Nové požadavky EU omezují majitele automobilů, starší auta skončí v roce 2025 ve šrotu

Nové požadavky EU omezují majitele automobilů, starší auta skončí v roce 2025 ve šrotu

O zákonu, podle něhož má být do roku 2035 ukončen prodej aut na fosilní paliva, již jistě víte. EU chce však zajít ještě dál a od uvedeného roku by měl být zřejmě i provoz těchto aut zakázán. Lidé také budou nuceni přecházet na elektromobily již mnohem dřív než v roce 2025, k čemuž mají přispět různá nařízení a restrikce, která nyní EU připravuje.

Zatímco 2035 se ještě může zdát relativně daleko, tak rok 2025, na který se tyto restrikce připravují, tak daleko není. A pokud máte starší auto – nebo najeto hodně kilometrů, pak se mohou nová nařízení, která Brusel připravuje, týkat také vás. Samozřejmě vše je součástí zelené politiky EU, která se odvolává na údajné „globální oteplování.“

Rok 2035 by mohl být rokem, kdy se již nebude smět v Evropě jezdit tradičním autem, přinejmenším pokud bude moci nomenklatura v Bruselu nadále rozhodovat o členských státech EU stejným způsobem jako dnes. Za tři roky se však svoboda, kterou automobil přináší, může stát pro mnohé minulostí, neboť nomenklatura EU nyní řeší nejen emise z motorů, ale také z pneumatik a brzd.

Brzy budou zavedeny nové tzv. požadavky normy Euro 7 pro silniční vozidla. Novinkou je, že emisní požadavky se vztahují nejen na zplodiny, vycházející z výfukového potrubí, ale také na to, co se uvolňuje opotřebením brzdových destiček a pneumatik.

Nové požadavky, které budou zavedeny za tři roky a budou nadnárodně závazné pro všechny země EU, by mohly znamenat, že mnoho automobilů, které dnes jezdí po silnicích, se stane nelegálními nebo bude muset být upraveno za drahé peníze. Evropská komise chce také zavést nižší časový limit a počet najetých kilometrů pro nová vozidla, po jejichž uplynutí budou vyřazena z provozu a sešrotována.

Návrh spočívá v tom, že automobilu by nemělo být dovoleno jezdit po silnicích déle než deset let nebo poté, co již bude mít najeto 20 000 km. Podle návrhu Evropské komise se budou muset častěji opakovat i emisní zkoušky prováděné v souvislosti s technickými prohlídkami vozidel. To může znamenat, že mnoho vozidel, která v současné době splňují mezní hodnoty, bude odmítnuto a již nebudou smět jezdit.

Požadavky jsou údajně zavedeny částečně z obecných environmentálních a zdravotních důvodů, ale hlavně s odkazem na „klimatickou krizi,“ o které OSN tvrdí, že se v ní právě Země nachází. K těmto tvrzením patří alarmistická prohlášení, jako je to nedávné, které pronesl generální tajemník OSN António Guterres, který řekl, že „planeta je v plamenech“.

Očekává se, že nová přísnější pravidla zasáhnou odvětví dopravy ještě tvrději než soukromé motoristy. Konzervativní výpočet je, že každé vozidlo bude muset být modernizováno za cenu nejméně 75 000 Kč. Ostatní vozidla bude podle nařízení nutné sešrotovat. Průmysl již funguje pod tlakem vysokých cen pohonných hmot, kde jsou rostoucí náklady jedním z hnacích motorů inflace. Tato nařízení pak budou poslední kapkou, která ho dorazí.

Nový požadavek bude nyní předložen ke schválení Evropskému parlamentu a Radě ministrů. Pokud vše půjde podle plánu Evropské komise, budou tato nařízení povinně zavedena ve všech zemích EU od 1. července 2025. Výše uvedená nařízení mají od uvedeného data platit pro osobní auta a menší dodávky a od 1. července 2027 pro větší dopravní prostředky a autobusy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 46 Průměrně: 4.7]

6 thoughts on “Nové požadavky EU omezují majitele automobilů, starší auta skončí v roce 2025 ve šrotu

  1. Great reset v plnom prúde! Tu nejde len o to nič nevlastniť, ale aj kontrolovať pohyb, jedlo, aktivity, názory atď. Ale ak to väčšine ofiec napr. s autami vyhovuje, nech sa páči a najmä podnikateľom ! Ďalej seďte zalezený v dekách pred telkami a obdivujte politikov, čo toto odhlasujú, však ich tupé liberálno-neomarxistické kydové reči sa vám tak páčia…

    1. Souhlasím. Je to všechno účelové, znepříjemnit a zdražit všem normálním a obyčejným občanům provoz aut. Postupným zaváděním nenormálních nařízení. Jezdit automobilem bude pouze smetánka, elity, milionáři. Obyčejnému člověku bude zapovězeno. Před pár lety si tohle nikdo nedovedl představit a ejhle, lidé to nevidí, přizpůsobují se.

  2. Nezabúdajme, že Orbán, Meloniová, Kaczynski , už zvrhnutý Janša, náš Uhrík a ďalší „národní konzervatívci“ nechcú o vystúpení z EÚ ani počuť… Paradoxne musíme držať palce moslimom, aby po dobytí Európy zastavili akékoľvek snahy Európskej komisie a rôznych lobistov páchať ďalšie a ďalšie zločiny proti normálnemu životu. Prajem si zároveň, aby aspoň niektoré krajiny východnej Európy ostali mimo tzv. Eurábie.
    P.S.: Šefčovič je Žid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout