V Portugalsku se ptají: „Proč náhle zemřelo během letošního roku 360 mladých ve věku 14 – 25 let?“

V Portugalsku se ptají: „Proč náhle zemřelo během letošního roku 360 mladých ve věku 14 – 25 let?“

Pamatujete si na to, jak nám dávala propagandistická média za vzor nejproočkovanější zemi v EU – Portugalsko? Nyní je tatáž země na špičce celkové nadúmrtnosti, která je vyšší i celkově v rámci Evropy.

Nadúmrtnost smetli stejným nesmyslem jako všude: „Může za to horko.“ Jenže tato výmluva neobstojí jak ve světle extrémně vysoké nadúmrtnosti na Islandu nebo v Irsku – tedy zemích, kde žádná vedra nebyla (a je tedy třeba hledat jiné vysvětlení), tak například v Bulharsku, kde není žádná větší nadměrná úmrtnost (ale je zde nejmenší proočkovanost v EU) – na rozdíl od sousedního Řecka, které vykazuje velmi vysokou nadúmrtnost.

O tématu evropské nadměrné úmrtnosti jste si mohli přečíst například zde nebo zde,

V Portugalsku však zaznamenávají zejména rekord v úmrtnosti mladých, dosud zcela zdravých lidí, ve věku 14 – 25 let. Jde o rekordní čísla – konkrétně jde o nárůst 20% od ledna do srpna a srpen sám o sobě byl co do úmrtnosti mladých nejhorší v historii Portugalska.

Ministryně zdravotnictví (ve videu níže) říká, že potřebuje čas, aby pochopila, co se děje. O „zázračných vakcínách“ samozřejmě nepadlo ani slovo.

V Portugalsku má alespoň jednu dávku 94,6% obyvatel, dvě nebo tři 86,5%. Velmi vysoká proočkovanost je i mezi mladými. 5,4% neočkovaných jsou většinou malé děti a kojenci, tedy ti, kdo se ani v EU běžně neočkovali.

To lze ostatně odvodit i z konkrétních čísel:

Portugalsko má 10 352 042 obyvatel

Očkováno alespoň jednou dávkou bylo 9 751 577 obyvatel

Ani jednu dávku tak nedostalo 600 456 obyvatel. To jsou pravděpodobně právě jen ty nejmenší děti….

Níže již vyjádření ministryně zdravotnictví, která tvrdí, že ministerstvo potřebuje více času k tomu, aby nalezlo příčinu tak vysoké úmrtnosti mladých lidí (video pouze portugalsky s francouzskými titulky):

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V Portugalsku se ptají: „Proč náhle zemřelo během letošního roku 360 mladých ve věku 14 – 25 let?“

  1. Zlate pravidlo politiky, pokud nevis kudy kam, statecne se postav doporosred a rekni ze to vsecko promyslis a vyresis. Tim ziskas cas aby sis jeste mohl neco nakrast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout