Obrázky odstřelených plynovodů Nord Stream ukazují rozsah destrukce (video)

Obrázky odstřelených plynovodů Nord Stream ukazují rozsah destrukce (video)

Švédsko mělo vést v minulém týdnu vyšetřování sabotáže na plynovody Nord stream, přičemž vláda v demisi odmítla k vyšetřování přizvat jak Rusko, tak Německo. Další – zcela oddělené – vyšetřování mělo provádět také Dánsko.

Nyní se objevily záběry, které provedli švédští vyšetřovatelé…

Videa a snímky pořízené dronem ukazují, že škody na dvou plynovodech Nord Stream jsou obrovské. Vážně poškozeno je celých 50 metrů. To vyžaduje obrovskou výbušnou sílu. Nedostatečná spolupráce Stockholmu s Moskvou při vyšetřování škod vyvolává otázky.

Nyní jsou k dispozici veřejné záběry poškození plynovodů Nord Stream. Švédské noviny „Expressen“ zveřejnily tento materiál, vyrobený norskou společností Blueeye Robotics pomocí podvodního dronu. Snímky ukazují masivní poškození v hloubce více než 80 metrů. Celý úsek o délce 50 metrů by proto měl v Nord Streamu 1 chybět. Skutečnost, že záběry pochází od Norů, je pro Německo dvojnásob trapná. Německá vláda vyslala vyšetřovací tým na místo až poté, co Švédové sami odešli, ale nedala mu potřebné potápěčské vybavení.

K tomu, aby došlo k takovému poškození, je zapotřebí obrovská výbušná síla. Koneckonců, tato potrubí jsou vyrobena z oceli o tloušťce 4,1 cm, která je pokryta dalšími 6 až 11 centimetry železobetonu. Ocelové trubky jedné sekce váží jedenáct tun, včetně železobetonu, hmotnost se zvyšuje na 24 až 25 tun. Obrázky níže ukazují, jak takové potrubí vypadá:

BildBild

BildBild

Zvláště zajímavá je skutečnost, že Švédové nedovolili Moskvě účastnit se vyšetřování úniků, protože se údajně týká „národní bezpečnosti“. Co chce Stockholm skrýt? Možná, že by Rusové uviděli obrázky fragmentů torpéda NATO nebo odkaz na autora sabotáže? Koneckonců, existuje dostatek důkazů, že by za tímto útokem mohli stát Američané.

BildBild

Obrázek

Nemělo by se zapomínat, že již v roce 2015 byl přímo u Nord Streamu 1 nalezen demoliční dron NATO Seafox, který nevybuchl. Gazprom zveřejnil snímky před několika dny. NATO tvrdilo, že  byl dron ztracen během vojenských cvičení.

V každém případě rozsah poškození ukazuje, že oprava bude velmi složitá a nákladná. Alespoň v případě, že Evropané budou chtít plynovod znovu uvést do provozu. Podle toho, co měli nedávno odhlasovat v europarlamentu, k tomu alespoň prozatím není politická vůle…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

One thought on “Obrázky odstřelených plynovodů Nord Stream ukazují rozsah destrukce (video)

  1. ten plynovod sa neda opravit, slana voda ho zkoroduje z vnutra a tam uz s tym nic nespravia.
    podla wiki NS2 stal 9.5 miliardy eur a vystavba trvala od maja 2018 do septembra 2021. polku platili rusi(gazprom) a zvysok konglomerat roznych energetickych spolocnosti. zaujimave ze uz od januara 2018 sa vyhrazali americania cez svojho nemeckeho velvyslanca financnikom projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout