Trump opět naznačil svoji kandidaturu – podle průzkumů by v roce 2024 měli republikáni volby vyhrát

Trump opět naznačil svoji kandidaturu – podle průzkumů by v roce 2024 měli republikáni volby vyhrát

Trump sice svoji kandidaturu neohlásil  oficiálně, ale mnohá jeho prohlášení jasně ukazují, že on sám s ní v současné době počítá. I když se jako možný kandidát bral do úvahy i guvernér Floridy DeSantis, přece jen průzkumy naznačují, že by měl u voličů větší šanci Donald Trump.

Pokud však jsou preference pro prezidentské volby tak jasné, pak by to mohl být i signál pro veledůležité volby do Kongresu, které čekají USA již za pár dní.

Bývalý americký prezident Donald Trump signalizoval svou kandidaturu na prezidenta ve volbách v roce 2024 na předvolební akci v americkém státě Iowa. Křičel na své následovníky, aby se „připravili“.

„Abych učinil naši zemi úspěšnou, bezpečnou a slavnou, udělám to velmi, velmi, velmi, pravděpodobně znovu, dobře?“ řekl Trump. „Velmi, velmi, velmi pravděpodobně. Joe Biden je nejhorším prezidentem v historii USA a za pouhé dva roky dovedl zemi ke katastrofě. Demokraté musí jít!“

Trumpovo oznámení se setkalo s radostnou odezvou mezi návštěvníky.  Byl také v Sioux City v Iowě, kde vedl kampaň pro guvernéra Kima Reynoldse a senátora Chucka Grassleyho, kteří oba usilovali o znovuzvolení do svých současných funkcí. Trump vyzval své příznivce, aby vyhodili demokraty z úřadu a zvolili republikány po celé zemi.

„Existuje jen jeden způsob, jak ukončit toto šílenství,“ pokračoval Trump. „Pokud podporujete úpadek a zánik Ameriky, pak volte radikálně levicové demokraty. Je to velmi jednoduché. A pokud chcete zastavit destrukci, zachránit naši zemi a zachránit americký sen, pak musíte toto úterý volit republikány v obrovské červené vlně.“

Shromáždění v Iowě bylo první ze čtyř akcí Trumpovy kampaně před volbami, které se budou konat v úterý. Současné průzkumy ukazují, že republikáni jasně vedou – ve volbách senátorů, guvernérů a do Sněmovny reprezentantů.

Trump už měsíce naznačuje možnou kandidaturu do Bílého domu ve volbách v roce 2024. K dnešnímu dni nedošlo k žádnému oficiálnímu oznámení, ale jeho prohlášení na . Během shromáždění v Texasu koncem minulého měsíce Trump řekl, že to „pravděpodobně bude muset udělat znovu“ příští rok.

Podle průzkumu, který tento týden zveřejnil server Politico/Morning Consult, je Trump bezpochyby nejpopulárnějším prezidentským kandidátem republikánů.

Podle průzkumu měl podporu 49 procent, před floridským guvernérem Ronem DeSantisem s 24 procenty. V Iowě má Trump obzvláště velký počet příznivců. Podle průzkumu zveřejněného v říjnu Emerson College ho tam chce podpořit 47 procent voličů, 39 procent upřednostňuje Bidena.

Na shromáždění v Iowě označil úřadujícího premiéra Joea Bidena za nejhoršího prezidenta v americké historii. „Mohli byste dát dohromady pět nejhorších prezidentů v americké historii a nezpůsobili by škodu, kterou Joe Biden způsobil našemu národu za méně než dva krátké roky,“ řekl Trump.

Rozpoutal inflaci, fentanylovou krizi (syntetický opioid) a otevřel hranice – to jsou největší problémy, kterým čelí USA pod Bidenovou administrativou. Před dvěma lety jsme měli nejsilnější jižní hranici v americké historii. Teď je to, myslím, nejhorší hranice na světě,“ řekl Trump s odkazem na rekordní počet nelegálních přistěhovalců na americko-mexické hranici v září.

Ze strany americké pohraniční agentury (CBP) došlo v září na jižní hranici k rekordnímu počtu 227 547 zatčení. V celém roce 2022 jich bylo více než 2,3 milionu, což představuje nárůst o více než 1,7 milionu ve srovnání s rokem 2021. Policisté v Ohiu nedávno zabavili 660 kilogramů pervitinu, 139 kilogramů cracku a 570 kilogramů fentanylu, což by stačilo k zabití 190 000 lidí.

Trump řekl svým příznivcům:

„Volba v těchto volbách je velmi jednoduchá; demokraté zklamou policii, republikáni zklamou kartely.“

Mexické kartely nakoupily  chemikálie z Číny, aby vyrobily fentanyl a dodaly hotové výrobky do USA. V říjnu Trump na svém účtu Truth Social vyzval Bidenovu administrativu, aby konfrontovala Čínu s americkou fentanylovou krizí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Trump opět naznačil svoji kandidaturu – podle průzkumů by v roce 2024 měli republikáni volby vyhrát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout