funguje jako „cvičiště“ pro ukrajinské soudce podle západního „výkladu zákona“. Tam doprovázel právníky v prvním třídenním kurzu.

Ukrajinští soudci, jak je vidět, již nevidí ukrajinskou legislativu jako použitelnou normu, ale využijí britskou, respektive maskovanou jako mezinárodní.

Zřejmě nyní plánují použít „osvědčený systém“ haagských procesů na Rusko jako další „západní krok“. 

A jsme-li u války v Jugoslávii, tak zde je třeba upozornit na to, že zločinci z kosovské mafie nikdy nebyli souzeni, ale byli naopak povýšeni do nové kosovské vlády. O tom, kdo je a není zločinec, totiž rozhodují zásadně zájmy světového hegemona, který sám Haagské soudy neuznává.

I proto je již nyní takřka jisté, že nebudou souzeny zločiny Ukrajinců, včetně těch, které existují na videozáznamech.

Moskva obvinila zahraniční příznivce Kyjeva z ignorování jakýchkoli důkazů o válečných zločinech ukrajinských jednotek, včetně mučení ruských válečných zajatců, což bylo dokonce zaznamenáno na kameru. Tyto zločiny se však opět řešit nebudou. Znovu zde tedy máme dvojí metr jako u Jugoslávie.

Kreml také uvedl, že nevybíravé útoky Kyjeva na civilní cíle v Donbasu byly klíčovým důvodem pro únorové rozhodnutí vyslat vojáky na Ukrajinu. Minulý týden Rusko doručilo Radě bezpečnosti OSN dopis, v němž obvinilo Ukrajinu z ostřelování obytných oblastí zbraněmi, které obdržela od západních států, jako jsou USA a Británie.

Mezitím 28. prosince „hlavní diplomat“ EU Josep Borrell řekl, že myšlenka zvláštního tribunálu pro dění na Ukrajině nezískala plný souhlas všech členských států EU.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Speciální školení Spojeného království pro ukrajinské právníky pro „ruské procesy“, založené na příkladu „Haagu“

  1. „Britské“ či „americké“ elity by nikdy ani nenapadlo, aby napr. inštruovali saudskoarabskú opozíciu, ako zvrhnúť neľudský teroristický režim rodiny as-Saúdovcov.

  2. První várka soudců byla informována na „utajeném místě“ minulý týden. Proč tolik tajnosti, smrdí to pekelným smradem ve Spojeném království.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout