JAR: Tři vrazi páru britských botaniků byli džihádisté ISIS

JAR: Tři vrazi páru britských botaniků byli džihádisté ISIS

Včera jste si zde mohli přečíst o otřesném případu, který se nyní řeší před jihoafrickým soudem. Dva starší manželé – botanici, kteří se živili prodejem vzácných semen rostlin, byli velmi brutálně zavražděni, okradeni a jejich těla byla hozena krokodýlům.

Většina zdrojů neuváděla nic bližšího k původu vrahů, přičemž Jihoafrická republika není islámská země, takže muslimové jsou zde zatím menšinou. V Africe se islám šíří od severu a směrem na jih je muslimů stále méně. A například Angola islám i výstavbu mešit zcela zakazuje.

I když se podle jmen dalo odhadnout, že by se mohlo jednat o muslimy, nyní se zdá, že jedním z důvodů vraždy mohl být i jejich vztah – coby muslimů – ke káfirům.

Sayefundeen Aslam Del Vecchio a Mussa Ahmad Jackson jsou konvertity k islámu. Podezřelí, kteří byli obviněni z doslova hororové vraždy, měli doma letáky Islámského státu a psali o zabíjení káfirů. Je tedy velmi pravděpodobné, že i vražda byla do značné míry motivována nenávistí ke káfirům, kterou je naučil Korán.

Vrazi britského páru, který byl brutálně zavražděn předtím, než byli jejich těly nakrmeni krokodýli, měli mít podle zpráv spojení s ISIS.

Uznávaní botanici Rod Saunders, 74 let, a manželka Rachel, 63 let, byli v Jižní Africe, když byli napadeni, uneseni, ubiti k smrti a pak vloženi do spacích pytlů a hozeni do řeky zamořené krokodýly.

Sayefundeen Aslam Del Vecchio, 39 let, jeho manželka Bibi Fatima Patel, 28 let, a jejich tehdejší podnájemník Mussa Ahmad Jackson, 35 let, všichni popírají únos, vraždu, loupež a krádež. V současné době stojí před Vrchním soudem v Durbanu.

Nyní bylo odhaleno, že detektivové našli letáky týkající se teroristické skupiny Islámský stát spolu s vlajkou ISIS v domě obžalovaného, když byli zatčeni, říkají místní zprávy, podle The Times.

Del Vecchio, který konvertoval k islámu, a Patelová, jejíž otec je muslimský imám, byli oba na seznamu sledovaných islámských extremistů.

Del Vecchio byl zachycen na čtyřkolce, jak sleduje letadla na letišti Krále Šaky v Durbanu více než dva roky před vraždami.

A co víc, zprávy na WhatsApp a Telegramu nalezené v jejich telefonu ukázaly, že podezřelí diskutovali o plánech jak zabít káfiry a zničit infrastrukturu a zasít strach do srdce káfirů. Podezřelí také popsali Roda a Rachael Saundersovy jako „kořist“, která byla zralá na „lov“.

Britský pár strávil šest měsíců v roce prohledáváním divokých hor a lesů, kde hledali semena rostlin pro jejich prosperující celosvětový zásilkový obchod.

Ale na jedné z jejich cest je trojice islámských fanatiků zavraždila a okradla. Jejich  rozložená těla, která byla částečně sežrána krokodýly, byla nerozpoznatelná a jejich identitu se podařilo odhalit až na základě testů DNA.

V souvislosti s případem jsou čtyři zatčení – tři z nich byli obviněni z vraždy, únosu, loupeže a krádeže manželského páru.

Del Vecchio, manželka Bibi Fatima Patel a jejich tehdejší nájemník Jackson obvinění popírají.

Čtvrtý podezřelý, u kterého bylo zjištěno, že si koupil mobilní telefony patřící Saundersovým, ale nebyl zapojen do únosu a zabíjení, dostal podmíněný trest výměnou za velmi důležité důkazy.

V Jižní Africe jsou v celkové populaci asi jen 2% muslimů, zatím tam nedošlo k většímu islámskému teroristickému útoku. JAR se však stala horkým místem špinavých peněz financujících terorismus v jižní a východní Africe.

Rozsáhlý obchod s drogami, zbraněmi a lidmi usnadnily slabé jihoafrické bezpečnostní instituce a propustné hranice. To umožnilo teroristickým skupinám naplnit své pokladny…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “JAR: Tři vrazi páru britských botaniků byli džihádisté ISIS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout