Podmínka EU: Součástí příští italské vlády musí být Berlusconiho Forza Italia

Podmínka EU: Součástí příští italské vlády musí být Berlusconiho Forza Italia

Je všeobecně známý fakt, že žádná vláda v EU nemůže vzniknout bez souhlasu Berlína a Bruselu. Vítěz voleb si tedy musí zvolit vždy takové partnery, kteří vyhovují Bruselu, respektive Berlínu. V případě, že to ze strategických či jakýchkoli jiných důvodů není možné, musí se nepohodlné strany časem jakkoli zbavit.

Nyní připomínám například případ z Rakouska. Tam před časem vznikla vláda lidovců (ÖVP) a Svobodných (FPÖ), kteří však nebyli podle Berlína a Bruselu vhodným partnerem. Proto se ještě před volbami (!!) natočilo diskreditační video s tehdejším šéfem FPÖ. Video se vytáhlo až dva roky poté, kdy již bylo třeba se nepohodlné strany zbavit (to bylo v roce 2019, kdy  musely být kvůli připravovanému covidovému podvodu ve všech vládách jen zavedené, prosystémové strany).

Uvedená vláda tehdy vznikla v Rakousku jen proto, že lidovcům (ÖVP) zbývala jako partner již jen sociální demokracie, na jejíž kritice si však nabrali lidovci voliče, kteří si přáli právě koalici s FPÖ. Po diskreditaci šéfa nepohodlné strany padla vláda a po nových volbách již byli jako partneři určeni Zelení, kterým mezitím patřičně vzrostly preference (nebo se možná pomohlo u korespondenčních voleb?).

To je jen jeden z několika případů, kdy musela být – i přes odlišné přání voličů – sestavena taková vláda, jaká vyhovuje především Berlínu a Bruselu – a to i za cenu pádu a výměny vlády. V zásadě je však snaha zařídit vše patřičně již před volbami, aby nebylo třeba později k podobným opatřením přistupovat.

Nyní, před italskými volbami, kdy je jisté, že bude premiérkou Giorgia Meloni, se Brusel snaží pojistit, že se vláda nějakým způsobem nevymkne z rukou. Připomínám, že Meloniové Fratelli d’Italia pořádala například protesty proti povinnému očkování a různým nesmyslným covidovým restrikcím. Panuje tedy zřetelná obava, že by v podobných případech nemusela vláda EU příliš poslouchat.

Nyní se v italské televizi v předvolební debatě objevil Berlusconi, jehož strana Forza Italia by měla získat kolem 6-7%, který prohlásil:

Přítomnost Forza Italia ve vládě vyžaduje EU.“ Silvio Berlusconi jako všeobecně známý svobodný zednář silně zdůrazňuje přítomnost Forza Italia v nové vládě, kde by měl samozřejmě působit jako infiltrátor cizích a globalistických mocností a dohlédnout na to, aby se v jakémkoli směru nová italská vláda neodklonila od EU nastavených mantinelů. Možné je i to, že je pověřen případným rozvrácením vlády v případě, že by se skutečně v některém směru nechtěla plně podřídit předem „nalajnované“ politice.

Připomínám, že s podobnou koalicí se počítalo již dříve, avšak některé průzkumy ukazují, že by mohl tandem Meloni – Salvini vládnout bez kohokoli dalšího. Také v Itálii se totiž zdá, že spousta malých straniček, které neprojdou, vysaje hlasy. Pak by skutečně mohlo dojít k situaci, kdy nebudou do koalice Berlusconiho potřebovat. EU však již předem deklarovala, že podobná vládní konstelace – tedy bez Berlusconiho – je zcela nepřijatelná.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Podmínka EU: Součástí příští italské vlády musí být Berlusconiho Forza Italia

  1. ano o tomhle vim už davno proto nam byla dosazena pětikoalice skrze podvod Rychetskeho s tim že do sněmovny najednou mohli dělat koalice a taky aby to bylo tak že 1 strana pro vstup do sněmovny stači 5% tedy ještě při starem ale pro koalici 2 stran už 8% misto 10% a pro trojkoalici 11% misto 15% aneb čachry machry před volbami a netřeba zminovat po volebni situaci v roce 2017 kdy měla byt nastavena vláda ANO a SPD ale pak zavolala Merkelova a hup najednou se začala risovat koalice ANO s ČSSD SPD ve vládě si Němci nepřeji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout