Další žádost o členství v BRICS – tentokrát Argentina

Další žádost o členství v BRICS – tentokrát Argentina

Základním rozdílem mezi zeměmi BRICS  a například EU je absolutní odpoutání od jakékoli ideologie a respektování vnitřní politiky dané země. Tedy ve stylu – já pán – ty pán. Žádná bruselská soldateska, prosazující povinně nejen zvrácené ideologie, ale také výměnu obyvatel, škodlivou zelenou politiku neméně škodlivou energetickou politiku a další „libůstky“.

Do BRICS se tak hlásí další a další země a – pokud by byly časem přijaty –  bude mít společenství mnohem více obyvatel, než celý slavný Západ dohromady. Po propadu evropské ekonomiky bude nejspíš silnější i v tomto ohledu.

Několik států v současné době zvažuje vstup do sdružení BRICS, které tvoří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika.

Argentina nyní podala žádost do Číny. Rusko však přehnaná očekávání tlumí tím, že „rozšíření BRICS není v současné době na pořadu dne“.

Argentinský prezident Alberto Fernández poslal Si Ťin-pchingovi dopis, ve kterém oficiálně požádal svůj čínský protějšek o členství ve sdružení států BRICS. Podle Sabina Vacy Narvaji, argentinského velvyslance v Pekingu, se tak stalo právě minulý týden.

Jak řekl diplomat na akci v čínském městě Xiamen, skupina států Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika je „výbornou alternativou pro spolupráci“ ve světovém řádu, který byl prokazatelně vytvořen ve prospěch několika států.

Vaca Narvaja sdělil, že otevření skupiny BRICS dalším členům je historickou příležitostí vyvinout „skutečnou společnou strategii, která by mohla čelit tomuto složitému globálnímu scénáři“. Diplomat navázal na Fernándezovo prohlášení, v němž toto sdružení naposledy definoval jako „skupinu s největším ekonomickým a politickým vlivem“ na mezinárodním poli.

Tisková agentura Telam citovala argentinského velvyslance v Číně : „Jsem hluboce vděčný za vyjádření podpory, kterou jsme obdrželi, a která je dalším důkazem stupně konsensu, který v současnosti existuje ohledně našeho přistoupení.“

Podle Telama se již indické ministerstvo zahraničí vyslovilo pro to, aby se jihoamerická země stala členem unie států. Indický ministr zahraničí Subrahmanyam Jaishankar již tuto iniciativu podpořil při své nedávné návštěvě Argentiny.

V této souvislosti však poslední prohlášení ruského ministerstva zahraničí působilo jako studená sprcha. Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov informoval časopis Medžunarodnaja žizň, že rozšíření skupiny BRICS zatím není na pořadu dne, i když Moskva mezinárodní zájem o něj vítá.

Sdružení podle diplomata zatím žádné rozšiřovací řízení neiniciovalo. O změně zkratky BRICS je také brzy hovořit. Existují však formáty, ve kterých je možná spolupráce Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky s dalšími zeměmi.

Zájem o připojení již údajně projevily Saúdská Arábie, Egypt, Alžírsko a Turecko.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Další žádost o členství v BRICS – tentokrát Argentina

  1. Zlatí komunisti, zlatá RVHP a – vôbec to nepreženiem,aspoň pokiaľ ide o pomery na Slovensku v 70. a 80. rokoch /ČSR bola na tom predsa len horšie, napríklad pokiaľ ide o populárnu hudbu/ – zlatá ŠtB…

  2. ved toto je stara sprava. uz mesiace dozadu argentina vyslovila zaujem o clenstvo. anyway, argentina je TAZKO socialisticka krajina s masivnou inflaciou a brics je prave o tom ze ekonomiky budu staviat na zdravych ekonomickych zakladoch aby sa prave vyhli zapadnemu zivotu postavenom na virtualnych hodnotach a peniazoch. takze tam argentina nema co robit. argentina ide presne podla zapadneho modelu rozdavat kazdemu peniaze zadarmo a ked vyzmykaju bohatych tak ich proste vytlacia. skratka krocik od komunizmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout