Rusko uvažuje o přechodu od UEFA do asijské fotbalové ligy

Rusko uvažuje o přechodu od UEFA do asijské fotbalové ligy

Poté, co UEFA začátkem tohoto roku zakázala ruským fotbalovým klubům účast ve všech soutěžích, diskutuje Ruský fotbalový svaz o odchodu z UEFA a přechodu pod záštitu Asijské fotbalové konfederace (AFC). 

Jde o logický krok, protože v Asii – vyjma Japonska – žádná jiná země neuvalila na Rusko sankce. Lze tedy předpokládat, že by ruští hráči neměli vydán zákaz účasti na soutěžích ze strany AFC.

Trenér Valerij Nepomnjaščij vyzval k převedení Ruského fotbalového svazu (RFU) pod záštitu Asijské fotbalové konfederace (AFC).

„Myslím, že by bylo rozumné rozhodnutí přejít do Asijské federace. Vyjadřuji svou solidaritu s členy výkonného výboru RFU, kteří hlasovali pro přesun do Asie,“ řekl Nepomnjaščij.

Již dříve se bývalý hlavní trenér moskevského profesionálního klubu „Spartak“ Andrej Černyšev vyslovil pro přechod ruského fotbalu pod záštitu AFC. Vyjádřil však pochybnosti, zda to vše již nebylo dohodnuto s asijskou konfederací.

Proti změně se vyslovil bývalý hlavní trenér petrohradského klubu „Zenit“ Vlastimil Petržela.

Prezident Fotbalové unie Ruska Aleksandr Djukov po zasedání výkonného výboru řekl, že rozhodnutí o převedení jeho organizace do AFC by mělo padnout 27. prosince.

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) zakázala ruskému národnímu týmu účast v kvalifikaci Ligy národů a Euro 2024 a rozhodla, že v sezóně 2022/23 nepustí ruské kluby do evropských soutěží.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout