Nový předseda italské Sněmovny je odpůrce LGBTQ a EU a chválí Putina

Nový předseda italské Sněmovny je odpůrce LGBTQ a EU a chválí Putina

Obrovský šok nejen pro italskou opozici, ale i pro Brusel: Na stejném postu, na jakém je u nás fanatická eurohujerka je nyní v Itálii konzervativec, dlouhodobě kritizující EU, odpůrce LGBTQ agendy, mnohokrát hovořící kladně o Putinovi a zastávající tvrdě protimigrační názory.

Politik, který před přednesem Zelenského odešel ze Sněmovny, a který je zastáncem úplného uzavření přístavů pro lodě neziskovek, je nyní na jednom z nejvyšších postů v Itálii, jedné z největších evropských zemí!

Italský člen Ligy Lorenzo Fontana byl zvolen předsedou sněmovny. Středopravicová aliance stran hlasovala pro náměstka tajemníka Ligy, aby obsadil třetí nejvyšší pozici v zemi.

Fontana je známý svými  konzervativními, euroskeptickými postoji a opakovaně chválil ruského prezidenta Vladimira Putina a v roce 2018 ho nazval „zářícím světlem i pro nás na Západě“.

Fontanovo zvolení bylo také přivítáno dlouhým potleskem středopravicových poslanců – většina tleskala vestoje, zatímco probruselští levičáci – členové PD a M5S – zůstali sedět a netleskali novému předsedovi Sněmovny. Nebyla nouze o velmi kritické hlasy proválečných politiků odsuzujících Fontanu.

Matteo Salvini však Fontanovi okamžitě poblahopřál a postavil se na jeho obranu: „Být katolíkem není negativní hodnota. Fontana je pro Itálii, ne pro Putina.“ Giorgia Meloni řekla: „Jsem velmi šťastná, že postupujeme rychle, jak jsme slíbili Italům.“

Na začátku zasedání někteří poslanci Demokratické strany vyvěsili velký protestní transparent proti Lorenzu Fontanovi: „Ne proputinovskému, homofobnímu prezidentovi“, ale byli vyvedeni ze sálu ochrankou.

Fontana získal 222 hlasů ve 400členné sněmovně a zajistil si podporu většiny z 237 zákonodárců z konzervativního bloku.

Co myslíte, jak dlouho potrvá, než se ozve Brusel, aby Itálii potrestal???

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Nový předseda italské Sněmovny je odpůrce LGBTQ a EU a chválí Putina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout