Profesor Jeffrey Sachs o tom, co je největší hrozbou pro mír na Ukrajině (video)

Profesor Jeffrey Sachs o tom, co je největší hrozbou pro mír na Ukrajině (video)

Také u nás velmi dobře známý americký profesor Jeffrey Sachs patří k těm, kdo v případě komentářů k válce na Ukrajině neváhá upozornit na skutečné příčiny současného stavu, ke kterému vše vedlo dlouhé roky. Na to upozornil v aktuálním rozhovoru, v němž komentoval příčiny současného konfliktu.

„Prezident Putin před rokem požadoval zastavení rozšiřování NATO. Nechtěl, aby v Gruzii a na Ukrajině byly umístěny jednotky zemí NATO. Putin také chtěl, aby byla vyřešena krize na východoukrajinském Donbasu,“ řekl profesor Jeffrey Sachs v podcastu The Left Lens s Dannym Haiphongem .

„Můžete se však vrátit ještě dále do minulosti. Například do roku 2014, kdy byl při puči organizovaném Spojenými státy sesazen proruský prezident.

Můžete se také vrátit do roku 2008, kdy prezident George W. Bush na summitu NATO v Bukurešti prosazoval rozšíření NATO o Ukrajinu a Gruzii,“ řekl Sachs.

„Můžete se dokonce vrátit do roku 1990, kdy USA a Německo slíbily prezidentovi Michailu Gorbačovovi, že NATO se nepohne ani o píď na východ.

Rétorika v západních mainstreamových médiích, že neexistuje žádný důvod pro tuto válku, je prostě nesprávná,“ tvrdil Sachs.

Poukázal na to, že USA mají 800 vojenských základen v 80 zemích. „Američtí politici jsou rádi všude. Chtějí do všeho zasahovat. Chtějí se ujistit, že každá vláda slouží zájmům USA, a pokud tomu tak není, často tyto vlády likvidují.“

„Takže tohle se děje už dlouho,“ řekl profesor Sachs.

Byl ekonomickým poradcem prezidenta Jelcina a chtěl zařídit finanční pomoc, ale brzy zjistil, že Bílý dům tomu není nakloněn. „Pokud existují mocné země, které nejsou v NATO, jsou zobrazovány jako nepřátelé,“ řekl Sachs.

„Už 30 let Rusko říká, že NATO by se nemělo rozšiřovat dále na východ. Říkáte si obranná aliance, ale my to tak nevidíme, protože vidíme, jak často svrháváte vlády. Držte se prosím daleko od našich hranic. To nás nezajímalo,“ řekl profesor Sachs, který zdůraznil, že válka není výsledkem ruské agrese.

 

Pozn.: V případě, že by bylo originální vide zcenzurováno, níže najdete kopii:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Profesor Jeffrey Sachs o tom, co je největší hrozbou pro mír na Ukrajině (video)

  1. Po obsazeni Krymu Ruskem uz nemelo smysl s Ruskem o cemkoli jednat. Pamatujete dohodu Rusko – Ukrajina o odevzdani atomovych hlavic vymenou za slib miru a nenapadnuti? O cem ma Ukrajina jednat s obycejnymi lhari?

    1. Blbečci na mainstreamu píšou, že prý Putinův projev nepřinesl žádnou naději, protože nemíní ze svých cílů ustoupit. Ó jak se pletou. Právě v tom totiž svitla lidstvu naděje… právě proto, že nemíní ustupovat zlu. Ale blbeček píšící pro mainstream to nepochopí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout