USA: Obézní transka vyhrála jednu ze soutěží Miss America

USA: Obézní transka vyhrála jednu ze soutěží Miss America

V průběhu času se měřítko krásy poněkud měnilo. Někdy byly módnější kypřejší tvary, jindy ženy superštíhlé. Ovšem vždy byly ideálem ženské krásy ženy. To se zřejmě mění, neboť v posledních letech vyhrávají stále více soutěží ženské krásy transky. Měřítko krásy se tak začíná razantně měnit a na účast v soutěžích Miss už ani netřeba být biologickou ženou…

Místní soutěž krásy vyvolává na sociálních sítích velký výsměch poté, co byl trans muž korunován za vítězku soutěže Miss a získal stipendium určené pro mladé ženy.

Brian Nguyen, 19, získal(a) korunku v soutěži Miss Greater Derry, která se konala 8. listopadu v oblasti Greater Derry v New Hampshire. Soutěž je místně provozovanou událostí v rámci národní série soutěží Miss America.

Kromě výhry korunky získá Nguyen stipendium Miss Greater Derry Scholarship, finanční ocenění založené na podporu mladých žen.

Nguyen, který je biologický muž, je nováčkem na Nashua Community College se specializací na obchodní management. Po svém vítězství Nguyen napsal na Facebooku:

„ Jsem u vytržení z toho, že jsem PRVNÍ transgender žena, která se stala místní držitelkou titulu Miss America, a doufám, že na mě budou všichni hrdí a že se stanu první, kdo vstoupí na pódium Miss America. Jsem Brian Nguyen, vaše Miss Greater Derry 2023 .“

Nguyen již dříve na Instagramu oznámil, že má v úmyslu soutěžit o titul Miss Universe.

Poté, co se zprávy o jeho výhře dostaly na sociální sítě spolu se skupinovými fotografiemi soutěžících, mnozí rychle poukázali na to, že Nguyen vypadal, že má mnohem nižší standard ve srovnání se ženskými konkurentkami.

„Ženy: musíte být hubené, mít dobrá prsa, hezké nohy, krásnou tvář a silnou osobnost. Můžeme vám dokonce dát stipendium. Pokud nejste Brian. Pak můžete být jakoukoli ženou, kterou chcete,“ napsala na twitter feministická autorka Sophie Walker .

Obrázek

Dokonce i uživatelé na Twitteru, kteří obecně vyjadřovali nechuť k soutěžím krásy, poznamenali, že přinejmenším soutěž Miss Greater Derry poskytla mladým ženám příležitost pro akademickou podporu v podobě stipendia ve výši 7 500 dolarů.

Podle webové stránky Miss Greater Derry je záměrem stipendia poskytnout „mladým ženám ve věku 17 až 24 let příležitost oceněním jejich vynikajících úspěchů v oblasti akademických schopností, talentu, charakteru, veřejně prospěšných prací a péči o tělo“, což jsou pravidla nastíněná směrnicemi Miss New Hampshire a Miss America.

„Muž vyhrál ‚Miss Greater Derry,‘ soutěž pořádanou @MissAmericaOrg. Vítěz získá také stipendium. Takže chlap si vzal stipendium, které bylo vyhrazeno pro mladou ženu,“ napsal na Twitteru jeden uživatel .

Zprávy o Nguyenově výhře sdílel oblíbený Twitter účet LibsofTiktok. Tweet, který obsahoval fotografii Nguyena a ostatních soutěžících, získal v době psaní tohoto článku přes 36 000 lajků a více než 16 000 odpovědí. Reakce byly  téměř výhradně negativní, mnozí poukazovali na dvojí standard, který se zdál být aplikován na korunovaci Nguyena jako vítěze.

Jak se zpráva rozšířila na Facebook, reakce byly podobně negativní. Nguyen byl pod svým příspěvkem na Facebooku, který oznamoval jeho vítězství, zasažen podobnou kritikou.

Nguyenovo vítězství přišlo jen pár dní poté, co soud v San Francisku rozhodl, že ženské soutěže krásy nejsou ze zákona povinny umožnit soutěžit trans mužům.

Případ se dostal k soudu poté, co transaktivistka Anita Greenová podala žalobu na Miss Spojené státy americké poté, co jí v roce 2019 zakázaly soutěžit. Ve svém rozhodnutí soudci k případu uvedli, že požadavek na soutěže, aby zahrnovaly „transgender,“ se rovnaly vynucování, protože soutěže krásy mají za cíl „vyjádřit ideální vizi“ amerického ženství.

brazilská „žena roku“ je také muž

Nejde však o jediný podobný případ z poslední doby. 24. října byl trans muž v Brazílii jmenován „Ženou roku“. Muž si tento titul odnesl během ceremonie Generation Glamour v São Paulu.

Linn da Quebrada, mužský influencer na sociálních sítích, si odnesl hlavní cenu i přesto, že prohlásil, že se neidentifikuje jako žena a  nevěří, že ženy „existují“.

V rozhovoru s moderátorem Pedrem Bialem, novinářem z  Globo  Television Network, Quebrada prohlásil: „Nejsem žena, jsem transvestita,“ a pokračoval: „Buďme upřímní, nic takového jako žena neexistuje. .“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.8]

6 thoughts on “USA: Obézní transka vyhrála jednu ze soutěží Miss America

  1. Stojí za zmienku, že už aj jeho /jej/ starú vlasť Vietnam intenzívne rozožiera neomarxizmus – a pred pár mesiacmi začal aj Kubu. Už nejaký čas tam platia zákony proti diskriminácii Ne-vietnamcov , v prospech LGBTI a pod.

  2. No to je fakt sila. Vymrdaný hlavy. Všechny tyhle sračky sem jdou ze západu. Tlustej vošklivej vjetnamec vyhraje dámskou soutěž krásy to bych blil místy i zvracel. Veškerou tuhle tu svoloč bych vystřelil expres do jiný galaxie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout