Nedávno jste si zde mohli přečíst o tom, jak největší muslimská země světa – Indonésie – zavádí právo šaría, které mělo být původně namířeno i proti turistům. To by ovšem mělo zejména pro oblasti závislé na turismu ničivé důsledky. Z toho důvodu tedy vláda deklarovala, že velmi přísná pravidla šaría nebudou mířit na turisty.
Ovšem mnoho Indonésanů, dosud zvyklých na poměrně uvolněné podmínky, si bude muset zvyknout na to, nač si již dávno zvykla většina obyvatel provincie Aceh, kde je právo šaría již dlouhodobě nedílnou součástí zákonů.
Indonésie je tak dalším z mnoha příkladů dříve liberálnějších muslimských zemí, které se stávají chalífáty pod právem šaría. To je varováním i pro Evropany, protože i zde si muslimové dávají za cíl zavedení práva šaría v těch zemích, které se jim podaří převzít.
V provincii se běžně za porušení práva šaría uplatňují tresty bičování. Dosud byli vykonavatelé trestů převážně muži, nicméně nyní se pro tuto práci hledají i ženy s tím, že ženy by měly bičovat zase jen ženy.
Úředníci – většinou muži – šaría policie se shromažďují v Taman Sari, oblíbeném veřejném parku v centru města. Mezi skrovným davem je skupina vysokoškolských dívek a fotožurnalistů, kteří se předhánějí, aby získali dokonalý snímek. Uprostřed arény parku sedí na kolenou na koberci žena zahalená do bílého jilbabu s obličejem zakrytým maskou. Je obviněna ze zločinu, který by nikde jinde v Indonésii nebyl považován za zločin: setkání s mužem na veřejnosti, který není jejím manželem.
Zatímco policista čte o tom, jaký zločin spáchala, další žena, oblečená od hlavy až k patě v hnědém jilbabu se zakrytým obličejem, se připravuje s holí vedle sebe. Jako na zavolanou uštědří žena v hnědém 22krát rychlé údery na záda obviněné. Následují další tři bičování mužů muži za další zločiny.
Veřejné bičování je v Acehu, jedinečně konzervativní provincii v zemi, která má největší muslimskou populaci na světě, běžnou záležitostí. Bičování je velmi propagované a obvykle dobře navštěvované veřejností. Co je však neobvyklé, je bičování prováděné ženou, smluvní zaměstnankyní šaría policie.
V roce 2020 policie šaría v Acehu oficiálně představila čistě ženskou bičovací jednotku – poprvé v zemi, kde tělesné tresty přitáhly mezinárodní pozornost.
Právo šaría v Acehu bylo formalizováno v roce 2003, kdy mu Jakarta udělila zvláštní oprávnění. Poloautonomní status umožňuje Acehu přijímat vlastní zákony a postupem času začaly veřejnému životu dominovat stovky nařízení založených na právu šaría – od omezení oblékání přes zákaz ženám sedět obkročmo na motocyklech až po mísení opačných pohlaví, hraní živé hudby a pití. Jedna studie zjistila 442 místních předpisů šaría přijatých v letech 1999 až 2012.
Hillary Clintonová na své první cestě do Indonésie jako Obamova ministryně zahraničí poznamenala americkým médiím: „Až budu v příštích letech cestovat po celém světě, řeknu lidem: ‚Pokud chcete vědět, zda islám může koexistovat se svobodou, demokracií, moderností a právy žen, pak musíte přijet do Indonésie – zářného příkladu moderní, tolerantní muslimské země.“
Desítky muslimů byly svědky bití v městském parku Tamansari v Banda Acehu. Je to již potřetí, co Aceh, provincie v Indonésii, která praktikuje právo šaría, bije lidi za homosexualitu od doby, kdy byl islámský zákon v roce 2015 zaveden jako ústupek vlády k ukončení dlouhotrvající separatistické vzpoury.
Muži ve věku 27 a 29 let byli bičováni po zádech, zatímco se tým pěti mužů v hábitech a kápích střídal a uvolňoval si jeden druhého po každých 40 úderech. „Muži byli zatčeni v listopadu poté, co obyvatelé pojali podezření a vloupali se do jejich pronajatého pokoje, kde byli přistiženi při sexu,“ řekl Heru Triwijanarko, úřadující šéf policie šaría v Acehu.
Čtyři další lidé dostali 17 ran za mimomanželské vztahy a 40 ran za pití alkoholu. Bití je také trestem za cizoložství, hazardní hry, pití alkoholu a pro ženy, které nosí odhalující oblečení a muže, kteří vynechávají páteční modlitby.
Nechutné způsoby, nechutná země bude zničena Božím trestem.
O pár rokov krutá a nezvratná realita aj v Anglicku, Holandsku, Švédsku, Taliansku, drvivej väčšine Afriky. Ibaže nie na indonézsky, ale saudskoarabský spôsob a realitou bude nielen bičovanie, ale aj kameňovanie a stínanie hláv a rúk. A ani cudzinci nebudú vyňatí z tejto tvrdej šaríe. Plus samozrejme náboženská polícia hliadkujúca 24 hodín denne s právomocami väčšími než gestapo a SS dokopy. Nie, nezabudol som na prísny zákaz opustiť zóny pre nemoslimov bez povolenia , ktorý tak dobre poznajú futbaloví tréneri či otroci pôsobiaci práve v Saudskej Arábii.. Moslimovia sa budú môcť pohybovať voľne po celej dobytej krajine.
To je budoucnost Evropy , můžem poděkovat západním kapitalistům !
Právo šaría tak, jak je zavedeno v provincii Aceh, bude brzy platit aj na Slovensku
len to chce čas