SpaceX nadále platí zdarma Starlink pro Ukrajinu, i když je Musk na seznamu smrti

SpaceX nadále platí zdarma Starlink pro Ukrajinu, i když je Musk na seznamu smrti

I přes všechny slovní výpady ze strany Kyjeva a ukrajinského velvyslance v Německu Andrije Melnyka požádal Elon Musk Pentagon, aby zaplatil účet Starlinku za Ukrajinu. Nyní zůstává vše při starém. Je to také kvůli ukrajinským výhrůžkám smrtí Muskovi?

Elon Musk si v posledních týdnech na Ukrajině a mezi jejími příznivci nenašel mnoho přátel poté, co nastínil mírový návrh. Za to musel nejen snést tvrdou kritiku z ukrajinských vládních kruhů, ale také na něj masivně útočil ukrajinský velvyslanec v Německu Andrij Melnyk, známý svými nediplomatickými a zuřivými výroky a požadavky. Musk ale také zcela jasně odhalil, kdo jsou skuteční váleční štváči na Ukrajině.

Musk nejprve uvažoval o tom, kdo bude v budoucnu platit zhruba 20 milionů dolarů měsíčně za používání služeb Starlinku na Ukrajině. Dosud  nesla náklady Muskova společnost SpaceX, která si nárokovala výdaje ve výši 80 milionů dolarů. SpaceX proto požádala Pentagon, aby tyto náklady nesl sám.

Nyní se ale zdá, že Musk ustoupil. Sarkasticky tweetoval: „K čertu s tím… I když Starlink opět přijde o peníze a další společnosti získají miliardy dolarů na daních, budeme nadále zdarma podporovat ukrajinskou vládu.“

Poté zveřejnil další tweet, ve kterém napsal: „Přesto bychom měli dělat dobré skutky.“ Zdá se, že tím Musk reagoval na  tlak, který na něj byl vyvíjen. Miliardář totiž také skončil na ukrajinském seznamu smrti nazvaném „Mírotvorec“:

Obrázek

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout