Rakousko bylo dobyto Turky bez boje, v kině se promítá jen v turečtině

Rakousko bylo dobyto Turky bez boje, v kině se promítá jen v turečtině

Když stáli v roce 1683 Turci u Vídně, byli nakonec odraženi a na několik století byla islamizace Rakouska oddálena. Čas oponou trhnul a o několik století později již nestojí Turci u Vídně, ale začínají ji ovládat.

Jde samozřejmě jen o nadsázku, protože nejde pouze o potomky Osmanů, ale i o muslimy z mnoha jiných zemí. Nejen Vídeň, ale i mnohá jiná města se velmi rychle demograficky proměňují. A integrace mezi původní obyvatelstvo není nutná, o ni ostatně ani nikdo nestojí. V obsazených čtvrtích některých měst se beztak německy příliš nehovoří. Proč se tedy učit jazyk těch, kdo budou již brzy porobeni?

Nejmladší generace pak tuto potřebu nemá dvojnásob. Muslimská jména u dětí již začínají v Rakousku převládat, další hordy muslimů do země přicházejí. Jejich generace si již zemi plně převezme – a integrovat se budou muset ti, kdo hovoří německy, tedy původní obyvatelstvo.

To vše si zřejmě začínají v Rakousku, jedné z nejvíce islamizovaných zemí v Evropě, potomci Osmanů uvědomovat. Veřejné kino ve městě nedaleko našich hranic tak promítá dětský film již jen v turečtině, bez německého dabingu či titulků…

Animovaný film „Aslan Hürküs“ slaví svou velkou premiéru v St. Pöltenu. Film je však promítán pouze v turečtině. „Měly by se teď rakouské děti učit turecky?“ ptají se diváci. FPÖ považuje integrační politiku za selhání.

„Turecký animovaný film ‚Aslan Hürküs‘ běžící v megaplexu St. Pölten působivě ukazuje naprosté selhání integrační politiky,“ kritizoval předseda zemské strany FPÖ a klubu v dolnorakouském zemském sněmu Udo Landbauer (viz titulek). „Německý jazyk je základním předpokladem úspěšné integrace v Rakousku. Je proto více než kontraproduktivní promítat dětské filmy v turečtině, protože to signalizuje stále rostoucí turecké populaci, že není třeba se učit náš jazyk,“ zdůraznil Landbauer.

„Zdá se, že sjednocení obhájci imigrace se vzdali touhy integrovat své chráněnce a nyní se zaměřují na výuku Rakušanů turecky. Dobrou noc západe,“ řekl Landbauer. „Pokud to bude pokračovat, pravděpodobně nám brzy bude v kinech promítána původní verze afghánských a syrských filmů,“ obává se Landbauer.

Takové akce pouze podněcují formování paralelních společností. „Žádný Turek neudělá svému dítěti laskavost, pokud ho nenechá naučit se německy, protože nedostatek jazykových znalostí brání akademickému úspěchu a následně i v profesním životě,“ říká Landbauer.

Tolik zpráva z Rakouska. Připomínám, že Rakousko v posledních dvou letech přijalo nejvíc muslimských žadatelů o azyl v přepočtu na počet obyvatel z celé EU. To, co se Osmanům nepovedlo v 17. století, se jim nyní úspěšně daří – a to zcela bez boje…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Rakousko bylo dobyto Turky bez boje, v kině se promítá jen v turečtině

  1. Rakušane to tak chtěji když si znova zvolili Van Der Bellena jsem zvědav jak dlouho je dokažou uživit než se jejich socialni system kompletně rozpadne

  2. Viete si predstaviť,že by diktátor Erdogan /najlepší kamarát Orbána a Kaczynského/ dovolil doma premietať filmy – samozrejme exilových tvorcov – v kurdskom jazyku? Na druhej strane takmer nepochybujem o tom,že už aj v Poľsku existujú kiná ,kde sa premietajú výlučne diela v ukrajinčine a kníhkupectvá sú tiež plné ukrajinských kníh. O pár rokov podľa všetkého aj v ČR…

  3. Pristich 20 let bude krvavych.
    Bud budeme branit evropu a budeme bojovat proti invazi a potece krev.
    Nebo Evropane budou cumet jak ovce, a nechaji se podrezat jak ovce, a potece krev.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout