Počet firemních bankrotů v Německu roste: velká vlna insolvencí teprve začala

Počet firemních bankrotů v Německu roste: velká vlna insolvencí teprve začala

Cokoli se v tomto ohledu týká Německa, se bude brzy týkat také nás, neboť náš průmysl je velmi závislý na tom německém. I když se nám mainstream snaží namluvit, že vše jde k lepšímu, ve skutečnosti jde spíš jen o způsob, jak uklidnit naštvané občany, kteří již nemohou být slepí k inflaci, která se odráží na zdražování, jaké jsme v této zemi snad ještě nezažili.

I když se do ekonomiky údajně nalévají další peníze, které mají bankrotům zabránit, nakonec k nim i tak dojde, protože s upadající kupní sílou se sníží i výdělky mnoha firem. To ostatně potvrzují i poslední zprávy z Německa.

Počet insolvencí v Německu v říjnu oproti září opět výrazně vzrostl. K výraznému nárůstu došlo i meziročně. Ale to je jen začátek a situace se bude jen zhoršovat.

Spolkový statistický úřad (Destatis) nedávno oznámil, že počet standardních insolvencí podaných v říjnu 2022 vzrostl oproti předchozímu měsíci o plných 18,4 procenta. K tomu došlo poté, co byl již v srpnu letošního roku hlášen nárůst o 11,5 procenta ve srovnání se stejným měsícem loňského roku. Musíte počítat s tím, že od podání návrhu na insolvenci do zahájení řízení uplynou zhruba tři měsíce. To znamená, že aktuální podání žádosti se ve statistikách objeví až začátkem příštího roku.

To hraje důležitou roli, protože mnoho společností nepociťuje zvýšení cen kvůli dlouhodobějším dodavatelským smlouvám. To je něco, co se postupně mění s tím, jak stále více smluv končí nebo je jednostranně ukončují energetické společnosti. V důsledku toho se tlak na firmy stále zvyšuje a odčerpává jejich finanční rezervy. Pokud po více než dvou letech covidových opatření ještě nějaká existuje. A věci se budou v příštích týdnech a měsících jen zhoršovat, až vstoupí v platnost embargo EU na ruskou ropu.

Především ale statistika insolvence vůbec neodráží jednu věc: exodus firem, pro které bylo Německo jako výrobní místo prostě příliš drahé. Týká se to například kovodělného průmyslu, ale také chemického a farmaceutického průmyslu. Všechna odvětví, která jsou závislá na dodávkách levné energie, odchází do zahraničí.

Pod prudkým nárůstem nákladů však sténá i stavebnictví, stejně jako doprava. Čím déle se krize vleče, tím je situace vážnější. Protože společnosti, které migrovaly, se nevracejí tak rychle a zkrachovalé společnosti nelze snadno oživit. Hovoříme o zničených dodavatelských řetězcích a ztracených odborných znalostech, které je těžké nahradit.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Počet firemních bankrotů v Německu roste: velká vlna insolvencí teprve začala

  1. Organizovaný zločin – na rozdiel od „bežnej“ ekonomiky – bude v „liberálnych parlamentných demokraciách“, teda aj v Nemecku, prosperovať s vynášať vždy. Až kým sa k moci nedostanú moslimovia a nezavedú rijádske právo šaría a takzvanú šedú ekonomiku nerozdrvia na prach. V Saudskej Arábii, na rozdiel od Iránu, žiaden čierny trh neexistuje a nikdy ani nebude…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout