Giorgia Meloni byla včera jmenována historicky první italskou premiérkou, Salvini již nebude ministr vnitra

Giorgia Meloni byla včera jmenována historicky první italskou premiérkou, Salvini již nebude ministr vnitra

Vláda Meloniové bude první čistě pravicovou italskou vládou od roku 1943. Oficiálně nastoupí nová italská premiérka na svůj post právě dnes.

Známa jsou i jména většiny ministrů, kteří by měli být záhy také jmenováni.  Salvini již nebude ministrem vnitra, jako kdysi v Conteho vládě, ale ministrem pro infrastrukturu, který má pod přímým dohledem přístavy a pobřežní stráž.

Podle informací italských médií jsou některá ministerstva zcela nová či mají změněné názvy – to se  týká i ministerstva, které povede právě Salvini. Podle všeho má jít o ministerstvo, které bude mít v kompetenci skutečně výhradně přístavy a pobřežní stráž. Ta dosud fungovala jako další pašerácká organizovaná skupina, čemuž by zřejmě měla být zákonem učiněna přítrž.

Nyní bude mít Salvini jako ministr infrastruktury poslední slovo také v otázce uzavření přístavů pro neziskovky, které shromažďují ilegály ve Středozemním moři. Salvini včera prohlásil, že uzavření přístavů pro pašerácké neziskovky bude tím prvním co ve svém novém úřadu učiní.

Ministr vnitra tak bude mít pravděpodobně v kompetenci zejména policii, případně migrační politiku mimo přístavy (pozemní hranice, vnitřní migrační politika apod.). Nebude však mít v kompetenci uzavírání přístavů jako tomu bylo dosud. V praxi  to tedy bude znamenat, že migrační politika  již bude v kompetenci dvou ministerstev.

Berlusconi podle všeho nebude figurovat žádnému ministerstvu i přesto, že je šéfem jedné z koaličních stran. V jeho věku to lze ovšem pokládat za docela pochopitelné.

Jména dalších ministrů by zřejmě většině z nás mnoho neřekla, nicméně například nový ministr pro rodinu je velkým odpůrcem LGBTQI a chce změnit v tomto směru politiku od zaměřené na LGBTQ jako tomu bylo dosud na zaměření na rodinu. Indoktrinace dětí LGBTQ propagandou tak, jako je tomu na školách nyní, má být také zakázána.

Na to již samozřejmě reagovala jak levice, tak různé LGBTQI organizace. Těm je zřejmě jasné, že se již brzy přestanou sypat štědré vládní dotace.

Dnes by tedy měla Meloniová již oficiálně nastoupit na svůj post a představit všechny ministry.

Zatím je předčasné cokoli předjímat, jen čas ukáže, jak dalece – a zda vůbec – se nakonec dokáže nová italská vláda vzepřít politice prosazované Bruselem…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Giorgia Meloni byla včera jmenována historicky první italskou premiérkou, Salvini již nebude ministr vnitra

  1. Samé pekné reči, ale určite žiadne konkrétne skutky. Salvini nabetón zradí, ako to už urobil predtým, a fanatická servilita voči EÚ, NATO , Izraelu Ukrajine a naopak nenávisť voči Rusku , Iránu, skutočným vlastencom a podobne bude veselo pokračovať. Aj „tolerovanie“ zločinov imigrantov bez akejkoľvek hrozby tvrdých trestov či deportácie. Plus prijímanie ďalších a ďalších farebných, a to celkom legálne.

  2. ja ji moc nevěřim to jak podporuje Ukrajinu bych se nedivil kdyby to na stejno měla i s Bruselem pěkně mě nakrkla tim jak řekla at Berlusconi drži hubu co čekat ot pizdy ktera řekne že nechce byt slabim člankem NATO toho na to co ma na svědomi všechny ty války Jugoslavii, Irak, Afghanistan, Syriii, Libyi a ted u podpora nácku na Ukrajině já byt na mistě Berlusconiho tak ji pošlu k šupku a co Aspen Institute pani Meloniova chcete patřit na západ ale právě ze západu tyhle šilenosti typu Gender, LGBT, BLM, migrace, Antifa, Green Deal a podobne blbosti jdou jen jste na lidi ušila boudu aby vas volili ale pochybuju že se vaše politika bude moc lišit od jinych ho ho ho navratite lidska práva a svobody ale co když Uršulka Von Brusel navrhne mandatorni očkovani v cele EU co když budou kvoty a když nepřijmeš tak sankce chceš byt se západem děla si prdel jsem zvědav jak tahla blondata blbka bude hlasovat až přijde hlasovani v europarlamentu ale co od ni čekat když patři k Aspen Institute tim je všechno vyřešeno jen jsem zvědav než jejim voličum dojde co je Meloniova zač zatim ji fakt tedy nevěřim snad se Berlusconi do tohohle válečneho štvačstvi učastnit nebude i kdyby nebyl ve vládě bude to asi lepši pani Meloniova by měla pochopit že Rusko tady neni agresor ale západ USA NATO a náckove na Ukrajině a cely ten prohnili Ukrajinsky režim ktery bude lepši když rychle padne lepši než válku to Meloniova by měla držet hubu a ne Berlusconi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout