Německo: Zpolitizovaný soud se plně postavil na stranu klimatických extremistů

Německo: Zpolitizovaný soud se plně postavil na stranu klimatických extremistů

Zatímco v Německu byly uděleny nepodmíněné tresty třeba  kritikovi islámu nebo lékařce, která vydávala výjimky z nošení roušek, tak klimatičtí extremisté, kteří již mají na svědomí nejen ekonomické škody, ale také zdraví a životy, jsou německou justicí plně podporováni.

Soudy je tak podněcují k tomu, aby klimatičtí extremisté nadále blokovali dopravu, způsobovali nehody se smrtelnými zraněními a ničili umělecká díla.

Jisté je, že tento přístup ekoteroristy jen podnítí k dalším  – a nejspíš i stále extrémnějším – akcím.

Berlínský okresní soud nyní popřel, že by „klimatické lepidlo“, které na několik hodin zablokovalo křižovatku, postižené motoristy jakkoli omezilo. Odmítl proto obviněné extremistce uložit pokutu.

Rozhodnutí přichází uprostřed diskusí o tom, zda by extremisté, kteří brání dopravě, měli dostat tvrdší tresty. To je to, co opozice požaduje. Blokařům zatím většinou procházely pokuty, které uhradili jejich bohatí mecenáši, případně účast na seminářích. Teprve v Mnichově, po několika činech a oznámení, že dotyčný bude i nadále sedět na silnicích, byla vyhlášena preventivní vazba.

V aktuálním případě žena, členka „poslední generace“, uvízla několik hodin na křižovatce v Berlíně-Friedrichshainu a způsobila kilometr dlouhou dopravní zácpu. Soud to nepovažoval za nátlak, jak uvedl deník Die Welt, který verdikt obdržel.

Starostka Friedrichshain-Kreuzbergu Clara Herrmannová (Zelení) dokonce vyjádřila solidaritu s „klimatickými lepidly“ ve svém obvodu a vydala se je podpořit na zablokovanou křižovatku.

Soud své rozhodnutí odůvodnil tím, že i když extremisté neoznámili místo a čas blokády, tak jejich obecný záměr provádět takové akce v městské oblasti je přesto dobře znám. Motoristé  proto mohli preventivně přejít na veřejnou dopravu. A pak by neuvízli v dopravní zácpě.

Soudce ve svém rozhodnutí píše, že zablokovaná křižovatka je „všeobecně známá, silně frekventovaná dopravní oblast, kde lze pravidelně očekávat dopravní zácpy i bez politických akcí.“

Soudce navíc ve svém rozhodnutí útočí na motoristy. Ti se údajně „významně podílejí na spotřebě ropy, a tím jsou součástí klimatického problému“.

Dále soudce uvádí, že „vzhledem k tomu, že řidiči jsou také postiženi změnou klimatu, aktivisté demonstrovali i v jejich zájmu.“ A dále: „Legitimní výkon práva na svobodu shromažďování zdaleka převažuje nad relativně mírně omezenými zájmy základních práv účastníků silničního provozu.“

Tolik k rozsudku německého soudu. Pak není divu, že ekoteroristka, která má na svém kontě více než 1200 podobných činů, nebyla nikdy potrestána…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německo: Zpolitizovaný soud se plně postavil na stranu klimatických extremistů

  1. Už sa neviem dočkať masového zabíjania týchto „aktivistov“ moslimami bez zábran a výčitiek svedomia /tak ako homošov, vegánov, lezby ,transky…/ Pravdaže, až po vzniku Eurábie, teda niekedy koncom tohto desaťročia.

  2. Keby kdekoľvek v Nemecku prišli napríklad do predajne mercedesov „aktivisti“ s bejzbalkami a začali „protestovať“ proti používaniu ropy, pričom ochranka by dostala pod hrozbou väzenia prísny zákaz proti nim zasiahnuť, vôbec by ma to neprekvapilo . A je úplne jedno, od koho by takýto rozkaz prišiel. Všetky „nemecké “ inštitúcie od primátorov cez krajinské vlády a mimovládky až po súdy, prokuratúry a federálnu vládu treba jednoznačne označiť za liberálno-fašistické. Tak ako za Hitlera. Nemecko už vyše 20 rokov nie je demokratickým , ale fašistickým štátom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout