Kritizujete LGBTQ agendu, islám nebo migraci? V Irsku pak můžete až na 5 let do vězení

Kritizujete LGBTQ agendu, islám nebo migraci? V Irsku pak můžete až na 5 let do vězení

Zákon o předsudečné nenávisti je většinou využíván vůči kritikům progresivistické politiky evropských vlád. U nás byl donedávna hojně využíván zejména proti kritikům islámu, v Německu pak také proti „rouhačům“, ale i proti těm, kdo kritizují migrační politiku vlády nebo LGBTQ.

V různých zemích Evropy je tento zákon uplatňován různě, vždy záleží na dané vládě. Většinou však padají spíš podmíněné tresty nebo pokuta, výjimečně několikaměsíční tresty vězení. Irsko však nyní zachází ještě dál…

Ti, kdo používají takzvané „nenávistné projevy“, budou brzy uvězněni až na pět let, podle nové legislativy zveřejněné ve čtvrtek.

Jedinec, který bude v Irsku shledán vinným z používání „nenávistných projevů“, bude brzy čelit až pěti letům vězení. Ministryně spravedlnosti Helen McEnteeová byla v centru tlaku země na zavedení účinné legislativy „nenávistných projevů“, přičemž její ministerstvo ve čtvrtek oznámilo, že první návrh nových zákonů brzy vstoupí v platnost.

Podle navrhovaných pravidel by ti, kteří budou shledáni vinnými z jakékoli úmyslné nebo bezohledné komunikace nebo chování, které by mohlo podněcovat násilí nebo nenávist vůči osobě nebo osobám, které jsou spojeny s chráněnou charakteristikou (zpravidla LGBTQ, muslimové a migranti všeobecně), mohli čelit až pěti letům vězení.

A co víc, každý jedinec odsouzený za takový trestný čin by byl označen za „zločince z nenávisti“.

„Řeč není o svobodě projevu,“ prohlásila McEnteeová v prohlášení zveřejněném jejím ministerstvem.

„Nenávistné projevy jsou takové projevy, které umlčují lidi, aby se báli říct, kdo jsou, a aby byli vyloučeni a izolováni,“ pokračovala. „Na tom není nic svobodného a upřímně řečeno, v naší společnosti pro to není místo.“

Oznámení, že současná irská vláda, která je nyní díky zdražování a migraci značně nepopulární, se  snaží zavést legislativu o nenávistných projevech již do konce tohoto roku, rozhněvalo mnohé, kteří obvinili vládnoucí koalici, že se snaží umlčet kritiky.

V rozhovoru pro Breitbart Europe zástupce organizace Free Speech Ireland uvedl, že irská veřejnost je z velké části proti zavedení takové legislativy, a že tento krok by téměř jistě zatížil policejní zdroje v zemi.

„Nikdo v Irsku nežádal o tyto zákony kromě elitních neziskovek,“ řekl mluvčí. Také podotkl, že nové zákony by téměř jistě omezily svobodu projevu v zemi.

„Ještě v roce 2018 irská veřejnost potvrdila právo na svobodu projevu v referendu o rouhání,“ pokračovali. „Tato vláda se snaží omezit svobodu projevu voličů, zatímco členové parlamentu by měli zvláštní ochranu pro svou vlastní svobodu projevu.“

„Existovaly by různé zákony pro různé lidi – ‚chráněné‘ skupiny a nechráněné, politiky a obyčejné lidi,“ pokračovali. „Víme, že nespokojenost je na vzestupu. V době, kdy jsou policejní zdroje na pokraji propasti, se naše politická elita snaží využít tak omezené zdroje k umlčení lidí.“

Představa, že by policie mohla být použita jako zbraň proti těm, kteří zpochybňují progresivní politiku, není bezprecedentní, s ekvivalentními zákony o „nenávistných projevech“ v sousední Británii, kdy jsou nyní jednotliví členové široké veřejnosti opakovaně zatýkáni a vláčeni před soud, často za narážky na LGBTQ, zejména na transgenderismus.

„Byl jsem třikrát konfrontován policií na příkaz internetových trollů,“ řekl Graham Linehan, slavný irský spisovatel, v souvislosti s touto legislativou proti svobodě projevu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Kritizujete LGBTQ agendu, islám nebo migraci? V Irsku pak můžete až na 5 let do vězení

  1. Bono Vox určite nie je proti …. samozrejme, že výzvy na zabíjanie Rusov, kresťanov, bielych Írov, zničenie Ruska či Iránu jadrovými zbraňami nikto trestať nebude. Sorosovi lobisti v mimovládkach majú svoje pazúry takmer všade, Írsko nevynímajúc. Neviem, ako je na tom táto krajina ohľadom islamizácie, ale vzhľadom na už dlhé roky ničím neobmedzenú migráciu sa jej dá predpokladať rovnaký osud ako Anglicku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout