Již nyní je jasné, že budoucí prezident bude jen další loutkou

Již nyní je jasné, že budoucí prezident bude jen další loutkou

V současné době by již měla být dokončena kontrola přihlášek kandidátů na prezidenta a měli bychom se tedy dozvědět, kdo se v prezidentském klání objeví. Může sice dojít i k mírným změnám v případě odvolání vyřazených kandidátů, ale nemělo by jít o nic zásadního.

Pozice prezidenta u nás – podobně jako v jiných zemích s parlamentním systémem – je pouze symbolická, v podstatě nemá žádné větší kompetence. Pokud cokoli vrátí Sněmovně, tak ta si to jednoduše znovu odhlasuje.

Asi jako v případě Senátu, který vždy Sněmovna přehlasuje, jak jsme to mohli vidět například v případě pandemického zákona. Ostatně, Senát již od jeho počátku považuji za zbytečnou trafiku pro vysloužilé politiky. Neúčast většiny národa u senátních voleb  jasně ukazuje, že většina lidí zřejmě smýšlí podobně.

Ale vraťme se k aktuální volbě prezidenta.

V mainstreamových médiích nám již pravidelně ukazují prvních 3-5 údajných favoritů. Většinou v této pětici najdete jména jako Pavel, Nerudová, Babiš, Fischer a Středula. Vlastně nám ihned podsunuli, že někdo z nich vyhraje. A on skutečně někdo z nich vyhraje. A to i díky včasné propagaci.

Ovšem při pohledu na tu plejádu kandidátů mi došlo, že se zcela jistě žádné probuzení spících mas nekoná. Tedy pokud se koná, tak v jiných zemích, ale ne u nás.

Jisté je, že v Aspen institutu již dávno bouchají špunty od šampaňského, neboť všech pět favoritů někdy bylo nebo aktuálně je na jejich „seznamech.“ U nás nemáme žádné kandidáty z WEF, ale jsme jednou z devíti zemí, které mají obdobu WEF – Aspen institute. A bezpochyby se i někdo z nich stane prezidentem.

A není jistě náhoda, že tak, jak třeba v Německu v oblibě voličů dominují politici z odchovu WEF, u nás jsou v oblibě „Aspeňáci.“

Nakonec se vše ještě může změnit. Já osobně bych byla velmi ráda, kdyby tu pětici narušil kdokoli, kdo je skutečným odpůrcem systému. Někdo, kdo by nebyl loutkou.

To by totiž ukázalo, že u nás není tolik spáčů jak se to zatím jeví. Podle výsledků všech dosavadních voleb se však zdá, že většina lidí stále ještě tvrdě spí. A mnoho odpůrců systému ani volit nechodí s odkazem, že není koho.

Jako volič antisystémový nechci volit někoho, kdo systém jakkoli drží nad vodou. Ale co dělat, když jiná volba na výběr minimálně ve druhém kole zřejmě nebude? Stát se nevoličem nebo volit jedno zlo proti jinému? Rozhodování – alespoň v mém případě – bude docela těžké. Jak lehké to mají oproti tomu ti, kdo neřeší nějaké zásady!

Bezzásadovost je viditelná zejména u voličů generála Pavla. Ten byl nejen v KSČ, ale byl dokonce velmi platnou posilou minulého režimu. Jenže volí ho a propagují právě ti, kdo si hrají na „velké demokraty“ a komunistobijce a jsou jasnými držáky současného systému.

Ovšem zcela zřejmě jde o stejné bezzásadové převlékače kabátů, kteří se flexibilně kdykoli přes noc změní do té pozice, kterou bude aktuálně systém zastávat. Povahou jsou tak stejní jako sám generál Pavel.

Ostatně, jistě jste i vy již viděli toto video:

Ano, ještě v roce 1987 zastával generál Pavel podobné názory, aby jen o tři roky později otočil jako správná korouhvička. Zplodit podobné dílko by ho neomlouvalo ani kdyby se jednalo o léta sedmdesátá, natož na konci let osmdesátých.

My starší, kdo si tu dobu pamatujeme, víme, že se v období tzv. „přestavby“ – tedy ve druhé polovině osmdesátek – vše uvolňovalo. V té době již nemusel téměř nikdo předstírat oddanost straně a vládě, aby si  udržel post. V mém okolí bylo několik lidí, kteří nebyli v KSČ, ale přesto se dostali na posty, na něž by třeba ještě v 70. letech nedosáhli.

Z dnešního pohledu mohu jen konstatovat, že konec 80. let byl v mnohém svobodnější než současnost, kdy se opět prosazuje jeden jediný názor a stále tvrdší cenzura.

Stejně tak je zde patrná snaha o likvidaci politické plurality, neboť jiné názory, než které razí „strana a vláda“ jsou považovány za nepatřičné a jsou mnohdy nálepkovány jako dezinformace, aniž by kolem daných otázek proběhla jakákoli demokratická diskuze. V osmdesátkách se tedy vše uvolňovalo, zatímco nyní se šrouby utahují.

Generál Pavel tak – podobně jako mnoho jiných – jednoduše v 90. letech obrátil tím směrem, odkud právě „vál vítr.“ Podobných korouhviček se objevilo spousta a je zajímavé, že většina z nich byla systémem prohlášena za ty „správné demokraty.“

Zatímco v 50. letech nebo za dob protektorátu mohlo být velmi rizikové, pokud člověk nedržel hubu a krok, v roce 1987, kdy generál Pavel nadšeně vítal příjezd sovětských tanků  v roce 1968, již podobné podlézání nebylo nutné.

Tolik jen na okraj o jednom z kandidátů, který je prý dokonce žhavým kandidátem na finále.

Tento seznam a fakt, že se tak vysoko v preferencích mohl dostat tak bezzásadový kandidát, vypovídá mnohem víc o národu než o samotných kandidátech.

Nelze než doufat, že se nakonec předpovědi mainstreamu nesplní a mezi žhavé kandidáty se dostane i někdo jiný, než jen loutky těch, kdo to s naší zemí rozhodně nemyslí dobře…

 

 

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Již nyní je jasné, že budoucí prezident bude jen další loutkou

 1. Ten výběr je tragickej. Všechni ti z těch, kteří mají šanci vyhrát, ale i těch několik za nima jsou a budou pohůnci nadnárodních a individualismu a svobodě škodících zájmů. Nejmenší zlo by tam byl asi jedině lehce šáhlej filantrop miliardář Janeček, ale ten nemá šanci a své mouchy má tedy také.

 2. tragická nabídka kandidátů – poslušných loutek Aspen institutu.
  Babiš – opravdový bezpáteřní člověk zneužívající důchodce
  Pavel – člověk všeho schopný, změní kabát během okamžiku
  Nerudová – neznámá figura s naučenými texty s podivnou minulostí, za jejího rektorování velké kamarádšofty jako v Plzni
  Středula- slizan, kterému nevěří ani vlastní odboráři
  Než dát svůj hlas někomu z těchto tzv. žhavých kandidátů, raději k volbám nepůjdu. Bohužel opět žádný morální kandidát s vlasteneckých cítěním, je to velká tragédie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout