Ve Francii roste kriminalita související s nedostatkem pohonných hmot

Ve Francii roste kriminalita související s nedostatkem pohonných hmot

Ve Francii již více než týden probíhá stávka zaměstnanců tamních rafinérií, což způsobilo nedostatek pohonných hmot. Nedávno byl dokonce zaveden přídělový systém, takže nikdo si nemůže natankovat plnou nádrž, ale jen nejnutnější množství.

Bylo celkem jasné, že se dřív či později stane situace již zcela neudržitelnou, ale také to, že jí využijí různé kriminální živly.

V posledních několika dnech tak dochází k dalším a dalším incidentům, které souvisí s nedostupnými pohonnými hmotami. A jistě nikoho neudiví, že do mnoha těchto konfliktních situací jsou zapleteny gangy „mladíků,“ velmi pravděpodobně z různých muslimských ghett.

Už v samém počátku stávky, kdy se problém s pohonnými hmotami začal projevovat i na čerpacích stanicích, došlo u jedné z nich k pobodání.

Konflikt mezi motoristy vygradoval minulou středu ve frontě na čerpací stanici v Saint-Julien-en-Genevois. Mladík několikrát bodl jiného zákazníka. Útočník je stíhán za pokus o vraždu, v pátek byl vzat do vazby. Mladík se naštval, že ho na pumpě předjelo auto registrované ve Švýcarsku. To ho vytočilo natolik,  že vystoupil z auta nožem pobodal řidiče vozidla, 33letého otce žijícího ve Švýcarsku. Muž byl pobodán před svými dvěma dětmi, které se nacházely v zadní části vozu.

Tento konflikt, k němuž došlo v dlouhé frontě na pumpě, jen odstartoval dlouhou sérii dalších incidentů, ke kterým od té doby na pumpách po celé Francii došlo. Dále uvedu jen několik z nich…

Toto úterý, 11. října v pozdním odpoledni, vedoucí čerpací stanice Intermarché of Choisy-le-Roi ve Val-de-Marne kontaktoval policii. Úředníci dorazili na místo a všimli si, že si několik jedinců privatizovalo čerpací stanici, aby podle našich informací účtovalo motoristům za přístup.

Image

Policisté poté zpozorovali motoristu s červeným kanystrem, který dával peníze jedné z osob. Teprve potom se zdálo, že druhý souhlasil s naplněním kanystru. Motorista, kterého zadržela policie krátce po jeho odjezdu, potvrdil, že před získáním svého v dnešní době vzácného paliva zaplatil navíc pět eur. Osoba, která obsadila pumpu a benzín prodávala, je rovněž dobře známá policii.

Podobné skutečnosti se odehrály i jinde ve Val-de-Marne, toto pondělí 10. října. Podle našich informací byl 20letý muž  zatčen večer v Arcueil: v kufru svého auta měl 19 pětilitrových kanystrů benzínu, které prodával  za 3,50 eur za litr u čerpací stanice Esso (viz obrázek výše).

Policie včera v Étampes (Essonne) zadržela čtyři osoby za krádež pohonných hmot. Uvnitř jejich vozu byla zajištěna nádrž s 2000 litry nafty. Objev je zajímavý v souvislosti  s nedostatkem paliva ve  Francii.  Cestující ve vozidle, čtyři muži ve věku od 30 do 41 let, byli zadrženi a vzati do vazby. Policie je podezřívá z krádeže tohoto paliva. Policie musí zejména určit zdroj těchto 2000 litrů nafty a prověřit administrativní situaci čtyř mužů, kteří nemají francouzskou státní příslušnost.

 

 

 

Gangy včera převzaly  kontrolu nad čerpacími stanicemi v regionu Île-de-France a poté prodávaly palivo za více než 3 eura za litr motoristům (viz video).

 V noci z pondělí na úterý ve Vauxbinu (Aisne) 4 maskovaní muži  odčerpali 150 litrů pohonných hmot z nákladního automobilu, zatímco vyhrožovali řidiči puškou.

Dnes se ke stávkujícím zaměstnancům rafinérií přidávají i zaměstnanci jaderných elektráren, včetně zaměstnanců nejvýkonnější západoevropské jaderné elektrárny  Gravelines.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Ve Francii roste kriminalita související s nedostatkem pohonných hmot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout