Sýrie: V táboře al-Hol vyrůstá nová generace džihádistů ISIS

Sýrie: V táboře al-Hol vyrůstá nová generace džihádistů ISIS

I když se říká, že byl v roce 2019 ISIS rozprášen, tak ve skutečnosti tomu tak není. Někteří džihádisté odešli bojovat do Afriky, další se rozhodli odejít do Evropy, kde působí coby spící buňky a jiní se usadili na Tureckem okupovaném území Sýrie.

Část džihádistů také končila v kurdských vězeních, odkud již – především díky Turkům – většina dávno uprchla, ženy s dětmi pak skončily v táborech al Hol a Roj. Některé evropské země si již své džihádistky s jejich potomky odvezly, mnohé tam však zůstávají. Pochází z různých zemí světa, ale společný jim je jejich fanatismus, ve kterém vychovávají i své potomky.

Vzhledem k tomu, že v roce 2019 byly do tábora umístěny ženy s nezletilými dětmi, mnohé děti již dorostly do – alespoň na islámské poměry – dospělého věku. Další děti se zde narodily. Všichni tito potomci džihádistek z ISIS jsou stejní fanatici jako jejich matky, či možná dokonce i větší.

Farhad Shami, mluvčí Syrských demokratických sil (SDF), říká, že nová generace džihádistů vyrůstá v táborech al-Hol a Roj, kde sídlí příbuzní bojovníků ISIS pod dohledem arabsko-kurdských sil. Varuje před pokusy ISIS vzkřísit se prostřednictvím tábora al-Hol, protože 3. generace džihádistů v táboře al-Hol je nebezpečnější než ISIS.

Al-Hol je popisován jako „školka džihádistů“ kvůli džihádistické ideologii udržované zejména ženami z ISIS, které vštěpují nenávist k bezvěrcům dětem přítomným v táboře a masakrují ty, kteří se nechovají podle práva šaría.

Farhad Shami dodal: „Tyto děti se narodily při příchodu jejich rodin do tábora v roce 2019 a nyní představují třetí generaci v táboře. Podle humanitárních organizací se zde každý měsíc narodí 60 dětí ISIS. Mezi lety 2019 a 2022 se narodilo 1 000 až 800 dětí ISIS. Tyto děti ISIS útočí kameny na novináře, instituce a lidi, kteří jim poskytují logistiku. Když se k nim obrátí, udělají rukama znamení ISIS a řeknou: „my vás zmasakrujeme.“ Je to nebezpečné. Tato generace, která vyrostla v nenávisti, se snaží pomstít za své otce, rodiče a emíry.“

Na to, jak to v táboře vypadalo asi před dvěma lety, se můžete podívat ve videu níže. Povšimněte si, že při návštěvě tábora al Hol musel mít reportér neprůstřelnou vestu, neboť se tam často střílí, ve druhém táboře Roj, kde jsou také ženy z ISIS, ale již ne tak fanatické (většinou jde o ženy, které se chtějí vrátit domů, ale jejich země je odmítají), je bez vesty (video je anglicky):

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Sýrie: V táboře al-Hol vyrůstá nová generace džihádistů ISIS

  1. Irán prerušil diplomatické styky s Albánskom. Zdanlivo bezvýznamná, ale v skutočnosti dôležitá správa. Albánsko ako poslušný mopslík NATO a Saudskej Arábie totiž poskytlo útočisko teroristickej organizácii Ľudoví mudžahedíni /či tak nejak/, ktorú bezpochyby fainancuje CIA a Saudská Arábia, možno aj Izrael a Turecko , za účelom zvrhnutia iránskeho režimu ,zrušenia možnosti voľby poslancov, práv menšín a nastolenia tvrdého Západu oddaného vahhábistického režimu na spôsob KSA tamže. Len pripomínam, čo som už niekoľkokrát zdôraznil: Irán je síce islamská teokracia, ale s republikánskym zriadením a občania majú na rozdiel od väčšiny arabských despocií možnosť sa vo voľbách rozhodnúť. Navyše väčšina obyvateľstva stále zmýšľa sekulárne , náboženská polícia je skorumpovaná a kto na to má, môže žiť ako sa mu zachce. Podobných „pokrokových organizácií“ zameraných na zmeny pomerov v Sýrii a Iráne – vrátane ISIS – existuje veľa, často ich podporuje aj EÚ a USA. Tým nevadia strašné pomery v Saudskej Arábii a neexistencia akýchkoľvek volieb tamže, ale voľby v Sýrii a Iráne označujú za frašku.

  2. https://youtu.be/PyRGVQbflCs?t=991 ,– teprve islám a muslimové přinesl do indie náboženské války, indie neznala náboženské války. podívejte se nyní, https://www.youtube.com/watch?v=AvFl6UBZLv4&ab_channel=BusinessInsider , jak se od svého vzniku islám rozlézal na územních mapách země. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. Vítači mají na rukách krev. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. https://video.aktualne.cz/dvtv/terorismus-ma-zaklad-v-islamu-uprchlici-v-demokracii-zit-ned/r~76290110657f11e68d00002590604f2e/ , https://www.youtube.com/watch?v=NwBHlTPrDO0&ab_channel=%C4%8Cesk%C3%BDrozhlasPlus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout