Bidenova administrativa pokročila v zavádění digitální měny, která umožňuje plnou kontrolu financí

Bidenova administrativa pokročila v zavádění digitální měny, která umožňuje plnou kontrolu financí

Možná si myslíte, že to pro nás není zajímavé, když jde o USA. Jenže ve stejnou dobu tak koná také EU, takže zde je jasné, že veškeré akce související s přechodem na digitální měnu jsou v USA a EU koordinované. Navíc je třeba si uvědomit, že EU je pod plnou kuratelou USA. Globalisté  plánují jednu centrální měnu, která by měla být časem zavedena napříč západním světem, bude tak společná pro země EU i USA, ovládaná jednou bankou (zřejmě FED).

Zatímco Bílý dům pouze oznamuje fázi studie digitální měny centrální banky (CBDC), někteří varují, že infrastruktura CBDC se již v tichosti rozvíjí.

Bidenova administrativa vydala v pátek zprávu, v níž představila „meziagenturní pracovní skupinu“ pro vývoj digitální měny centrální banky (CBDC), která by mohla umožnit bezprecedentní vládní kontrolu nad financemi jednotlivců.

Oznámení, které představuje významný krok směrem k měně centrální banky USA, kterou investiční guru Robert Kiyosaki nedávno nazval „komunismus v jeho nejčistší podobě“, přišlo v reakci na výkonný příkaz prezidenta Joe Bidena č. 14067.

Nařízení z 9. března uvádí, že jeho administrativa „prozkoumala a vyvinula potenciální návrh a nasazení CBDC ve Spojených státech jako nejvyšší prioritu“ a vyzvala k analýze „potenciálního dopadu“.

Objednávka zašla tak daleko, že chválila potenciál amerického CBDC pro interoperabilitu s CBDC jiných zemí, což by otevřelo dveře koherentnímu mezinárodnímu digitálnímu finančnímu systému. Se sloučením evropského a amerického CBDC se již ostatně dlouho počítá.

Nová zpráva ze 16. září zdůrazňuje potenciální „významné výhody“ amerického CBDC a oznamuje vytvoření meziagenturní skupiny, která bude zkoumat důsledky CBDC a sdílet svá zjištění.

„Na podporu úsilí Federálního rezervního systému a pokroku v další práci na možném americkém CBDC povede ministerstvo financí meziagenturní pracovní skupinu, která bude zkoumat potenciální důsledky amerického CBDC, využije mezivládní expertízu a bude sdílet informace s partnery,“ uvádí zpráva z Bílého domu.

Ve zprávě se dále uvádí, že se budou konat pravidelné schůzky za účelem „diskutovat o postupu pracovní skupiny a sdílet aktualizované informace o CDBC a dalších inovacích v oblasti plateb“, kterých se zúčastní „vedení Federálního rezervního systému, Národní ekonomická rada, Národní Bezpečnostní rada, Úřad pro politiku vědy a techniky a Ministerstvo financí“.

Kiyosaki, autor knihy Bohatý táta, chudý táta, nazval nařízení z 9. května „nejzrádnějším činem v historii USA“ a podporuje ho Jim Rickards, ekonom, investor a bývalý úředník Ústřední zpravodajské služby (CIA). Podle Rickardse americký CBDC nahradí americký dolar jako „digitální dolar“, který nazývá „Bidenovi brouci“.

Když budou představeni Bidenovi brouci, mnoho odborníků, včetně mě, věří, že začne éra naprosté vládní kontroly a dohledu.“ řekl Rickards. „To není přehánění. To by dramaticky rozšířilo moc a vliv federální vlády… v podstatě by jednala jako nový druh ‚spywaru‘.“

„S Bidenovými brouky,“ pokračoval, „bude vláda moci donutit vás splnit jejich agendu. Protože pokud to neuděláte, mohli by vám odříznout přísun peněz. Není to jako zmrazení bankovního účtu, je to mnohem jednodušší.“

Zatímco v prohlášení Bílého domu se mlčí o tom, kdy bude takové CBDC vyvinuto a spuštěno, finanční poradce Joe Brown varuje, že infrastruktura pro americké CBDC se již v tichosti vyvíjí.

29. srpna Federální rezervní systém oznámil, že jeho služba okamžitých digitálních  plateb FedNow zahájí v polovině roku 2023 pilotní provoz v plném rozsahu. FedNow by umožnil „24/7 zpracování…které se děje okamžitě z banky do banky.“

„Tato infrastruktura obchází velkou část potřeby současné bankovní infrastruktury, což je účelem digitální měny centrální banky,“ vysvětlil nedávno Brown ve svém videoblogu. „V konečném důsledku má každý jednotlivý ekonomický agent účet přímo u Federálního rezervního systému, centrální banky, a pak nepotřebujete žádný z decentralizovaných uzlů finančního systému, banky, které dosud existovaly.“

„To skutečně transformuje účel celého bankovního systému na infrastrukturu pro CBDC,“ pokračoval Brown s tím, že by to bylo „vše centralizovalo pod jednou střechou.“

„A jakmile je tento systém postaven, jakmile jsou všechny problémy vyřešeny, pak budou položeny základy k vybudování Gen 2, verze 2 CBDC.“ Jediné, co zbývá udělat, by bylo, aby si každý otevřel účet přímo u Fedu.

Brown věří, že základní technologie CBDC bude zaváděna pomalu a nezávisle na plném CBDC, takže to nebude vypadat jako uchopení moci. A pokud vše půjde pomalu a postupně, tak si nikdo ani nevšimne, že je již plně kontrolován a nemá již na výběr nic než digitální měnu.

„Jinak by to všichni odmítli. Kdokoli se zdravým rozumem by se na věc podíval a řekl: ‚V žádném případě‘,“ poznamenal Brown a dodal, že postupné zavádění je také nezbytné k „přírůstkovému“ testování komponent a zajištění toho, aby CBDC neselhal plošně.

„Nenechte se však mýlit, přichází digitální měna centrální banky a vypadá to, že tato nová služba FedNow je jen začátkem infrastruktury pro případné spuštění úplného CBDC,“ varoval Brown.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Bidenova administrativa pokročila v zavádění digitální měny, která umožňuje plnou kontrolu financí

 1. to je v poriadku kedze dolar ako svetova rezervna mena uz skoncila(akruat sa ho musia pomalicky vlady zbavit). amici si mozu robit aj digitalny bitcoin ale ovladat nikoho uz nebudu. tym ze rusko vykopli zo swiftu(ktory im nijako nepatri) podpisali dolaru rozsudok smrti.

  1. Nepochopil jsi to.
   Hru Letadlo, zaname take jako Ponzi scheme dolaru, skoncilo. Nicmene majitele dolaru zahajuji novou hru.
   Znamena to ze ti kdo maji v rukou dolar-euro. Maji v ruce jen papir. Hodnoty ktere jsou menou kryte nejsou.
   Naproti tomu, majitele BlackRocku maji v rukou realny hmotny majetek firem, nemovitosti, vyrobni kapacity, a ted tento majetek spoji s Elektronickou menou kterou budou zaroven vlastnit. tzn. uz nebude zadny stat v zapadni sfere vlivu ktery by mohl-smel vydavat svoji menu. Stat bude jen halda zamestnancu ktere si oficialne plati Blackrock.
   Vsichni lide se automaticky presnou pod spravu HR = lidske zdroje.
   V kancelari hned vedle jsou VR = vodni zdroje a take UR = uhlovodikove zdroje.

   Jinymi slovy, clovek se stane beznym spotrebnim materialem nosatych vlastniku korporaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout